FAMILY DOCTOR

Дієта і харчування при метеоризмі, продукти, що викликають метеоризм

Дієта і харчування при метеоризмі, продукти, що викликають метеоризм

диета при метеоризсеМетеоризм – це захворювання, що супроводжуються рясним відходженням газів, що скупчилися у великій кількості в просвіті кишечника. Причин, що викликають метеоризм величезна безліч, однак, відомим є той факт, що причиною виникнення метеоризму можуть стати деякі харчові продукти, а також їх спільне вживання в абсолютно незбалансованому раціоні.

При появі перших симптомів виникнення метеоризму необхідно терміново прибрати з меню продукти, активно підвищують газоутворення в різних відділах травного тракту. В першу чергу слід виключити наступні продуті харчуванні:

⇔ рослини із сімейства бобових (боби, квасоля, соя, горох та ін.);
⇔ різні види і сорти капусти (кольрабі, брокколі, білокачанна і цвітна капуста);
⇔ овочі, які не пройшли попередню термічну обробку (ріпа, цибуля, бруква);
⇔ незбиране молоко і приготовані з його додаванням страви, вершки;
⇔ здоба, грубий житній хліб;
⇔ жилаві і дуже жирні сорти м’ясної продукції, сало, тугоплавкі жири;
⇔ солона і в’ялена риба, консерви, копченості;
⇔ яйця, зварені круто;
⇔ прянощі, гострі та жирні соуси;
⇔ виноградний сік, квас, газовані напої (найбільшої шкоди завдають солодкі газовані напої), мінеральна вода з газами.

Одним із заходів по боротьбі з метеоризмом є досить жорсткий контроль над своїм раціоном харчування. Так, продукти, вжиті одноразово, але не мають тенденції до сполучуваності або сумісності, потрапивши в кишечник, можуть стати причиною вельми рясного газоутворення. Тобто, якщо ви спочатку з’їсте важке м’ясну страву, потім поласувати чимось солоденьким, а після цього зап’є це все фруктовим соком, вам ні за яких обставин не вдасться уникнути проявів метеоризму. Ще одним абсолютно несприятливим поєднанням є молоко і тваринні білки, або молочні продукти і несолодкі плоди.

При вродженої схильності до метеоризму рекомендується обмежити вживання таких продуктів, як: груші, яблука, банани, родзинки, кавуни, куряче та будь-яке інше м’ясо.

При лікування метеоризму дуже важливо дотримуватися приписану лікарем дієту. Найчастіше при даному захворюванні рекомендується застосовувати дієту №2. Даний варіант дієтичного харчування спрямований на максимальне зниження бродильних процесів, активно відбуваються в тонкому і товстому кишечнику. Ця дієта рекомендує вживати в їжу і включити з свій звичний раціон харчування такі продукти харчування:

⇔ підсушений хліб із пшениці;
⇔ нежирне м’ясо і риба;
⇔ відварна або тушкована птиця;
⇔ докторська або ж дієтична ковбаса, молочні сосиски;
⇔ омлет, яйця приготовані всмятку;
⇔ тушковані і запечені овочі;
⇔ стиглі фрукти (за винятком вищевказаних);
⇔ грибні, м’ясні, рибні бульйони з мінімальною жирністю;
⇔ соки, чай, какао, кави;

Слідуючи продиктованої дієті необхідно приймати їжу невеликими порціями, проте відносно часто (4-5 разів на день). На ніч не слід наїдатися, останній прийом їжі має здійснюватися за 1,5-2 години до сну. Бажано щодня приймати їжу в один і той же час (в спеціально відведені години). Звичайно, кількість білків у раціоні повинно відповідати добової потреби організму, проте, якщо відбувається посилена активація гнильних процесів (можна визначити по відходженню дуже смердючих газів) в порожнині кишки, необхідно скоротити кількість одержуваного білка. Також однією з рекомендацій є регулярна постановка очисних клізм і прийняття всередину порошку магнезії.

Міток немає

Комментарии сейчас закрыты, извините.


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |