Сайт про медицину

Аденоміоз матки. Симптоми, діагностика та лікування

Аденоміоз – це діагноз, що викликає найбільшу кількість питань у сучасних медиків. Дане захворювання частіше за інших шкодить жіночому здоров'ю. Аденоміоз – захворювання, пов'язане з роботою залоз і характеризується прогресуючим запальним процесом. Аденоміоз зазвичай розташовується у внутрішніх органах жінки, а точніше в м'язових тканинах.

Тому аденоміоз визнаний окремим випадком ендометріозу. При даному захворюванні слизова матки потрапляє в матковий м'язовий шар, що провокує їх розростання. Це є причиною гормонального збою, появи набряків, зниження імунітету.

endometrioz

Симптоми аденоміоза

З'являється біль в тазу під час менструацій, кілька днів до і після, больові відчуття під час статевих зносин. Менструації можуть стати дуже рясними. Виділення змінюються в кольорі, вони стають темно- коричневими. Порушується менструальний цикл. При огляді гінеколог фіксує зміну у формі та розмірах матки. Як результат захворювання, може розвинутися безпліддя.

Фахівці стверджують, що схильність до даного захворювання генетично закладена в людині. Але не виключають також і індивідуальні передумови. Постійне перебування в стані стресу, фізично важка робота, зайві сонячні процедури, в тому числі і солярій, різка і часта зміна кліматичних поясів, неправильно організоване грязелікування викликають аденоміоз. До даного списку приєднуються аборти, оперативне втручання після викидня, вишкрібання, механічні ушкодження. Найбільш схильні до цього захворювання вік жінки від 35 років.

Певні чинники таким чином впливають на слизову матки, що вона починає розростатися. Такі розростання запобігають вихід часток ендометрію з жіночого організму під час менструації, тим самим перетворюючи цей процес на крововилив, що викликає запалення.

Діагностика ендометріозу

Діагностика ендометріозу проводиться за допомогою дзеркал. Застосовується кольпоскопія. Жінка з підозрами на це захворювання буде спрямована на здачу мазків, УЗ дослідження. При даному захворюванні необхідним є і загальне обстеження дихальної системи, системи кровообігу, травлення, сечо-статевої системи.

До заходів профілактики захворювання відносять регулярний огляд у гінеколога (кожне півріччя), раціонально організована робота змінюються періодами відпочинку для зняття стресу. Спеціаліст призначає певні терапевтичні препарати, фізіотерапевтичні процедури, розслабляючий масаж. Поїздки на південь здійснювати в осінній та весняний час року. Скоротити кількість прийнятих лікувальних ванн, грязелікування масажу.

Лікування аденоміозу

Лікування аденоміозу включає в себе гормональну терапію і не виключає хірургічне втручання. Гормональна терапія спрямована нормалізацію обмінних процесів в організмі. Метою оперативного втручання стає виправлення будови матки, усунення інших можливих причин захворювання. Хірургічне втручання проводиться в екстрених випадках, щоб уникнути переходу захворювання на інші органи.
Гормональні препарати, на жаль, тягнуть за собою неприємні побічні ефекти такі, як зміна жирового обміну і ожиріння, остеопороз, Редені і випадання волосся. У деяких випадках захворювання аденоміозом ефективні методи народної медицини. Фітотерапія, проходження курсу голкотерапії, лікування медичними п'явками, або гірудотерапія приносять значне полегшення в ході терапії аденоміозу. Гірудотерапія визнана найбільш високоефективним методом народної медицини для лікування аденоміозу.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2