Сайт про медицину

Симптоми і лікування аденоїдів у дітей

Аденоїди (правильна назва – аденоїдні вегетації) є широко відомим захворюванням, особливо йому схильні діти і підлітки до 15 років. Пік патології припадає на вік від трьох до семи. Що ж таке аденоїди?
Носоглоткова мигдалина, розташована в носоглотці і доступна для огляду тільки спеціальними інструментами, складається з лімфоїдної тканини.

adenoidi u diteiНадмірне (патологічне) розростання цієї тканини, яка заважає нормальному функціонуванню ЛОР – органів, і є аденоїдами. Спостерігається це явище надзвичайно часто.

Які ж причини аденоїдних утворень у дітей, і яких наслідків вони ведуть?

Причиною у більшості випадків є наявність хронічного вогнища запалення в дихальних шляхах, при якому відбувається застій лімфи в області мигдалин. Ще не сформована імунна система дитячого організму не справляється з підвищеним навантаженням. В результаті одна за одною йдуть спалахи захворювань органів дихання – трахеїти, бронхіти, ларингіти і т.п. Дитина практично «не вилазить» з хвороб, а батькам деколи невтямки, що вся справа в аденоидах.

Як же розпізнати аденоїди?

Симптоми аденоїдів досить наочні. У дитини порушено носове дихання, рот постійно напіввідкритий, часто дере в горлі. Ночами він дихає насилу, хропе. Може знизитися слух, дитина часто перепитує. Його переслідують часті отити, ГРЗ. Голос може стати гугнявим. У таких випадках слід обов'язково проконсультуватися з ЛОР – лікарем.

Чим небезпечні аденоїди?

Слиз, що виробляється в носоглотці, очищає організм від хвороботворних бактерій. Аденоїди перешкоджають відтоку слизу і створюють умови для розмноження шкідливих мікроорганізмів, до того ж вони самі по собі є прекрасним середовищем для життєдіяльності бактерій. Тому діти з аденоїдами часто і довго хворіють. У них знижується працездатність, т.к. за утрудненого дихання мозок недоотримує кисню. У таких дітей часто страждає увагу і шкільна успішність.

У малюків можливі порушення розвитку мовного апарату, т.к. відбувається неправильний ріст кісток обличчя, що впливає на формування мови. Часті запалення середнього вуха, так як зростаючі аденоїди перекривають просвіт слухової труби. Постійно виробляються слиз і гній опускаються в дихальні шляхи, що призводить до їх хронічного запалення.

Як боротися з аденоїдами?

На сьогоднішній день єдиним ефективним засобом є їх хірургічне видалення. Операція ця майже безболісна, т. к. лімфоїдна тканина не містить нервових закінчень. Але все ж найчастіше її проводять під місцевою анестезією. Дитина може боятися операції, особливо вигляду крові, хоча кровотеча при цій операції буває незначним і швидко припиняється.
Батьки часто цікавляться, чи можна обійтися без операції. Але слід розуміти, що аденоїди – це не набряк, на який можна впливати мазями і т.п., і здатний пройти сам собою. Від розростань тканини, на жаль, можливо позбутися тільки хірургічним шляхом.

Distant adenoids

Чи бувають рецидиви?

На жаль, так. Якщо хірург не видалить хоча б маленький шматочок тканини, аденоїди можуть поступово знову розростися. Тому нерідкі повторні операції.
У яких ще випадках рецидив хвороби найбільш імовірний? Існують діти з індивідуальними особливостями, схильні до розростання аденоїдів. З нез'ясованих причин часті рецидиви у дітей –алергіків, також у дітей раннього віку. Тому до 3 років до операції краще не вдаватися.
Батькам слід пам'ятати, що відкладання вирішення проблеми на потім не сприяє здоров'ю та нормальному розвитку малюка.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2