FAMILY DOCTOR

28 Фев

Працювати в колективі однодумців легше і цікавіше

Працювати в колективі однодумців легше і цікавіше

– Я, лікарю, ось у якій справі. Ви ж знаєте, моя мама тяжко хворіє вже кілька місяців. З ліжка не встає. З дня на день може статися найгірше… А попереду тривалі свята. Ви ж розумієте, скільки клопотів потім, мороки всілякої буде, а всі ж вихідні … То чи не могли б Ви мені довідку виписати … про смерть?
Отримавши делікатну відмову лікаря, донька хворої розсердилася. Та згодом стан здоров’я її матері поліпшився, і жіночка прожила ще кілька років…
Це лише один з багатьох різних випадків, які траплялися за 24 роки медичної практики Тетяни Петрівни Дідківської – сімейного лікаря Малинського міжрайонного територіального медичного об’єднання (МРТМО). Починала терапевтом, а нині шостий рік працює семейним лікарем. На одній дільниці (а це 1,6 тисячі дорослого населення і близько 400 дітей) постійно  вже 16 років. На її очах (і руках!) виросло ціле покоління, адже багатьох пацієнтів вона та її колеги знають від народження.
– Одразу після пологового відвідуємо породіль, проводимо післяпологовий патронаж, оглядаємо маму і дитинку. Педіатрична служба діє, ми з нею тісно співпрацюємо, як і з акушер-гінекологами, неврологами, хірургами та іншими вузькими спеціалістами в об’єднанні, – розповідає Тетяна Дідківська.
Тетяна Петрівна закінчила Тернопільський державний медичний інститут (1984 р.), пройшла інтернатуру на базі обллікарні. Працювала головним лікарем Скуратівської сільської лікарні, потім у Малинській районній поліклініці дільничним терапевтом. Навчалася на курсах сімейної медицини в НМАПО ім.П.Л.Шупика, курсах підвищення кваліфікації, здобула I кваліфікаційну категорію.
– На моєму життєвому шляху зустрічалися досвідчені лікарі, чудові люди, у яких я вчилася мистецтву лікувати. Добрим словом хочу згадати мого куратора в студентські роки лікаря-терапевта Галину Михайлівну Сосницьку; помічника і наставника в роки інтернатури кардіолога Ірину Анан’ївну Новак; малинських лікарів – Олексія Миколайовича Костюченка, Ганну Ісаківну Дащик та інших.
Мешканці міста і району (а це 14 міських, дві приписні, дві селищні та п’ять сільських дільниць) добре знають своїх сімейних лікарів і звертаються найперше до них, а в разі потреби скеровуються до вузьких спеціалістів. В районі працює 10 сімейних лікарів у сільських амбулаторіях сімейної практики.
Багато років колектив сімейних лікарів очолювала (стояла біля витоків утворення цієї служби) вмілий організатор, досвідчений фахівець Галина Василівна Мазурок. Нині завідувачем працює лікар з багаторічним стажем, чудовий спеціаліст Людмила Михайлівна Воронкова. Головний лікар МРТМО – педіатр за фахом Валентина Ничипорівна Швидун. За її керівництва Малинське МРТМО – на доброму рахунку в обласному здороввідділі.
Колектив сімейних лікарів, де працює Тетяна Петрівна, – однодумці, міцна дружна команда. Тут завжди прийдуть на допомогу, підтримають один одного, підмінять, якщо хтось із колег тимчасово відсутній.
Т.П.Дідківська у 2006 році виборола звання кращого сімейного лікаря міста, нагороджена грамотою УОЗ облдержадміністрації Житомирської області.
Тетяна Петрівна любить свою роботу, людей, з якими і заради яких працює, знає їх сім’ї, намагається своїми вміннями допомагати хворим і здоровим. Вона любить життя, захоплюється вишиванням, полюбляє шити і вишивати у вільні хвилини.
Такий лікар не зупиняється на досягнутому, намагається оволодіти тонкощами теоретичних та практичних навичок, щоб досягнути вершин обраної  улюбленої професії.
На жаль, минулого року, в листопаді, Тетяна Петрівна втратила чоловіка. Нелегко залишатися без надійного чоловічого плеча. Та є у пані Тетяни дві донечки, її гордість, надія і розрада. Хоч і не обрали маминого шляху – пішли своїм,  вона пишається ними: старшою Катрусею, яка працює в столиці перукарем-модельєром, і меншенькою Маринкою – майбутнім фахівцем готельної справи, яка за успішне навчання проходила влітку виробничу практику в Німеччині.

Підготувала Тетяна КОНДРАТЕНКО.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |