Сайт про медицину

Куріння під час вігітності

Сьогодні близько 12% жінок у всьому світі курять. У розвинутих країнах курять близько 24% жінок, а в тих, що розвиваються – близько 7%. У США курять близько 23% жінок, і багато хто з них курить під час вагітності. Це дуже велика проблема, тому що куріння під час вагітності може призвести до розвитку дуже серйозних проблем зі здоров’ям у немовлят. Куріння також згубно впливає на здоров’я жінки.

Статистичні дані зі США красномовні. Нині близько 13% вагітних жінок у США курять. Згідно даної Служби суспільної охорони здоров’я США, якби всі курящі вагітні кинули курити, то ми спостерігали б близько 10% зниження показника смертності серед немовлят. У сигаретному димі нараховується близько 2500 хімічних речовин. Точно не відомо, які саме з цих речовин згубно впливають на плід, що розвивається. Однак, вважається, що і нікотин, і чадний газ (оксид вуглецю) негативно впливають на результат вагітності.

Як куріння може зашкодити немовляті?

Куріння майже вдвічі збільшує ризик народження дитини з низькою вагою. У 1998 р. 12% дітей курців у США народилися з низькою вагою в порівнянні з 7,2% дітей жінок, які не курять. Діти з низькою вагою при народженні менше 5,5 фунтів (2500 грамів) схильні до підвищеного ризику розвитку серйозних проблем зі здоров’ям у неонатальному періоді, хронічних захворювань (таких як дитячий церебральний параліч, затримка розумового розвитку і проблеми з навчанням), а також смерті. Такі наслідки можуть бути дуже руйнівними, призводити до психоемоційних проблем, а також проблем економічного порядку як у родинах , так і в суспільстві в цілому.

Низька вага при народженні може бути причиною неадекватного внутрішньоутробного росту, передчасних пологів або сукупності цих обох чинників. Уже давно відомо, що куріння сповільнює ріст плоду. Останні дослідження також припускають, що куріння підвищує ризик передчасних пологів (до 37 тижня вагітності) десь на 30%. Але, якщо жінка кидає курити до 16-го тижня вагітності, ризик народження в неї дитини з низькою вагою прирівнюється до ризику для жінок, що ніколи не курили. Навіть якщо жінка не змогла позбавитися своєї згубної звички в першому або другому триместрі вагітності, то поліпшити внутрішньоутробний ріст і розвиток усе-таки можна, кинувши курити в третьому триместрі.

Вагітні, які не курять, не повинні перебувати поруч з курцями. Дослідження показують, що регулярне пасивне куріння також може впливати на зниження зросту плоду і, отже, збільшувати ймовірність народження в жінки дитини з низькою вагою. Хоч і давно вже відомо, що куріння збільшує ризик народження дитини з низькою вагою, останні дослідження показують, що куріння може призводити до розвитку певних вроджених дефектів. Одне дослідження з’ясувало, що діти, у яких є відповідний ген, були схильні до підвищеного ризику розвитку ущелини губи («заяча губа») і ущелини піднебіння («вовча паща») в тому випадку, якщо їхні мами курили протягом перших трьох місяців вагітності.

Чи може куріння призвести до ускладнень вагітності?

Куріння пов’язують із деякими ускладненнями вагітності. Куріння на ранніх стадіях вагітності збільшує ризик позаматкової вагітності. При позаматковій вагітності ембріон замість матки імплантується у фаллопієвих трубах або в іншому місці. За найрідшими винятками така вагітність не закінчується народженням дитини, її необхідно переривати хірургічним шляхом, щоб зберегти життя жінці. Куріння також підвищує ризик викидня, удвічі збільшує ризик розвитку ускладнень з боку плаценти (що трапляється приблизно в 1% випадків). Це такі, як передлежання плаценти (стан, при якому плацента прикріплюється в матці занадто низько і частково або цілком закриває шийку матки), а також відшарування плаценти (стан, при якому плацента відокремлюється від стінки матки до початку пологів). Обидва таких стани можуть призвести до такого результату пологів, що поставить під загрозу життя матері і дитини, хоча пологи за допомогою кесаревого розтину можуть запобігти більшості смертних випадків. Проблеми з боку плаценти є причиною невеликого підвищення ризику мертвонарождення, що пов’язують з курінням.

Чи впливає куріння на здатність мати потомство?

Куріння може негативно впливати на репродуктивну функцію ще до того, як жінка завагітніє. Дослідження показують, що жінкам, які курять, складніше завагітніти, ніж тим, які не курять. Останнє дослідження, проведене в Данії, засвідчило, що в жінок, які курять, імовірність завагітніти протягом шести місяців (тривалість дослідження) була на 30% менше, ніж у тих, які не куріть. Куріння також призводить до змін у спермі чоловіка, що може впливати на зниження здатності мати потомство.

Чи спричинює куріння батьків інші проблеми у немовлят або дітей?

Імовірність смерті дітей матерів, які курять, унаслідок синдрому раптової смерті дитини вдвічі вище, ніж у дітей матерів, які не курять. Діти, що контактують із сигаретним димом після народження, теж можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку такого синдрому. Однак, останні дослідження показують, що контакт із сигаретним димом ще в утробі все-таки є набагато небезпечнішим. Діти, що контактують із сигаретним димом ще до народження, також можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку хронічних проблем, включаючи астму. Діти матерів, що курили під час вагітності, також можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку проблем з навчанням і поведінкою на пізніших етапах. Одне з останніх досліджень з’ясувало, що хлопчики, мами яких курили під час вагітності, у чотири рази більше були схильні до розвитку проблем з поведінкою, ніж хлопчики мам, які не курили. Дослідження також припускають, що діти тих матерів, що були регулярними пасивними курцями під час вагітності, також можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку проблем із навчанням та поведінкою.

Чи фінансує «March of Dimes» дослідження ризику куріння під час вагітності?

«March of Dimes» уже давно надає підтримку в проведенні досліджень того ризику, який становить куріння під час вагітності. У 70-х роках «March of Dimes» фінансувало дослідження, що припустило, що нікотин і чадний газ скорочують надходження кисню до плоду, у такий спосіб намагаючись знайти пояснення, яким чином хімічні речовини, присутні у сигаретному димі, можуть впливати на зниження внутрішньоутробного росту. «March of Dimes» у своїх брошурах та інших друкованих матеріалах для широкого загалу попереджав вагітних жінок про цей і про інший ризик, пов’язаний із курінням, і далі продовжує проводити цю просвітницьку роботу. Нині одержувач гранту Фонду досліджує питання впливу куріння (та інших факторів) на передчасні пологи.

Як може жінка захистити свою дитину від небезпеки, пов’язаної з курінням?

Рекомендується жінкам кинути курити ще до того, як вони завагітніють, і не курити протягом усієї вагітності та після народження дитини. Проведена вибірка з 40 досліджень показала, що ті програми, які допомагають вагітним жінкам кинути курити, знижують ризик народження дитини з низькою вагою і зменшують імовірність розвитку інших несприятливих результатів вагітності. Лікар, у якого спостерігається вагітна жінка, може порекомендувати їй програму боротьби з курінням або запропонувати інші способи, що допомагають їй кинути цю шкідливу звичку. Навіть на пізніших термінах вагітності жінка, кинувши курити, може знизити ризик, що загрожує її дитині. Чим менше жінка курить, тим меншою є ймовірність того, що її дитина народиться з проблемами, викликаними курінням. Дослідження припускають, що існують певні чинники, які допомагають жінці в її боротьбі з курінням під час вагітності. Це такі: спроби кинути курити в минулому, партнер, який не курить, підтримка родини або друзів у її намірах кинути курити і її тверда переконаність у згубності куріння. Також важливо продовжувати не курити після народження дитини. І мати, і батько повинні утриматися від куріння у своєму будинку і просити гостей наслідувати їх приклад. Діти, що змушені дихати сигаретним димом, страждають від респіраторних захворювань і отитів частіше, ніж інші. Наприклад, діти матерів, які курять, на 38% більше схильні до ризику госпіталізації з приводу пневмонії протягом першого року життя, ніж діти матерів, які не курять. Куріння вдома протягом перших кількох років життя також збільшує ризик розвитку астми. Природно, що куріння руйнує здоров’я і самої жінки: у курців набагато підвищений ризик раку легень та інших онкологічних захворювань, захворювань серця, інсульту й емфіземи (стану, що призводить до інвалідності і навіть смерті). Кинувши цю шкідливу звичку, батьки будуть здоровішими та для своїх дітей слугуватимуть набагато кращим прикладом для наслідування.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2