FAMILY DOCTOR

18 Авг

Професійні хвороби спортсменів

Професійні хвороби спортсменів

Професійні хвороби спортсменівПобут спортсмена – це часті виснажливі тренування, фізичні навантаження, ранній знос організму, випадкові травми і, як наслідок, поява професійних хвороб. Приміром, у стрільців і біатлоністів часто є проблеми зі слухом. Плавці рано чи пізно набувають захворювання дихальної системи і носових пазух. Спортсмени, які займаються фігурним катанням, гімнастикою і важкою атлетикою, згодом можуть страждати патологіями хребта і суглобів.

Чи варто говорити, що велика частина захворювань проявляється вже після завершення спортивної кар’єри. Ті, хто довгий час займався кардионагрузками, після 40 років часто мають проблеми з серцем.
Але більшу кількість патологій спостерігається у професійних боксерів: з ряду специфічних захворювань для них характерні відшарування сітківки, енцефалопатія, паркінсонізм, епілепсія та ін.
Окремо слід сказати про прийом анаболічних стероїдів і стимулюючих препаратів. Такі засоби покращують показники спортсменів, але з віком їх прийом відбивається на стані більшості внутрішніх органів і кістково-м’язової системи.

Професійні хвороби плавців

Для професійних плавців і нирців типові такі патології:
♦ гострий отит – запальний процес у вусі, з болем у вухах, виділенням гною і погіршенням слуху;
♦ баротравми – пошкодження середнього вуха в результаті перепадів тиску, зокрема, при глибокому пірнанні;
♦ інфекційні хвороби вуха і носових пазух – обумовлені попаданням інфекції в вушні і носові ходи;
♦ пошкодження барабанної перетинки – частіше пов’язане з баротравми;
♦ екзостоз слухового проходу;
♦ отомікоз розвиток грибкової інфекції у вусі.
Наслідки таких захворювань очевидні – це біль у вухах, порушення слухових функцій, запаморочення, шум і дзвін у вухах, хронічний синусит і гайморит.
У деяких випадках спостерігаються також артрози плечових суглобів і остеохондроз шийного відділу хребта.

Професійні хвороби футболістів

Про підвищений ризик травматизму футболістів під час матчів знають всі. Найчастіше спортсмени травмують нижні кінцівки, колінні і гомілковостопні суглоби, рідше – руки і голову. Для футболу характерні переломи, розтягнення зв’язок, розриви м’язів і сухожиль, вивихи, пошкодження окістя, струсу мозку. Травми – це найбільш поширена, але не єдина патологія, властива футболістам. Про які ж захворюваннях йдеться?
♦ Запальні процеси в суглобах (бурсити, артрити);
♦ запалення зв’язок і сухожиль (лігаментит, тендиніт);
♦ запалення окістя (періостит);
♦ травматичні міозити (асептичне запалення м’язів);
♦ васкуліти і флебіти (запальні процеси в судинах);
♦ хвороба Паркінсона і Альцгеймера.
Переважна більшість хвороб – це наслідки травм, які неминуче переслідують практично всіх спортсменів, у тому числі і футболістів. Для того, щоб уникнути більшості травм пов’язаних зі спортом, дуже важливо не тільки правильно тренуватись але й харчуватись. Професійне спортивне харчування – це 90% успіху всіх перемог. Для тих хто шукає дійсно правильні препарати, перейдіть за посиланням bigsport-plus

Професійні хвороби бігунів

Легка атлетика і біг – популярні види спорту, особливо у молоді. Але якщо займатися бігом професійно, чи може це негативно позначитися на стані здоров’я?
Звичайно, як і будь-який інший спорт, біг загрожує травмами або захворюваннями кістково-м’язової системи. Про які хвороби може йти мова:
♦ тендиніт гомілковостопного суглоба, що виникає внаслідок перевантаження литкових м’язів;
♦ біль в області колінної чашечки (так званий синдром «коліна бігуна») – виникає в результаті невірного розгинання коліна;
♦ синдром клубово-великогомілкової фасції – з’являється при приземленні ноги на тлі випрямленої коліна;
♦ запальний процес в окісті великогомілкової кістки;
♦ фасцит товстого сухожилля підошовної частини стопи – розвивається при сильному відштовхуванні стопи від поверхні;
♦ ушкодження м’язових волокон стегон, литок, а також сухожиль;
♦ перевантаження хребта;
♦ переломи і тріщини в кістках голеностопа.
Велика кількість захворювань розвивається внаслідок травм, які бігун отримує при недотриманні правильної техніки бігу, а також при недосконалості бігових доріжок і покриттів.

Професійна хвороба тенісистів

Найбільш типове професійне захворювання тенісистів – це так званий «тенісний лікоть», або травматичний епікондиліт – хвороба, пов’язана з постійною і надмірним навантаженням на верхню кінцівку. Патологія характеризується микротравмами сухожиль розгиначів кисті і пальців.
Також існує ймовірність дрібних пошкоджень, до яких можна віднести удари, мозолі на стопах і долонях.
Серед інших травм виділяють:
♦ розтягнення та розриви зв’язок;
♦ вивихи і підвивихи;
♦ артрити плечового суглоба;
♦ ушкодження окололопаточних м’язів і зв’язок;
♦ грижі міжхребцевих дисків, спондилолістез;
♦ травми попереково-крижових хребців.
У тенісистів зі стажем нерідко розвиваються запальні процеси: тендиніти, тендовагініти, деформуючі остеоартрози і мігелози.

Професійна хвороба боксерів

Бокс – це видовищний захід, але вкрай небезпечне для самих боксерів. Ризик травм в цьому виді спорту один з найвищих, адже кількість ударів, які може пропустити спортсмен за один бій, обчислюється десятками.
Звичайно, найчастіше до розвитку захворювань призводять часті і численні травми, але іноді буває досить і одного удару, щоб виникло таке ускладнення, як, наприклад, ретроградна амнезія.
Найчастіше боксери мають проблеми з органами слуху. Крім безпосередньо зниження слуху, може з’являтися шум у вухах, запаморочення, розлади вестибулярного апарату.
Нерідкі черепно-мозкові травми, переломи кісток носа, забиття і розсічення. Всі подібні травми можуть в майбутньому мати негативні наслідки, у вигляді розвитку розладів мозкового кровообігу, судомного синдрому, парезів і паралічів.
Сильні удари в корпус можуть спровокувати пошкодження внутрішніх органів, в тому числі розриви печінки та селезінки, що може стати причиною інвалідності та навіть летального результату.

Професійні хвороби велогонщиків

Велосипед створений не тільки для пересування, але і для зміцнення здоров’я. Однак професійні велосипедисти іноді цим самим здоров’ям не відрізняються, адже велоспорт – це і травми, і інші патології опорно-м’язового апарату.
Які професійні хвороби велосипедистів зустрічаються частіше інших?
♦ Пошкодження м’язів і зв’язок плечового пояса, хребта і нижніх кінцівок.
♦ Розлади вестибулярного апарату.
♦ Травми: удари, розтягнення, переломи, вивихи.
♦ Пошкодження і порушення функції репродуктивних органів.
♦ Судоми, м’язові спазми.
♦ Серцево-судинні патології (гіпертонія, варикозне розширення вен, інфаркт, тромбофлебіт).
При цьому найбільш частими хворобами серед велосипедистів вважаються артроз колінного суглоба з деформацією, неврити і тендовагініти.

Професійні хвороби альпіністів

Професійні альпіністи або скелелази – це люди, які щодня піддають своє життя та здоров’я на певний ризик. Неважливо, про який саме альпінізмі йдеться – про промислове або спортивному: і той, і інший вид діяльності значно впливає на стан здоров’я людини.
Серед висотників і альпіністів особливо поширені такі патології:
♦ опіки і відмороження;
♦ проблеми зі зв’язками, сухожиллями, хрящами і кістками (переломи, розтягнення, розриви, вивихи та ін.);
♦ захворювання травної системи (гастрити, ентероколіти, холецистити, панкреатити та ін.);
♦ хвороби органів дихання (ларингіти, гайморити, фронтити, бронхіти, пневмонії);
♦ ГРЗ і ГРВІ;
♦ гірська (висотна) хвороба, яка виникає в результаті нестачі кисню у вдихуваному повітрі при підйомі на велику висоту;
♦ зміни в серцево-судинної системі (гіпоксія міокарда, гіпертонія, тахіаритмія);
♦ хвороби, пов’язані з перепадами атмосферного тиску, в тому числі носове, шлунковий і легенева кровотеча.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |