Сайт про медицину

Гайморит у дітей, симптоми і лікування гаймориту у дітей

Гайморит досить часто зустрічається серед дітей і захворіти їм можна легко. Перенесений риніт, звичайний нежить – все це основні причини появи гаймориту у дітей. Хворіють найчастіше діти дошкільного віку та школярі, тому що імунна система у них ще не достатньо розвинена.
Щоб уникнути гаймориту, досить не запускати нежить, що з'явився, а відразу ж лікувати його.

Навіть при несерйозному, на перший погляд, нежиті варто показати дитину лікарю, щоб той призначив лікування (краплі, інгаляції). Якщо уважно ставитися до «закладеності» носа малюка, гайморит його ніколи не спіткає.

У разі перенесеного грипу, скарлатини та інших інфекційних захворювань гайморит може з'явитися як ускладнення. Від цього не застрахована жодна людина, особливо дитина.

Основні симптоми та ознаки гаймориту у дітей

Головним симптомом гаймориту у дітей є запалення пазух носа. Їх у людини дві і вони називаються гайморовими. Запальний процес може носити як односторонній, так і двосторонній характер. Щоб легше визначити, що ж за хвороба у дитини, потрібно знати деякі симптоми, які вказують на гайморит. Це в першу чергу утруднене дихання, присутній закладеність обох пазух. У носі можуть з'явитися болі, які плавно переходять в головний «ниючий» біль. Довгий нежить поступово переходить у гнійну форму гаймориту, і з'являються виділення зеленого чи жовтого кольору.

Температура при гаймориті у дитини може підвищуватися до 38-39 градусів, а при хронічній стадії - нормальна. Також спостерігаються постійна слабкість, нездужання, відсутній апетит і значно порушується сон.

Всі перераховані вище ознаки гаймориту є основним показником, щоб запідозрити щось недобре у дитини і відправитися до фахівця-отоларинголога. Для встановлення правильного діагнозу лікар призначає діафаноскопію і проводить відповідне лікування.

Лікування гаймориту у дітей

Сьогодні медиками розроблено безліч методик, які застосовують для лікування гаймориту у дітей. При хронічній формі призначається фармакотерапія. Промивання гайморових пазух використовують тільки при наявності гною. Також може бути призначена лазерна терапія, яка є сучасним і ефективним методом лікування гаймориту. Її можна застосовувати в комплексі з медикаментозним лікуванням. До проколів лікарі вдаються тільки в крайніх випадках, коли у дитини не відбувається відтік вмісту з пазух носа.

Важливо пам'ятати, що не можна запускати дане захворювання, так як воно може призвести до серйозних ускладнень: набряк мозкової оболонки, гнійна форма менінгіту та ін. Гайморит дуже неприємна хвороба, тому краще не допустити його появи і стежити за здоров'ям і самопочуттям своїх малюків.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2