FAMILY DOCTOR

Дієта і харчування при діатезі, продукти, що викликають діатез

діатезДієта і харчування при діатезі, продукти, що викликають діатез

Діатез є відповідною реакцією організму на стресову ситуацію. Вона може бути викликана не тільки нервово-психологічним розладом, а й збоєм в режимі і раціоні харчування. Під час прояви діатезу необхідно дотримуватися спеціальної дієти, повністю виключає алергени. Якщо вчасно не позбутися діатезу, то можна отримати різні ускладнення, з якими потім дуже важко буде боротися. Діатез є аномалією будови організму людини. Вона привертає до появи різних захворювань.

Дієта при діатезі.

Найефективнішою дієтою вважається рівномірне споживання їжі, без переїдання і надмірного голодування. Дорослим можна використовувати для лікування діатезу так звану дієту молодості. Вона ґрунтується на збалансованому харчуванні, і включає в себе велику кількість овочів і фруктів.

Для дитячого організму будь-яка дієта є найсильнішим стресом, здатним лише посилити прояв діатезу. Тому в цьому випадку дієтологи рекомендують стежити за реакцією дитячого організму на різні види продуктів і ті, які викликають висипання або посилюють наявні прояви діатезу, виключити з раціону харчування малюка.

Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні і при цьому страждає діатезом, то годує мамі слід дотримуватися дієти, яка виключає алергени з раціону харчування. Слід відмовитися від вживання простих вуглеводів, жирних сортів м’яса і риби, солі, продуктів, що містять барвники та інше. Перевага в дієті віддається таким стравам, як гречана каша на воді, овочеві запіканки з додаванням сиру і овочеві салати, заправлені рослинною олією.

Харчування при діатезі.

Харчування при діатезі має бути повноцінним і збалансованим. Це дозволить поліпшити загальний стан організму людини, що страждає діатезом, зупинити розвиток захворювання і підвищити рівень опірності організму проявам діатезу.

В раціон харчування обов’язково повинні входити білки, причому їх кількість повинна прийматися з розрахунку 3-4 грами білка на 1 кілограм ваги людини. Благотворно впливає на стан організму вживання кефіру, особливо ацидофільного, молока, сиру. В раціоні харчування обов’язково повинен бути присутнім яєчний жовток, а от від білка слід відмовитися, так само не слід вживати м’ясні бульйони і супи, приготовлені на них. Краще вживати в їжу побільше відварних і свіжих овочів, фруктів і овочевих пюре. Обов’язково слід приймати вітаміни або вживати в їжу продукти, що містять аскорбінову і нікотинову кислоти, рибофлавін і тіамін, а так же вітаміни групи В. Вони благотворно впливають на білково-жировий обмін організму. Часто причиною діатезу у дітей є непереносимість білка коров’ячого молока. В цьому випадку альтернативою може служити козяче молоко: у ньому містяться корисні мікроелементи, необхідні для росту і розвитку малюка і абсолютно відсутні алергени.

Прикорм вводити в раціон дитини так само слід дуже обережно, педіатри рекомендують починати прикорм з овочевих страв. Перша порція повинна становити чверть чайної ложки, яка поступово збільшується до звичайного обсягу.

Для профілактики розвитку діатезу у дітей, раціон харчування слід складати таким чином, щоб він був багатий і насичений усіма необхідними мінеральними елементами і речовинами, яких потребує зростаючий дитячий організм. При виключенні з раціону дитини продукту, який викликає алергічні реакції, його слід замінити рівнозначним продуктом за поживними речовинами. При цьому в обов’язковому порядку необхідно враховувати вік дитини.

Міток немає

Комментарии сейчас закрыты, извините.


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |