Сайт про медицину

Полоскання горла при ангіні

Незважаючи на простоту даної терапії, полоскання горла вважається найважливішим методом лікування будь-якого простудного захворювання. Японські вчені довели, що щоденне полоскання гортані навіть звичайною водою здатне виробити в організмі стійкість до респіраторних захворювань. Тим більше, коли цей процес посилюється за допомогою трав і мінеральних солей.

Адже при полосканні очищаються мигдалини від накопичених на них мікробів, вірусів, нездорового слизу. Таким чином, не відбувається подальшого розвитку запалення, а, значить, одужання настає набагато швидше.
Щоб очистити горло, можна застосовувати традиційні лужні, сольові розчини і настої з лікарських трав, що володіють антисептичним ефектом.

Як правильно полоскати горло при ангіні?

poloskanie gorla1. Температура води повинна бути теплою, щоб хворому горлу було приємно від проведеної процедури. Не можна використовувати холодну воду, так як це тільки погіршить ситуацію.
2. Під час процедури полоскання треба вимовляти звук «И», так корінь язика опускається вниз і лікарська рідина без утруднень зрошує всі далекі куточки горла і мигдаликів. Отже, видаляється вся інфекція.
3. Необхідно закидати голову назад при полосканні, а язик витягати вперед, щоб ліки потрапило якнайдалі.
4. Важлива тривалість полоскання. Під час кожного нового полоскання треба, щоб рідина побувала в області гортані мінімум півхвилини.
5. Відомо, що горло і ніс взаємопов'язані, тому слід чергувати полоскання горла з промиванням носа. Така активна місцева терапія не дасть патогенним мікроорганізмам розмножуватися.

Чим полоскати горло при ангіні?

Народні засоби для полоскань горла при ангіні

Розчин морської солі
Для приготування «морської води» в склянці окропу (200 мл) потрібно розчинити столову сіль і соду (по одній чайній ложці), а також йод у кількості п'яти крапель. Не всі можуть пройти процедуру, застосовуючи даний розчин, так як він має вельми специфічний присмак. Але, хворі, які використовують цей метод, відчують надзвичайний лікувальний ефект.

Буряковий сік
Свіжовичавлений сік буряка має протизапальну властивість, знеболює і знімає набряклість уражених мигдаликів. При ангіні полоскати горло потрібно кожні 3 години соком з додаванням оцту в пропорції 10:1.

Лимонний сік
Свіжовичавлений сік з лимона діє як болезаспокійливий і полегшує процес ковтання. Полоскати горло потрібно лимонним соком з додавання води в пропорції 2:3.

Настої з цілющих трав при ангіні

1. Змішуються ромашка, календула і евкаліпт в рівних кількостях. Столову ложку отриманого трав'яного збору потрібно з'єднати з окропом (близько 200 мл), настояти до повного охолодження. Потім настій слід процідити і використовувати його для полоскань горла.
2. Змішуються в рівних кількостях ромашка, календула і звіробій. Готується настій таким же чином, як і попередній.
3. Змішуються квітки календули, листя подорожника, трава гіркого полину в рівних Саста. Отриманий трав'яний збір в кількості 25 г (їдальні ложки) слід з'єднати з окропом (200 - 250 мл) і витримати його над водяною банею, потім процідити, остудити і використовувати для полоскань горла в разі ангіни.
4. Слід змішати квітки бузини, квітки мальви і листя шавлії (кожної трави по столовій ложці) і з'єднати збір з окропом (приблизно 500 мл). Наполягати засіб потрібно близько 40 - 45 хвилин, потім процідити і використовувати для полоскань.

Лікування календулою
1. Попередньо подрібнену календулу (квітки рослини) в кількості 10 г (чайної ложки) потрібно з'єднати з гарячою водою (достатньо 200 мл), щільно закупорити на півгодини, потім процідити і застосовувати.
2. Аптечну настоянку календули в кількості 15 мл (їдальні ложки) потрібно з'єднати з 200 мл кип'яченої теплої води і полоскати отриманим засобом горло.

Розчин з прополісу
Заслужено прополіс називається природним антибіотиком. Він згубно діє на всі патогенні мікроорганізми, що розмножуються в порожнині рота. Для проведення полоскань при ангіні настоянка календули в кількості п'яти крапель з'єднується з водою кімнатної температури (200 мл).

Міцно заварений чай
Ефективним засобом для зняття симптоматики ангіни в області горла є його полоскання міцно завареним чаєм. Головна умова при приготуванні заварки - ні в якому разі не використовувати чай в пакетиках. Засіб потрібно остудити, додати до нього сіль у кількості 20 г (їдальні ложки) на склянку заварки і неодноразово протягом дня проводити полоскання.

Липовий настій
Настій, приготований з липи, має протизапальну дію. Для полоскання горла потрібно до 200 мл окропу додати квітки липи у кількості 25 г (їдальні ложки). Наполягати засіб потрібно до охолодження, після чого його слід процідити і застосовувати.

Аптечні препарати для полоскання горла при ангіні

Розчин «Фурациліну»
Даний засіб для полоскання є самим універсальним і ефективним, применяющимся без обмеження, як для дорослих, так і для дітей. « Фурацилін » з першого дня його застосування робить на горло позитивну дію, так як є досить результативним антисептиком. Для приготування розчину таблетки « Фурациліну » у кількості двох штук розчиняються в теплій кип'яченій воді (200 мл).

Розчин «Хлорофіліпту»
Цей розчин продається в кожній аптеці в готовому вигляді. Полоскання їм слід проводити якомога частіше, практично щогодини.

«Мірамістин»
За відгуками пацієнтів, що використовують для полоскання горла «Мірамістин», препарат є дуже ефективним у боротьбі проти ангіни. Застосовується він у вигляді спрею або розчину, який продається в будь-якій аптеці в готовому вигляді. Не дивлячись на швидке і досить сильну дію « Мірамістину », не слід застосовувати його для полоскань без рекомендації лікаря.

Лікувальний розчин при ангіні
Швидко купірувати запальний процес в горлі, знеболити допоможе розчин для полоскання, приготований самостійно з наступних компонентів (розрахунок на 200 мл теплої води):
• борна кислота в кількості чайної ложки;
• розчин « риванолом » (0,1 %) - чайна ложка;
• перекис водню (3 %) - чайна ложка.

Особливості полоскань горла при захворюванні на ангіну

В ході лікування різних видів ангіни в комплексі терапії застосовуються полоскання горла. Слід враховувати той факт, що мікроби і бактерії швидко адаптуються до багатьох лікувальних засобів. Тому слід чергувати розчини для полоскання, а не використовувати один на постійній основі. Так можливо уникнути звикання до них патогенних мікроорганізмів і отримати якнайшвидший лікувальний ефект.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2