FAMILY DOCTOR

08 Мар

Щодня – на варті здоров’я односельців

(№5(26), 2010)

Щодня – на варті здоров’я односельців

Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини  с. Горішні Шерівці, де з 2001 року працює Ірина Василівна Городенська, надає первинну медичну допомогу населенню двох сіл: Горішні Шерівці та Задубрівка. Це близько чотирьох тисяч населення. Села розташовані на північ за 12 км від обласного центру м. Чернівці.
Медична допомога за принципом сімейної медицини жителям цих сіл надається з 2004 року. В амбулаторії працює два сімейні лікарі, стоматолог, дві медичні сестри загальної практики – сімейної медицини, акушерка, фельдшер, молодша медична сестра та водій.
І.В. Городенська, головний лікар амбулаторії, разом з медичними працівниками в прикріплених селах організувала безперервну первинну медичну допомогу. Хворі можуть отримати лікування в амбулаторних умовах, в умовах денного стаціонару та стаціонару вдома, незважаючи на вік.
Втім, основні завдання первинної ланки – попередити та вчасно виявити захворювання. Профілактика – це майбутнє медицини.
Особлива увага приділяється жінкам фертильного віку. Під постійним динамічним спостереженням перебувають вагітні жінки.
Нині на обліку з приводу вагітності в амбулаторії – близько 30 вагітних. Нагляд за вагітними здійснює акушерка Т. О. Безбородько.
Тетяна Орестівна постійно проводить роботу з майбутніми молодими мамами з питання переваги грудного вигодовування немовлят. Тож результат – 80% дітей до року – на грудному вигодовуванні.
Незважаючи на демографічну кризу в Україні, в селі Горішні Шерівці є позитивний приріст населення.
Проводить дитячий патронаж та веде спостереження за дітьми С. М. Фрунчак. Світлана Манолівна також здійснює диспансеризацію що є дуже важливою формою організації лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів.
У роботі з динамічного спостереження певних контингентів населення, проведення періодичних викликів населення в амбулаторію для комплексного огляду та обстеження Ірині Василівні допомагає фельдшер Петро Васильович Саволюк.
Варто зазначити, що в результаті систематичної копіткої лікувально-профілактичної роботи зменшено показник захворюваності на інфаркт міокарда.
Завдання лікаря – вчасно надати медичну допомогу, і виконати таке завдання в амбулаторії допомагає водій  І. М. Костенюк.
Ілля Миколайович 30 років працює водієм і близько 10 років – в амбулаторії. А нещодавно колектив  мав нагоду привітати ювіляра з його 60-річчям.
Так працює колектив типової амбулаторії загальної практики – сімейної медицини на чолі з головним лікарем І.В.Городенською.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |