FAMILY DOCTOR

10 Июн

Брадикардія у дітей

Брадикардія у дітей

брадикардия у ребенкаГоловною причиною брадикардії у дітей є підвищений тонус блукаючого нерва, як наслідок якого патологічного процесу міокарда. Дане явище призводить до урежению імпульсів в синусовому вузлі, в результаті з’являються ектопічні вогнища генерації, іншими словами, вузловий ритм. Також може порушуватися проведення імпульсу по передсердях і шлуночках, що призводить до атріовентрикулярної і синоаурикулярной блокадам. У дітей брадикардія, також може проявлятися при прийомі анаприлина і калію у великих кількостях.

Симптоми брадикардії у дітей

Брадикардія – це уражень ритму серцевих скорочень. Для дітей до року характерна частота більше ста ударів на хвилину, після року – може бути нижче вісімдесяти. Залежно від того, коли проявляється подібна патологія, брадикардію поділяють на кілька типів. Абсолютною брадикардією, є постійний рідкісний ритм, незалежно від стану хворого, а також умов його перебування. При відносній брадикардії, відзначається зниження частоти серцевих скорочень під дією того чи іншого чинника, наприклад гіпертермії. Також подібний стан відзначається у людей, що мають спортивні фізичні дані, яке так і називається – брадикардія спортсменів. Помірна брадикардія – це стан, здатне змінюватися на тахікардію на видиху. Подібна форма дуже часто зустрічається у дітей молодшого віку і носить приходить характер, наприклад при дії холоду або при натисканні на очні яблука. І нарешті, екстракардіальні брадикардія або вагусная, яка спостерігається при патологіях неврологічного характеру, а також мікседемі, нефриті і багатьох інших станах. Крім цього треба відзначити, що сам стан, таке як брадикардія, може бути як патологічним, так і фізіологічних.

Лікування брадикардії у дітей

Особливого лікування синусова брадикардія не вимагає. Для того, щоб зробити частішим ритм, можливе застосування сульфату атропіну. При порушенні серцевої провідності призначають препарати враховуючи основну причину даного процесу. В екстрених випадках можливе застосування електростимуляції серця. У випадки, якщо брадикардія викликана прийомом того чи іншого препарату, то його відміняють і проводять процедури з усунення побічної дії.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |