FAMILY DOCTOR

10 Июн

Атеросклероз артерій

Атеросклероз артерій

atherosclerosisАтеросклероз – це патологічний процес, в основі якого лежить функціональне порушення епітелію стінки артерій середнього та великого калібру.

Характерними ознаками місцевого запального процесу є:

В якості фактора, що ушкоджує виступають ліпопротеїди низької щільності (ЛНП), що проникають крізь ендотелій судини і зазнають окислення.
Клітинна інфільтрація макрофагами.
Фагоцитоз ЛНП з формуванням ліпідних смужок на стінках посудини.
Зростання сполучної тканини, формування атеросклеротичної бляшки.

Атеросклеротичне ураження сонних артерій проявляється клінікою цереброваскулярних захворювань. Особливе клінічне значення має процес, локалізований в початковому сегменті внутрішньої сонної артерії – саме так найчастіше відбувається емболія під внутрішньомозкові судини і ішемічний інсульт.

Основними факторами ризику атеросклерозу є:

Куріння
Високий рівень холестерину в крові
Цукровий діабет
Артеріальна гіпертензія
Ожиріння

Атеросклероз сонних артерій, як правило, довгий час протікає безсимптомно. Це пов’язано з повільним (протягом років) стенозірованіем судин і утворенням дистального колатерального кровотоку. Клінічно значуще порушення кровотоку відбувається лише при зменшенні діаметра посудини більш ніж на 75 %. У цьому випадку спостерігаються симптоми минущих ішемічних розладів (ішемічні атаки): запаморочення, непритомність, а також паралічі кінцівок, втрата зору на одному оці, зниження пам’яті.

Терапія при атеросклерозі на початкових стадіях

На початкових стадіях захворювання, при відсутності значущих деформацій стінок судин, можлива консервативна терапія:

1. Дієта з обмеженням вуглеводів і жирів тваринного походження і збільшенням частки рослинної клітковини.
2. Помірні фізичні навантаження.
3. Застосування антіліпідное препаратів: статинів, фібратів і т.д.

На жаль, в більшості випадків кошти консервативної терапії неефективні. Єдиним методом лікування пізніх стадій атеросклерозу сонних артерій є хірургічна корекція – каротидна ендартеректомія.

Атеросклероз коронарних артерій проявляється клінікою ішемічної хвороби серця: стенокардією, порушеннями ритму, серцевої недостатністю, а також раптової серцевої смертю. Як правило, симптоми ішемії розвиваються при звуженні просвіту артерій на 75 % і більше.

Зміни коронарних артерій при атеросклерозі такі, як потовщення стінок; пристінковий тромбоз в зонах формування бляшок; зменшення просвіту, частіше за рахунок циркулярного здавлювання судини утворилася бляшкою, призводять до неможливості її адекватного розширення та розвитку ішемії.

Медикаментозна терапія має на увазі симптоматичне лікування ішемічної хвороби серця і включає індивідуальний підбір антиангінальних препаратів з корекцією дози. Враховуючи системний характер атеросклеротичного процесу, правильно підібрана терапія ІХС може служити профілактикою інсульту, а так само облитерирующего атеросклерозу.

Немедикаментозні методи лікування (психотерапія, фізичні тренування), як додаток до основних, роблять позитивний вплив на клінічні прояви захворювання: знижують частоту і інтенсивність нападів стенокардії і ступінь ішемії міокарда.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |