FAMILY DOCTOR

20 Дек

Генітальний або статевий герпес у чоловіків

генітальний герпес у чуловіківГенітальний або статевий герпес у чоловіків

Генітальний або статевий герпес у чоловіків виражається в ураженні шкіри статевого органу, яке відбувається через поширення герпесної інфекції.

Як правило, причиною розвитку хвороби служить вірус простого герпесу (ВПГ) другого типу, він викликає хвороби в 80% випадків, в той час як ВПГ першого типу є причиною хвороби у 20% заражених. Для точного визначення типу вірусу використовуються спеціальні аналізи, тому що зовнішній вигляд виразок не дає чіткого уявлення про збудника. Аналізи дозволяють уточнити, яким чином і коли відбулося зараження.

Так, зараження ВПГ 1 типу найчастіше відбувається в дитинстві через контакт зі слиною хворої людини, а ВПГ 2 типу передається через статевий контакт з носієм вірусу. Варто відзначити, що носії ВПГ часто самі не підозрюють про існування хвороби, так як немає прояву симптомів.

При цьому людина стає заразним вже через кілька днів після появи в його організмі вірусу, з того моменту як з’являються перші ознаки хвороби. У тих людей, хто раніше хворів герпесом, але не мають симптомів захворювання, періодично, протягом усього життя трапляються короткочасні епізоди виділення вірусу.

Які ознаки генітального герпесу?

У більшості випадків проникнення вірусу ніяк не позначається на стані людини, виявити герпес здатний тільки аналіз крові. Але приблизно у 20% заражених відзначається характерний висип на статевих органах, що з’являються в період від 1 дня після зараження до 26 діб.

У чоловіків генітальний герпес виражається в появі висипу на статевому члені (головка, крайня плоть, стовбур), мошонці або на шкірі навколо анального отвору. Крім того, відзначається збільшення лімфатичних вузлів в паховій зоні, болі в животі, нездужання, слабкість, підвищення температури, біль у суглобах і м’язах. Через приблизно місяць після зараження в організмі виробляється імунітет до вірусу, але герпес продовжує жити в «сплячої» формі, періодично викликаючи рецидив хвороби.

Можливі ускладнення

Іноді вірус герпесу може поширитися на пальці у вигляді запалення навколо нігтя або з’явитися як виразка на рогівці ока, створюючи таке відчуття, ніби в око щось потрапило. Будь-який з цих симптомів є приводом негайного звернення до лікаря, так як герпес на оці може призвести до сліпоти.

Генітальний герпес може викликати труднощі при сечовипусканні, болі на шкірі статевих органів і сідниць, зниження чутливості. Вкрай рідко вірус може вразити тканини головного мозку, а також інші внутрішні органи, викликати порушення згортання крові, що може стати причиною смерті хворого. (Реклама – беспроводные наушники iphone)

Генітальний герпес може викликати дизурію, затримку сечі, запори. Може мати місце виражена куприкова невралгія. Після одужання можуть формуватися рубці, рецидив спостерігається у 80% з ВПГ-2 і 50% з ВПГ-1. Первинні генітальні ураження зазвичай більш болючі (порівняно з рецидивом), тривалі й розповсюджені.

Лікування статевого герпесу у чоловіків

Відразу хотілося б зазначити, що на сьогодні не існує засобу, який дозволяє повністю вивести генітальний герпес з організму, вірус залишається в клітинах в «сплячої» формі. Однак противірусні засоби пригнічують ріст і розмноження вірусу, що послаблює хворобу. Перш ніж приступати до лікування, необхідно переконатися, що виразки на статевих органах – це саме герпесная інфекція.

Оптимально, якщо лікування генітального герпесу відбувається через нанесення противірусних мазей на хворий орган. Причому чим раніше розпочато лікування, тим вище шанс успішного запобігання ускладнень і скорочення ризику рецидиву. Наносити крем краще на суху, вимиту з милом шкіру кожні 3 години. Курс лікування становить приблизно 5 днів. Як правило, поліпшення стану стає помітне вже на другий день після початку лікування. Не буде зайвим і турбота над підвищенням стійкості організму, підвищенню імунітету і профілактика виникнення рецидивів.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2016 FAMILY DOCTOR |