FAMILY DOCTOR

01 Ноя

Аденома гіпофіза

аденома гипофизаАденома гіпофіза

Під аденомою гіпофіза розуміють доброякісне новоутворення із залозистої тканини, яке, як правило, розташоване в передній долі гіпофіза.

Причини виникнення аденоми гіпофіза

На сьогоднішній день точних причин виникнення аденоми гіпофіза ще не встановлено. Однак до факторів ризику відносять такі: інфекційні процеси, що виникли в нервової системи організму, травми головного мозку і кісток черепа, а так само несприятливий вплив на плід при вагітності. У рідкісних випадках тривале застосування протизаплідних засобів також може спровокувати розвиток аденоми мозку.

Симптоми аденоми гіпофіза

До клінічних ознак, так званих гормонально-активних аденом гіпофіза відносять ендокринно-обмінний синдром, офтальмоневрологічний синдром і рентгенологічний синдром. Прояв ендокринно-обмінного синдрому обумовлене надмірним виробленням гормону гіпофіза і ступенем ураження тканин головного мозку, які оточують пухлину. Офтальмологічний синдром може проявлятися у вигляді первинної атрофії зорових нервів, гіпоксії, погіршенні зору та інше. Симптоми залежать від зростання пухлини, при цьому посилюються головні болі, зазвичай носять тупий і тривалий характер, локалізуються в лобовій, потиличної та скроневої областях. Напади головного болю супроводжуються нудотою. Подальше прогресування захворювання тягне за собою пошкодження структури гіпоталамусу. При рентгенівському дослідженні можуть виявитися симптоми аденоми гіпофіза, що виражаються зміною розмірів і форм турецького сідла, деструкція кісткових структур та їх витончення. Комп’ютерна томографія може візуалізувати саму пухлину. (Реклама – Вивчати основні формули шкільної геометрії онлайн або завантажити документ, перейдіть за посиланням формулы по геометрии)

До того ж, симптоматика у жінок може проявлятися у вигляді аменореї, порушенням менструального циклу і в деяких випадках бути причиною безпліддя. У чоловіків симптоми виражаються в розвиток імпотенції і гінекомастії. До того ж про що розвивається аденомі мозку може свідчити ожиріння, акне, себорея гіпертрихоз (неяскраво виражений), а так само розлад статевої функції.

01940756

Діагностика аденоми гіпофіза

В даний час для діагностики аденоми гіпофіза використовується передове медичне обладнання та новітні методики. Діагностика здійснюється завдяки клініко-біохімічним і рентгенівським дослідженням, радіоімунологічним методом, а також методом комп’ютерної томографії. Рентгенографію проводять при найменшій підозрі на аденому мозку у двох проекціях, а в області турецького сідла – комп’ютерну томографію.

Ефективним і високочутливим сучасним методом діагностування аденоми гіпофіза є радіоімунологічний метод, здатний визначити концентрацію гормонів гіпофіза в крові. Взагалі, діагностування аденоми гіпофіза є комплексною процедурою, тому, крім гормонального і офтальмологічного обстежень, необхідно провести нейровізуалізації і досліджувати сечу і кров хворого, а так само спинномозкову рідину.

Лікування аденоми гіпофіза

Для лікування аденоми гіпофіза необхідний індивідуальний підхід до хворого і консультація ендокринолога і нейрохірурга. Лікування проводиться кількома методами : медикаментозний, хірургічний і променевий.

Лікарські препарати, які використовуються для лікування аденоми гіпофіза, викликають зморщування пухлин мозку, а так само знижують рівень кортикостероїдів.

Хірургічне лікування є найбільш ефективним, під час операції видаляється пухлина гіпофіза або фронтально через оптичний прилад (залежить від локалізації та форми пухлини), або робиться резекція через кістки черепа. Хірургічне лікування проводиться в комплексі з променевою терапією.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |