FAMILY DOCTOR

28 Июн

Екзема. Причини екземи, симптоми та лікуваня

Екзема. Причини екземи, симптоми та лікуваня

екземаЕкземою називається запальний процес верхнього шару епідермісу, який носить нервово-алергічний характер. Розвивається екзема зазвичай у відповідь на внутрішні чи зовнішні подразники.

Причини виникнення екземи

Серед причин розвитку даного захворювання можуть бути: косметичні засоби (мило, гель для душу), хімічні речовини, а також відомі алергени (пилок квітів, шерсть вихованців, їжа). Також причиною екземи є перенесені стресові ситуації або будь-яке емоційніше навантаження. Екзема може виникати в певний період часу – сезонна екзема. Неприємно захворювання тим, що протікає воно зазвичай тривало.

Однією з причин може бути надмірне фізичне навантаження, а також ендокринні патології і порушення обміну речовин. Викликає екзему хвороби печінки і хвороби ШКТ.

Проявляється екзема висипом різного характеру, яка локалізується на будь-яких ділянках тіла. Гостра форма екземи з часом переходить в хронічну форму, при якій спостерігаються ущільнення корок і їх чіткі обриси. Також може виникати лущення, яке супроводжується появою нових бульбашок з сильним свербінням. Екзема може починатися з кисті рук та обличчя, поступово поширюючись по всьому тілу.

Види екземи

Справжня екзема відрізняється гострим процесом з яскраво вираженою симптоматикою. Такий вид захворювання може легко перейти в хронічну форму. Проявляється бульбашками на шкірі, які з часом перетворюються на ерозивні вогнища. У період загострення хворий мучиться від почуття печіння і докучливого свербіння. Місця, де в основному розташовуються осередки – передпліччя, стопи, руки та ін.
Дисгідротичною екземою називається справжня екзема і виявляється вона маленькими бульбашками невеликого розміру, мають щільну кірку. Після розтину бульбашки перетворюються на ерозії, за зовнішнім виглядом нагадують бахрому. Для початку захворювання характерна поява вогнищ на кистях рук і підошвах. У деяких хворих такий вид екземи є причиною трофічних змін нігтьових пластин.
Мікробна екзема – це плями з чіткими межами округлої форми, часто дана форма переходить в гнійні висипання. Причина такої форми екземи – хронічні вогнища – рани, виразки, подряпини, внаслідок яких утворюються гнійні кірки. Останні вражають практично все тіло, не залишаючи місця здоровій шкірі. В основному мікробна екзема широко вражає ноги.
Себорейна екзема спостерігається у дітей і людей, які страждають себореєю, її осередки можуть розташовуватися на голові, грудях, на ліктьових згинах. Це місця з розташуванням на них сальних залоз. Основні симптоми – сухі лусочки з папулами жовтого відтінку, які після розтину починають мокнути. За зовнішнім виглядом висип нагадує злилося кільце або гірлянду.
Професійної екземою вважається форма захворювання, яка проявляється після тривалого контакту з шкідливими речовинами. Вогнища екземи розташовуються на відкритих частинах тіла у вигляді плям і водянистих папул. Проявляються сильним свербінням.
Дитяча екзема може виникати внаслідок алергічної реакції організму. Головні причини появи захворювання – штучні суміші для годування, їжа з високим вмістом алергену, ангіни, отит.
Варикозної екземою називаються вогнища, що у області розширених вен. Захворювання сприяють травми, лікарські препарати, які використовуються при лікуванні варикозної хвороби.

Симптоми екземи

Залежно від видів захворювання, екзема може відрізнятися деякими особливостями: виникнення кірочок, мокнуча екзема, свербіж, специфічний запах. Після спаду запального процесу шкіра набуває здорового вигляду. Хронічна стадія може тривати кілька місяців, а іноді навіть кілька років. (Реклама – Якщо ви хочете вирішити багато шкірних проблем, позбутися від прищів, розгладити мімічні і дрібні зморшки – користуйтеся косметологічними процедурами, однією з яких є застосування дарсонваля. Дарсонваль допоможе продовжити молодість шкіри).

Лікування екземи

Єдиного ефективного способу лікування екземи не існує. При наявності гнійних вогнищ разом із застосуванням вологих компресів можна призначити системні антибіотики (діклоксаціллін або цефалексин 250 мг 4 рази на день). При менш запалених ураженнях можна використовувати тетрациклін 250 мг перорально 4 рази на день, що має сприятливий, хоча не обов’язково антибактеріальний ефект. Мазі і креми слід втирати 3 рази на день. На ніч можна накладати оклюзійні пов’язки. При невеликій кількості вогнищ, які не реагують на лікування, можливо внутріочаговое введення глюкокортикоїдів. При широкому поширенні, наполегливому перебігу хвороби і частих рецидивах може допомогти фототерапія із застосуванням псоралена і ультрафіолетового випромінювання спектру А і В. Загальних застосування глюкокортикоїдів протягом тривалого часу необхідно уникати, початкова доза – преднизон 40 мг через день.

Профілактика екземи включає в себе:

1. відсутність контакту шкіри з подразником;
2. необхідно нормалізувати обмін речовин;
3. додатковий прийом вітамінів А, В, С, Е.
Що стосується прогнозу екземи, то при істинній формі ймовірність повного лікування досить-таки сумнівна, але при інших формах прогноз більш сприятливий.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |