Сайт про медицину

Народне лікування клімаксу

Існує список рекомендацій, як для чоловіків, так і для жінок спрямованих на усунення патологічних симптомів клімаксу. Їх дотримання є обов'язковим для підтримки гарного самопочуття.
Клімакс у жінок - це фізіологічне чи ятрогенне припинення менструацій (аменорея) через зниження функції яєчників.

Відзначаються наступні клінічні прояви: припливи, атрофічний вагініт і остеопороз. Зміни в менструальному циклі зазвичай починаються у жінок у віці 40 років. Місячні стають нерегулярними, і може змінитися тривалість циклу. Великі щоденні коливання в рівнях естрогенів зазвичай починаються за 1 рік до менопаузи, і це є причиною перименопаузальних симптомів. Симптоми можуть тривати від 6 місяців до 10 років, і їх прояви з віком можуть посилитися.

Необхідно нормалізувати режим праці та відпочинку, відпочивати якомога більше, спати достатню для відпочинку час, уникати стресових ситуацій і негативних емоцій. Необхідно дотримуватися раціону харчування багатого мінералами і вітамінами, клітковиною і складними вуглеводами. З раціону харчування необхідно виключити жирну їжу, алкоголь. Відмовтеся від куріння.

Дуже важлива для організму посильна фізичне навантаження. Вона допоможе підтримувати нормальну масу тіла і фізичну активність, поліпшить настрій за рахунок виплеску в кров «гормонів радості».
Гарний ефект при народному лікуванні клімаксу дає застосування адаптогенів - женьшеню, лимонника, ехінацеї.
Ряд народних рецептів допомагають нормалізувати тиск, зменшити припливи, зняти дратівливість або апатію при клімаксі.

Справитися з надмірною дратівливістю, безсонням допоможе настій, приготований з кореня валеріани, листя м'яти, квіток аптечної ромашки і листя вахти трилистий щодо 3/3/2/4. Для приготування настою 1 ложка збору заливається склянкою окропу і настоюється півгодини. Проціджений настій необхідно приймати по півсклянки вранці і ввечері.

Для нормалізації сну, заспокоєння нервів, полегшення припливів і зменшення головного болю рекомендується приймати спиртову настоянку хмелю. Залити шишки хмелю 40% спиртом і настоювати 7 днів. Приймати вранці і ввечері по 5 крапель.
Від надмірної дратівливості рекомендується пити кілька разів на день по третині склянки напою з соку буряка і меду смешенного в рівних пропорціях.

Для нормалізації серцевого ритму і кровопостачання головного мозку рекомендується застосовувати по столовій ложці соку глоду три рази на день.

У жінок при маткових кровотечах під час клімаксу рекомендується пити 2 рази на день по третині склянки соку кропиви або настоянки, приготовленої з 1 ложки сушеної кори з молоденьких вишневих гілок на склянку окропу.
Пітливість допоможе усунути чай з шавлії. Проваріть протягом 5 хвилин у склянці води 3 чайні ложки листя шавлії. На ніч випивайте пару чашок цього чаю.

Для зняття тривоги і страху заварюйте чаї зі зборів з великою кількістю меліси. Від депресивних станів допоможе чай із звіробоєм.
Застосування перерахованих коштів та дотримання рекомендацій полегшить стан. При важких випадках протікання клімаксу необхідно звернутися до лікаря, який, можливо, пропише медикаментозні засоби.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2