FAMILY DOCTOR

Дієта і харчування при геморої

Дієта і харчування при геморої

Геморой є захворюванням, яке локалізується в задньому проході і викликається застоєм крові, збільшенням в обсязі і підвищенням рухливості гемороїдальних вен, так званих гемороїдальних вузлів.

Неправильне і незбалансоване харчування, яке призводить до захворювань ШКТ, є однією з основних причин виникнення і розвитку геморою. Для профілактики подібних захворювань рекомендується дотримуватися спеціальної дієти, яка сприятиме нормалізації процесів травлення і випорожнення кишечника. Відомо, що саме порушення нормальної консистенції стільця призводять до ризику виникнення геморою. Запори створюють надлишковий тиск калових мас на стінки кишечника, а проноси дратують область анального отвору і можуть з’явитися причиною додаткового запалення.

Дієта в даному випадку є запорукою не тільки успішної профілактики геморою, але також і одним з методів полегшення стану хворого і засобом запобігання потенційних рецидивів захворювання укупі з методами комплексної профілактики та лікування. Особливу увагу питанням дієтичного харчування слід приділити пацієнтам, які вже страждають цією недугою або входять до групи ризику з тих чи інших причин (наприклад, через фактори спадковості).

Основою раціону при профілактиці геморою повинна стати клітковина, що міститься в свіжих фруктах, овочах, хлібі з висівками і крупах. Дуже важливо стежити за необхідним обсягом споживаної рідини (2 літри на добу), інакше недолік рідини при достатку клітковини призведе до виникнення проблем з випорожненням кишечника.

Необхідно виключити із споживання продукти і страви, що сприяють запорів – рис, рисову кашу, пасту, киселі, картопляне пюре. Треба також стежити за мінімізацією в раціоні солоної, пряної і гострої їжі, тонізуючих і алкогольних напоїв. Все це підсилює кровообіг і може викликати сильну кровотечу.

Анемія може бути одним з ускладнень при геморої. Для запобігання небажаних наслідків слід підвищити вміст заліза та вітаміну С в щоденному раціоні і вживати в їжу побільше бобових, зелених овочів, горіхів і гранатів. Крім дієти для профілактики захворювання необхідно дотримуватися режиму харчування, що стане запорукою успішного функціонування кишечника і своєчасного його спорожнення.

Наведені рекомендації носять лише загальний характер, і тільки фахівець зможе підібрати для кожного пацієнта індивідуальну дієту з урахуванням всіх особливостей його організму. Тому своєчасне звернення до лікаря є запорукою успішної профілактики такого неприємного захворювання, як геморой.

Міток немає

Комментарии сейчас закрыты, извините.


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |