Сайт про медицину

Пронос у дитини 1 рік. Причини проносу, профілактика діареї

З поносом у дитини стикаються практично кожні батьки. Але помітити проблему і вчасно почати лікування легше у дорослих дітей, які можуть сказати, що їх турбує. Складніша справа з однорічними малюками, які ще не в змозі пояснити, що у них болить. При діареї у однорічної дитини важливо відразу вжити необхідних заходів, щоб не виникло подальших ускладнень.

Варто відразу обмовитися, що у маленьких дітей пронос протікає набагато легше, ніж у дорослих.
Діареєю в дитини в 1 рік покликане вважати той стан, коли стілець у дитини набуває не властивого забарвлення, рідку консистенцію і відбувається частіше трьох разів на день.

Тут варто відразу визначитися, що іноді понос не несе в собі негативних тенденцій, тому що завдяки йому з організму природним шляхом вимиваються всі зайві і негативні речовини. Тому якщо рідкий стілець у дитини відбувається 1-2 рази на день, при цьому малюк почуває себе абсолютно без змін - тоді не рекомендується вживати ніяких заходів по боротьбі із захворюванням.

Але якщо пронос протягом декількох днів не припиняється, а стан малюка не тільки не поліпшується, але і додаються супутні симптоми, тоді необхідно терміново почати лікування, причому обов'язково під наглядом лікаря. До того ж довгий час не припиняється понос може призвести до зневоднення організму і вимивання корисних мікроелементів.

Причини проносу у дитини в 1 рік

Для того щоб визначитися з лікуванням виниклого недуги, важливо виявити причини проносу у малюка. Найчастіше в такому юному віці збудниками проносу є:
♦ кишкова інфекція, зазвичай супроводжувана температурою, блювотою, підвищеною температурою і болями в області живота;
♦ антибіотики, які призводять до виникнення дисбактеріозу;
♦ паразити або бактерії;
♦ переїдання, неякісні продукти або непереносимість певного виду продуктів;
♦ ослаблений після хвороби організм легко піддається виникненню проносу;
♦ стрес - однорічна дитина дуже сприйнятливий до зовнішніх чинників, особливо пов'язаних з батьками. Тому реакцією на будь-які негативні тенденції (наприклад, сварка між батьками або від'їзд батьків на ♦ деякий час) у житті малюка може стати пронос.

Пронос у дитини 1 рік: лікування

Спочатку встановлюється для малюка дієта. Причому бажано перший день його зовсім не годувати, а обмежитися тільки рідиною - чаєм, настоями з шипшини, компот із сухофруктів або просто звичайною водою.
Невелике голодування для малюка в даному випадку піде тільки на користь. У разі якщо дитина буде просити їсти, можна дати малюкові сухарик житнього хліба. У наступні дні бажано дотримуватися в харчуванні маляти дієти, вживаючи в їжу тільки легкі продукти, які не навантажують організм крихти.

Для того щоб заповнити втрачені мікроелементи і солі, зазвичай застосовують регідрон або його аналоги. Регідрон є порошком, який розводиться водою згідно інструкції. Він включає до свого складу весь комплект мінералів і солей, необхідних для організму людини, а дозується відповідно до віку.

Можна приготувати один з варіантів пиття при проносі і в домашніх умовах. Для цього потрібно в 1 літрі теплої кип'яченої води з'єднати столову ложку цукру, чайну ложку солі і дві чайні ложки соди. Отриманим розчином слід поїти дитину після кожного випорожнення. Добовою нормою для однорічної дитини є до 100 мл на добу.

Харчування дитини при проносі

При проносі у однорічної дитини слід встановити правильне харчування. Для цього застосовуються різноманітні види дієт.
Однією з них є зернова дієта. Вона грунтується на застосуванні в їжу дитини різних видів каш, таких як вівсяна або рисова. Ці каші надають скріплювальний дію на кишечник і сприяють запобіганню проносу.

Можна дотримуватися яблучної дієти. Її суть полягає в тому, що очищені від шкірки яблука натираються на тертці. Ці яблука вживаються від 200 до 500 мл на день. Можна змішати яблука з протертим бананом. Крім цього протягом дня можна пити тільки воду або чай.

Поступово можна вводити у вжиток картопляне пюре, сухарики, молоко або сир. Обов'язково потрібно звертати увагу на самопочуття малюка і не поспішати. Перехід на звичайну їжу повинен бути поступовим, щоб не перевантажувати і без того ослабів організм крихти.

Допомога дитині в домашніх умовах

Щоб полегшити неприємні відчуття для малюка, потрібно встановити для нього постільний режим. До того ж, ослаблений малюк не буде противитися проти перебування в ліжку.
Для зняття неприємних відчуттів пару раз в день можна застосовувати теплі ванни, але не більше ніж по 10 хвилин. Тепла ванна справляє позитивний вплив на перебіг хвороби.

Профілактика діареї

Для того щоб запобігти захворюванню дитиною діареєю, слід вдаватися до профілактичних методів. Для цього потрібно, щоб у раціоні крихти було достатньо клітковини, яка допомагає утримувати в організмі воду і сприяти вимиванню з організму отрут і шкідливих бактерій. Тому бажано, щоб дитина вживала в їжу хліб з висівками і мюслі з цільного зерна.

В якості профілактики діареї добре допомагає спеціальний відвар. Для його приготування необхідно з'єднати дубову кору і ромашку, додати чебрець, полин, листя чорниці і шавлії, а також листя лісового горіха. Всі ці інгредієнти заливаються водою, доводяться до кипіння і проціджують. Отриманий відвар слід випивати по 3-4 чашки в день.

Отже, понос у однорічної дитини є досить небезпечним захворюванням, тому що якщо його не лікувати, то наслідки можуть бути досить серйозні, аж до обезводнення організму. Важливо пам'ятати, що найчастіше понос у дітей є хворобою брудних рук. Тому привчайте свого малюка з самого юного віку до елементарних заходів особистої гігієни та ретельно вибирайте для малюка продукти харчування.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2