FAMILY DOCTOR

11 Авг

Алергічний дерматит. Симптоми, причини

Алергічний дерматит. Симптоми, причини

аллергический дерматитЗапальне ураження шкіри, яке розвивається на місці дії алергену, називається алергічним дерматитом. Це як відповідна реакція людського організму на речовину, на яке у здорових людей алергія відсутня. Досить короткого часу безпосереднього контакту подразника з шкірою, щоб чутливий організм відреагував. Алергічний дерматит порушує звичну повсякденне життя людини, завдаючи незручності і сильні муки.

Симптоми і ознаки алергічного дерматиту

дерматит фотоОсновні симптоми алергічного дерматиту – це почервоніння, набряк і свербіж шкірних покривів. На тлі цих симптомів з’являються дрібні водянисті пухирці, які при розчісуванні перетворюються на виразки. Вони постійно мокнуть і залишають на поверхні шкіри помітні дефекти. На місці виразок в подальшому можуть утворюватися багато дрібних лусочок і кірочок жовтуватого кольору.

Основні осередки алергічного дерматиту знаходяться на тих місцях, де стався безпосередній контакт з алергеном. Враховуючи те, що будь-яка алергічна реакція вважається захворюванням організму в цілому, тому вогнища дерматиту можуть виникати по всьому тілу. Клінічні ознаки захворювання за зовнішнім виглядом нагадують екзему.

Якщо дерматит виникає від контакту з одягом, тоді локалізація вогнищ в області підвищеного потовиділення : пахвові западини, потилицю, область шиї і внутрішньої поверхні стегон, а також ліктьові і колінні суглоби.

Причини алергічного дерматиту

аллергический дерматит фотоОднією з причин виникнення алергічного дерматиту є підвищена чутливість організму до якого-небудь алергену. Також захворювання може бути викликане багатьма іншими факторами: погана робота імунної системи, хронічні інфекції, які створюють алергічний фон.

Деякі люди навіть не здогадуються, що страждають алергічним дерматитом, викликаним одягом, пофарбованої неякісної фарбою.

Алергенами можуть бути хімічні речовини, які зустрічаються вдома та на роботі. Сьогодні найпоширенішими алергенами, що викликають контактний дерматит, вважаються пральні порошки, ефірні масла, косметичні та доглядають кошти.

Ще однією серйозною причиною, що викликає дерматит можуть бути лікарські препарати.

Щоб діагностувати алергічний дерматит, необхідно звернутися до фахівця, який в першу чергу проведе бесіду з хворим, а потім зробить шкірні проби на певні алергени. Але слід зазначити, що алергопроби повинні проводитися в період спаду шкірних проявів.

Для лікування алергічного дерматиту застосовується загальна терапія і гіпоалергенна дієта.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |