Сайт про медицину

Гарднерельоз у чоловіків: симптоми, лікування

Строго кажучи, діагнозу «гарднерельоз» для чоловіків не існує. За своїм визначенням, це бактеріальний вагіноз - порушення мікрофлори піхви, при якому зменшується кількість лактобацил (молочних бактерій), і збільшується число інших бактерій. Як приклад найчастіше наводиться «Gardnerella vaginalis», від якої й походить назва цього захворювання.

Але збудники гарднереллеза можуть потрапляти і в чоловічий організм, де вони викликають запальні процеси.
Оскільки бактерія Гарднерелла не властива чоловічому організму, у разі виявлення захворювання у чоловіків її прийнято вважати статевою інфекцією. При цьому гарднерельоз не є венеричним захворюванням.

Вперше бактерія була виявлена у жінок, які страждають від запалення статевих органів, дослідниками Дьюксоном і Гарднером в 1955 році, коли вони назвали її гемофільної вагінальної паличкою. У 1980 гому були відкриті нові патогенні властивості цього мікроорганізму, в результаті чого бактерія була перейменована на честь одного з авторів її відкриття.

Сама по собі Гарднерелла абсолютно безпечна і загрожує порушеннями здоров'я тільки при ослабленому імунітеті, або при дуже великому її потраплянні в організм. Встановлено, що бактерія-збудник гарднереллеза може потрапляти в сечостатеві канали у чоловіків тільки при статевому контакті.

Місце, де існують бактерії Гарднерели в чоловічому організмі, - препуциальний мішок - простір щелевидной форми між крайньою плоттю і голівкою статевого члена, тому варто зазначити, що при регулярному дотриманні гігієни чоловік взагалі не може заразитися гарднерельозом. А чоловіки, яким була проведена операція циркумцизіо, обрізання, взагалі ніколи ним не хворіють. (Але вони, звичайно, також повинні дотримуватися гігієни).

Симптоми і перебіг захворювання на гарднерельоз

Як такого захворювання гарднерельоз для чоловіків не існує. Чоловіки зазвичай стають носіями бактерії або ж у них виявляються супутні патології. Захворювання гарднереллезом має інкубаційний період тривалістю від трьох до десяти днів (іноді він може тривати і до п'яти тижнів), коли бактерія ніяк себе не проявляє. Симптоми гарднереллеза у чоловіків проявляються не так сильно, як у жінок, а у переважної більшості хворих взагалі проходить у вигляді прихованої інфекції.

Найчастіше гарднерела, що потрапила в чоловічий організм, виводиться з нього протягом двох-трьох днів. Рідше бактерія залишається в сечостатевому каналі, не викликаючи жодних неприємних відчуттів або занепокоєння, причому тести на гарднерельоз в таких випадках стабільно дають негативний результат - це прихована форма інфекції. Приклади таких проявів хвороби займають дев'яносто відсотків всіх випадків. Такі чоловіки стають носіями гарднерели, і при статевому контакті легко заражають партнерку.

У ряді випадків гарднерельоз може викликати уретрит – це уповільнена запальна реакція слизової оболонки Урет. Симптомами гарднерельозного уретриту є прояви звичайного уретриту, такі як свербіж, печіння і (або) хворобливе сечовипускання. Ці ознаки можуть супроводжуватися невеликою кількістю водянистих виділень сірого або зеленуватого кольору з неприємним запахом тухлої риби. Але бувають випадки, коли збудники викликали баланопотіт, запалення крайньої плоті і голівки статевого члена, що виявляє себе в почервонінні, появі неприємного запаху і ерозіями.

Хоча небезпека ускладнень для чоловіків після гарднереллеза надзвичайно низька, варто відзначити ряд захворювань, що можуть бути наслідками цього запалення: цистит, пієлонефрит, епідидиміт і гарднереллезной простатит.
Необхідно відзначити, що при появі підозри на захворювання, не варто сподіватися, що симптоми зникнуть самі собою.

Діагностика гарднерельоза

У наш час існують точні методи, ефективно діагностуючі гарднерельоз.
Для правильної діагностики чоловікові слід звернутися до уролога, дерматовенеролога або венеролога. Фахівець, в першу чергу, оцінить наявні симптоми; якщо вони не достатньо виражені, але стан пацієнта викликає сумніву, йому призначаються лабораторні аналізи (мазок з уретри), ПЛР-тести. При підтвердженні діагнозу «гарднерельоз» проводять додаткові дослідження на супутні інфекції статевих шляхів. Після чого призначається лікування.

Лікування гарднерельоза у чоловіків

Коли була відкрита бактерія Гарднерелла, вона була оголошена нової статевою інфекцією, і лише пізніше виявилося, що вона мирно проживає в організмі будь-якої здорової жінки, після чого в середовищі лікарів виникли суперечності і щодо методів лікування гарднереллеза. До цих пір думки фахівців різняться настільки, що одні стверджують, що захворювання взагалі можна не лікувати, інші закликають обстежувати і лікувати всіх партнерів навіть без позитивних результатів лабораторних аналізів, на підставі одних лише симптомів, і навпаки.

Що стосується лікування цього захворювання у чоловіків, думки фахівців також розходяться. Так, багато хто стверджує, що чоловікам взагалі необов'язково проходити лікування. Досить перевірки та лікування його статевої партнерки. Інші порівнюють лікування гарднереллеза з лікуванням інших інфекцій прихованого типу і рекомендують проходити лікування антибіотиками і приймати вітаміни і біфідопрепарати. При показаннях лікаря хворі проходять також фізіопроцедури, інстиляції в уретру, крапельниці.

Лікування гарднерельоза у чоловіків в середньому займає від одного до трьох тижнів, протягом яких хворий відмовляється від статевих зв'язків і дотримується дієти, що виключає алкоголь, гостру і копчену їжу.

Профілактика гарднерельоза

Головними методами профілактики захворювання для чоловіків є статева розбірливість і інтимна гігієна. В крайньому випадку, за наявності випадкових статевих контактів необхідно користуватися презервативами і спеціальними антибактеріальними засобами.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2