FAMILY DOCTOR

Дієта і харчування при цукровому діабеті

Дієта і харчування при цукровому діабеті

При захворюванні на цукровий діабет важливе значення в підтримці організму має правильне харчування і сувора дієта. Цукровий діабет є захворюванням ендокринної системи, і обумовлено недостатністю гормону підшлункової залози або інсуліну. При такому захворюванні порушується вуглеводний, жировий і білковий обміни. Хоча на сьогоднішній день фармацевтичні компанії надають широкий спектр лікарських препаратів, що знижують рівень цукру в крові, все ж дотримання дієти і підбір індивідуального раціону харчування залишається досить актуальним аспектом при лікуванні цукрового діабету.

Дієта при цукровому діабеті

Правильне харчування – запорука успішної боротьби з проявами цукрового діабету. Дотримання дієти дозволить уникнути виникнення багатьох ускладнень перебігу захворювання та контролювати рівень глюкози в крові. Дієта складається індивідуально лікуючим лікарем, виходячи з особливостей стану здоров’я та маси тіла хворого, а так само орієнтуючись на характер соціально-виробничої життєдіяльності та індивідуальну переносимість деяких продуктів харчування.

Основною метою лікування цукрового діабету за допомогою дієтичного харчування є нормалізація і стабілізація обмінних процесів, що протікають в організмі, внаслідок збалансування кількості споживаних вуглеводів, а так само регуляція рівня глюкози в крові.

Лікувальна дієта попереджає порушення жирового обміну, для цього цілеспрямовано знижується кількість споживаних калорій. У день людина, що страждає цукровим діабетом, повинен вживати від 2200 до 2300 кілокалорій. У лікувально-профілактичних дієтах в обов’язковому порядку виключаються солодощі і цукор. Замість цукру використовується його замінник. Білки вживаються в нормі або навіть трохи вище. Більшу частину білків складають білки, тваринного походження: сир, нежирна риба і нежирне м’ясо. Жири повинні складати приблизно 70 грамів на добу, 30 відсотків з яких складають рослинні масла.
Виключенню з раціону підлягають продукти з високим вмістом холестерину, а продукти, що містять більше вітамінів і корисним амінокислот, слід збільшувати. Дуже корисні овочі, фрукти, також крупа з цілісного зерна і хліб з борошна грубого помелу. Найкраще хворим на цукровий діабет вживати варену або запечену їжу, режим харчування включає в себе 5-6 прийомів їжі в день.

Харчування при цукровому діабеті

Як уже згадувалося, при лікуванні цукрового діабету чільна роль відводиться правильному харчуванню. Лікувальне харчування при цукровому діабеті базується на наступних принципах.

По-перше, харчуватися слід не рідше п’яти разів на добу. По-друге, сніданок, обід і вечерю повинні бути приблизно однакові за кількістю вуглеводів і калорійності.
По-третє, харчування має бути різноманітним і збалансованим. По-четверте, цукор і його похідні з харчування виключаються і замінюються сахарином або сорбітом. Їх можна додавати в страви та напої.

Якщо хворі на цукровий діабет страждають зайвою вагою, то лікувальна дієта повинна бути так само спрямована на зниження ваги. У цьому випадку почуття голоду можна втамувати за допомогою квашеної капусти або різних овочевих салатів. Для нормального функціонування печінки слід вживати продукти з ліпотропні факторами: сир, соя, а також вівсяна каша та інші продукти. Обов’язково слід обмежувати вживання смажених страв і м’ясних, а також рибних бульйонів.
Ні в якому разі не можна вживати в їжу цукерки, шоколад, кондитерські вироби. Крім цього в цей список можна внести варення, мед, морозиво та інші солодощі, виноград, банани і родзинки. Не можна вживати баранячий і свинячий жир, також копченості та прянощі, гострі страви і солоні закуски. Сюди ж відноситься перець, гірчиця. Заборонено вживати алкогольні напої.

Міток немає

Комментарии сейчас закрыты, извините.


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |