FAMILY DOCTOR

23 Авг

Пієлонефрит. Симптоми пієлонефриту

Пієлонефрит

ПієлонефритПієлонефрит – це запальне і вельми серйозне захворювання нирок, яке викликане потраплянням бактерій в організм людини. Ця небезпечна ниркова інфекція може уразити людину незалежно від його віку і статі. До головної групи ризику відносять маленьких дітей до семи років, що в основному пов’язано з особливостями їх сечовивідної системи.
В юності цієї інфекції частіше схильні жінки, ніж чоловіки. Цьому сприяють зміни, пов’язані з початком статевого життя, вагітність і пологи. До того ж сечовипускальний канал у представниць слабкої статі набагато коротше, ніж у чоловічої половини, що сприяє не тільки розвитку пієлонефриту, але і іншим сечостатевим інфекцій. У більш зрілому віці чоловіки перехоплюють цю тенденцію і починають частіше хворіти ниркової інфекцією.
Хвороба може протікати в хронічній або гострій формі. Хронічний пієлонефрит є безпосереднім наслідком неправильного або неефективного лікування гострої форми даної хвороби або наслідком наявності в організмі будь-яких інших хронічних захворювань.
Розвитку хвороби сприяє обструкція сечовивідних шляхів, яку можна оглянути при сечокам’яної недугах, часті гострі ниркові кольки, аденома передміхурової залози тощо. Головні збудники пієлонефриту – такі бактерії, як кишкова паличка і клебсиелла. У дуже рідкісних випадках медичної практики, ниркова інфекція настає в результаті зараження бактеріями, що проникають з зовнішнього середовища (шкіри). При попаданні в уретру бактерії починають активно переміщаються вгору по сечовивідних шляхах, сприяючи розвитку хвороби.
У багатьох випадках гостра ниркова інфекція – це ускладнення запущених інфекційних захворювань сечового міхура. Бактерії, що розносять пієлонефрит, потрапляють в організм з навколишнього середовища, наприклад з геніталій на уретру, і можуть легко і активно переміщатися вгору до сечового міхура. У деяких випадках, інфекція може, не зачіпає сечовипускальний канал і сечовий міхур, а потрапляє прямо в сечовід або нирку (або дві нирки).

Симптоми пієлонефриту

Симптоми пієлонефриту, особливо при загостренні хронічної форми, дуже часто розвиваються блискавично: протягом декількох днів або навіть годин. До основних симптомів гострої ниркової інфекції відносять високу температуру (понад 38 ° С), лихоманку з головним болем і ломота, набряклість обличчя, біль в низу спини, сильну тремтіння, нудоту, блювоту і сплутаність свідомості. У багатьох випадках до цього списку додаються ще й симптоми зараження інфекцією сечового міхура: печіння і біль при сечовипусканні, збільшення частоти сечовипускань, мутний, темний колір сечі з різким неприємним запахом, кров у сечі.
Пієлонефрит багато в чому небезпечний ускладненнями, до яких він може призвести. Це і абсцес, і набряк нирок, і навіть зараження крові. Особливо потрібно бути напоготові людям хворим на діабет, з хронічною нирковою інфекцією, з ослабленим імунітетом, літнім людям і вагітним жінкам, так як ймовірність виникнення ускладнень у них набагато вище, ніж у інших.
Пієлонефрит – це потенційно небезпечна ниркова інфекцією, яка здатна поширитися в кров і викликати важкі захворювання. Медицина, на щастя, знайшла способи лікування пієлонефриту. Як правило, інфекція майже завжди виліковна при призначенні хворому курсу лікування антибіотиками. Більш докладно про це читайте в статті лікування пієлонефриту.

Суттєву допомогу в діагностиці хронічного пієлонефриту надають рентгенологічні методи дослідження. Якщо вам необхідно зробити рентген почек у Києві, ви можете звернутися до клініки Medikom. Кваліфікації персоналу, діагностика в поліклініці «Медіком» є еталоном якості та безпеки.

Основними рентгенологічними симптомами захворювання є наступні:

♦ зміни розмірів і контурів нирок;
♦ порушення виділення ниркою рентгеноконтрастної речовини;
♦ патологічні показники ренально-кортикального індексу (РСІ);
♦ деформація чашечно-мискової системи;
♦ симптом Ходсона;
♦ зміни ангіоархітектоніки нирки.
При виникненні навіть деяких симптомів пієлонефриту потрібно терміново звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря, так як подібні ознаки можуть сигналізувати не тільки про ниркової інфекції, але також і про інші хвороби.

Міток немає

Один комментарий to “Пієлонефрит. Симптоми пієлонефриту”

  1. 1
    Овсана Сообщение:

    Но также бывает стертый пиелонефрит у детей. Симптомы в этом случае выражены слабо, как правило, заболевание протекает без боли и высокой температуры. При скрытой форме инфекции только анализы могут подтвердить диагноз.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |