FAMILY DOCTOR

09 Ноя

Національна медична премія

НАЦІОНАЛЬНОЮ ПРЕМІЄЮ
медиків в Україні нагороджено вперше

42 національні медичні премії знайшли своїх лауреатів – кращих лікарів, медсестер, адміністраторів
та закладів охорони здоров’я України  

Нещодавно в Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» відбулася урочиста церемонія нагородження Національною Медичною Премією, що проводилася під патронатом Міністерства охорони здоров’я України і стала заключним акордом першого в історії незалежної України громадського конкурсу для медиків та закладів охорони здоров’я.
Лауреатами НМП стали 31 медик та 7 медичних установ, серед яких – 3 вищі навчальні та 4 медично-профілактичні заклади. Усього ж до участі в конкурсі було рекомендовано 223 номінантів, яких протягом трьох років визначали 6500 лікарів-експертів за результатами відкритого незалежного всеукраїнського соціологічного дослідження «ТОП100 в медицині». До того ж самі номіновані на премію переважно навіть не здогадувалися про те, що вони беруть участь у конкурсі.
Відбір найкращих медичних працівників та закладів системи охорони здоров’я України був достатньо об’єктивним, адже забезпечувався  незалежним формуванням реєстру номінантів, широким спектром номінацій, масштабністю конкурсу і високим рівнем його підтримки та організації.
На думку гостей, присутніх на церемонії, нагороди Національною Медичною Премією знайшли гідних кандидатів. Підтверджують це і самі лауреати. Склад трирівневого журі, до якого увійшло 25 провідних фахівців медичної галузі, представники громадських організацій та керівники державних структур системи охорони здоров’я, ще раз засвідчив неупередженість та незаангажованість конкурсу. Сприяли незалежному формуванню реєстру номінантів НМП і п’ять медичних департаментів, міністерств та відомств (Військово-медичне управління СБУ, Департамент медичного забезпечення та реабілітації МВС України, Медичне управління Міністерства транспорту та зв’язку, Військово-медичне управління Збройних Сил, Медичне управління МНС України), 23 регіональні управління охорони здоров’я, центри здоров’я та 40 медичних професійних асоціацій.
Серед лауреатів Національної Медичної Премії відзначені кращі практикуючі лікарі, медсестри, лікарі столиці та регіонів, адміністратори закладів охорони здоров’я, навчальні заклади, державні та приватні заклади охорони здоров’я. Хірурги, анестезіологи, педіатри, терапевти, гінекологи, санологи та багато інших лікарів стали лауреатами першої найвищої в Україні громадської відзнаки в галузі медицини та охорони здоров’я.
Організатори НМП запевнили, що остаточний перелік кращих лікарів до останнього тримався в таємниці, а чесніть та прозорість вибору того чи іншого лауреата не викликає жодних сумнівів, оскільки методика відбору лауреатів була організована так, що вплинути на підрахунок голосів після завершення процесу прийому анкет було неможливо.
Спеціальною номінацією «За розвиток здорового способу життя та здоров’я» були відзначені Геннадій Апанасенко та Олег Швець, які найбільше сприяють популяризації культури здорового способу життя та розвитку здоров’я серед українців. Туристичний партнер церемонії – компанія «Тез Тур» надала лауреатам сертифікати на поїздку на відпочинок.

Лікарі, професіоналізм яких здобув найвищу оцінку та найбільшу підтримку серед їхніх колег, були відзначені преміями в номінації «Кращий лікар на думку колег». Ними стали Валентина Кононенко, Жанна Ломака та Наталія Трифонова.
У підготовці майбутніх спеціалістів, а нині студентів, найбільш фаховими було визнано три вищі навчальні заклади: Національний медуніверситет імені О.Богомольця, Національну медичну академію післядипломної освіти імені П.Шупика та Дніпропетровську медичну академію.
Поряд з українськими лікарями, за вагомий внесок у збереження здоров’я українців, були відзначені й іноземні – лікарі зі США д-р Майкл Колінз та Ізраїлю д-р Тайба Жорніцкі.
Кращими ректорами медичних навчальних закладів визнали Юрія Вороненка, Георгія Дзяка та Василя Мороза, а кращими закладами охорони здоров’я – Вінницьку обласну клінічну лікарню імені М.Пирогова, Київську міську дитячу клінічну лікарню №1, Чернівецьку обласну клінічну лікарню.
Юрій Кожара та Микола Романюк перемогли в номінації «Кращі адміністратори закладів охорони здоров’я» та додатково нагороджені представником компанії «МедІнвестБуд» («Самсунг Медісон в Україні») Валентином Кисельовим.
У найчисленнішій за кількістю премій номінації «Практикуючі лікарі» було визнано найкращими Віктора Висоцького, Софію Галяс, Олександра Зубова, Володимира Лісового, Світлану Любушкіну, Ніну Медведчук, Петра Русака та Володимира Смоланку. Представник «Берлін Хемі Менаріні Груп» Денис Назаренко нагородив лауреатів почесними нагородами.
Лікарі Ілля Ємець, Юрій Кожара, Анатолій Пілецький та Київська міська клінічна лікарня № 17 перемогли у номінації «Кращий медик столиці», яких нагородила голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська та вручила столичним лікарям від імені профспілки грошові премії. А редакція нашого журналу подарувала цим лауреатам сертифікати на комплекти річної передплати одного з найпопулярніших спеціалізованих медичних видань України «Бібліотека сімейного лікаря та сімейної медсестри».
Відзначено нагородами було також кращих медичних сестер України в номінації «Середній медичний персонал» – Ларису Абашкіну, Наталію Галапац та Наталію Ружило.
Географія Національної Медичної Премії охопила всю територію України. Лауреатами конкурсу стали представники усіх областей. Найкращими медиками на регіональному рівні стали: Тетяна Антонець (Вінницька обл.), Радислав Котурбаш (Івано-Франківська), Віктор Мороз і Петро Петерчук (Волинська), Василь Пришляк (Тернопільська), Андрій Цурканенко (Запорізька). Кращим медиком АР Крим було визнано Володимира Мітька. Усі лауреати у цій номінації отримали практичні у використанні подарунки від директора магазину «Люди в білому» Олени Гуртовенко.
Внесок Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» був визнаний особливо значущим у справу охорони здоров’я України серед громадських і благодійних діячів та організацій. Як було зазначено на церемонії нагородження НМП, своєю щоденною діяльністю Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука» щодня дарує краплину надії сім’ям, до яких увірвалося горе, чиї діти лікуються в Інституті раку.
Особливо приємно нам назвати переможців у номінації «Соціальна корпоративна відповідальність», адже серед компаній та бізнес-структур, що займаються впровадженням соціально-корисних і неприбуткових заходів із розвитку системи охорони здоров’я, були відзначені Представництво «Шовен анкерфарм ГмбХ» в Україні (голова Представництва – Ельвіра Смольська), котре редакційна рада нашого журналу рекомендувала як експерт до участі в конкурсі, та Агрофірма «Мир» Херсонської області.
Окрім лікарів державних медично-профілактичних закладів охорони здоров’я України був нагороджений лауреат у номінації «Кращий лікар приватного лікувального закладу». Ним стала Наталія Данкович, якій вручили премію та подарунки представник ТМ торговельної марки «Козацька рада» Оксана Виговська та голова оргкомітету НМП Іван Сорока. Переможців також відзначили нагородою із зображенням золотого бюсту Асклепія, почесними дипломами та сертифікатами на отримання грошових винагород.
Розмір грошових премій та подарунків для лауреатів конкурсу сягав від двох до двадцяти тисяч гривень.
За словами президента Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» та співорганізатора конкурсу «Національна Медична Премія» Сергія Сошинського, щороку розмір призового фонду НМП збільшуватиметься завдяки створенному цільовому капіталу, допомоги партнерів та програм соціального підприємництва.
Імена медиків і назви медичних закладів – лауреатів НМП – тепер назавжди вписані до сторінок історії української медицини.
Серед почесних гостей, співорганізаторів та спонсорів церемонії НМП переможців також привітали Володимир Загородній – президент Української федерації роботодавців галузі охорони здоров’я, президент ВУЛТу Олег Мусій, голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Князевич, голова ГУОЗ столиці Віталій Мохарєв та ін.
Голова Комітету ВР України з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва зазначила у вітальному листі до учасників та організаторів церемонії нагородження НМП, що наразі це найвища громадська відзнака в Україні, котра сприяє вдосконаленню системи охорони здоров’я.
Президент АМНУ Андрій Сердюк додав, що Національна Медична Премія проводиться в період реформування системи охорони здоров’я, яке здійснюється під патронатом Президента України. Завдяки НМП кожен мешканець нашої держави зможе отримати об’єктивну інформацію про найкращі медичні заклади і установи, кращих лікарів та викладачів, громадських діячів та представників бізнес-структур, благодійних організацій та, зрештою, всіх тих, хто опікується здоров’ям українського народу, подальшим розвитком національної охорони здоров’я України.

Варто додати, що урочисту церемонію нагородження переможців НМП прикрашали композиції з квітів, живі скульптури, фанфари та червона доріжка, якою під оплески гостей пройшли лауреати Національної Медичної Премії. Класичні мелодії скрипки, соло поп-виконавців та композиції джазу зі співачкою           Назгуль Шукаєвою розважали гостей та сприяли їхньому приємному спілкуванню.
Національна Медична Премія – найвища незалежна громадська відзнака серед працівників сфери охорони здоров’я України. Віднині вона щороку відкриватиме громадськості нові обличчя кращих лікарів, медсестер, адміністраторів країни, аби українські споживачі медичних послуг знали, до кого їм звертатися за професійною консультацією щодо збереження власного здоров’я та більш ніж фаховою допомогою.

На церемонії вручення першої Національної Медичної Премії побувала Тетяна КОНДРАТЕНКО.
Від редакції. У наших наступних публікаціях ми познайомимо вас ближче з лауреатами конкурсу НМП, які були нагороджені в окремих номінаціях.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |