FAMILY DOCTOR

25 Авг

Симптоми і лікування анемії

Симптоми і лікування анемії

анемия, анемия симптомы, анемия лечениеАнемія – досить поширене захворювання, яке в народі часто називають недокрів’ям. Пов’язана ця хвороба зі зниженням рівня гемоглобіну в крові людини, яке на пряму залежить від кількості еритроцитів, або червоних формених тілець. Виділяють два види недокрів’я: при першому в крові зменшується кількість кров’яних клітин, а при другому збільшується обсяг рідкого компонента крові і концентрація еритроцитів відповідно знижується.

Анемія може виникнути як у маленьких дітей, так і у дорослих чоловіків і жінок. Причин появи цього захворювання багато, але найбільш часто воно є наслідком іншої хвороби. Наприклад, анемія може розвиватися у дитини в період активного розвитку. Дуже часто анемією страждають вагітні жінки і матері-годувальниці. Недокрів’я також виникає при неправильному харчуванні, коли організм не отримує необхідної кількості поживних речовин. Хвороба часто спостерігається у людей в післяопераційний період або при втраті великої кількості крові. Є також і ряд хвороб, які призводять до розвитку цього захворювання. Слід відзначити також і те, що дефіцит гемоглобіну розвивається навіть у плода ще в утробі матері, якщо кров дитини і матері не сумісні між собою.

Причини анемії

Є також і ряд фізіологічних причин появи цього захворювання. Наприклад, недокрів’я дуже часто розвивається у людей, які приймають такі медичні препарати, як аспірин або ж ліки з вмістом ібупрофену. Саме такі препарати можуть викликати шлунково-кишкову кровотечу, яка призводить до анемії.

Причиною анемії буває також недостатність фолієвої кислоти і вітаміну В12. Оскільки основним компонентом гемоглобіну є двовалентне залізо, то при недостатньому надходженні його в організм хвороба теж може почати розвиватися.

Симптоми анемії

Головною фізіологічною функцією еритроцитів є перенесення кисню від легенів до всіх інших органів і тканин організму. Молекула кисню зв’язується з гемоглобіном червоних формених тілець. Тому головним симптомом анемії є брак кисню. У хворого спостерігається задишка, прискорене серцебиття, слабкість, запаморочення, сонливість, шум у вухах, часті головні болі. Хворі анемією відразу ж виділяються з натовпу блідою шкірою.

Якщо ж причиною анемії є брак заліза в організмі, то виявляється також і ряд інших симптомів. Хворий постійно страждає на застуди. При такій формі анемії люди часто скаржаться на постійну сухість у роті. Що ж до зовнішніх прикмет, то значно погіршується стан волосся і нігтів – вони стають тонкими, сухими і ламкими.

Лікування анемії

Для лікування анемії використовують різні медичні препарати. Але основою лікування є правильна дієта. Хвора на недокрів’я людина повинна обов’язково включити в свій раціон продукти з високим вмістом заліза і білка. До таких продуктів належить м’ясо, особливо корисною є яловичина. Слід також збільшити кількість молока і різних молочних продуктів, таких як сир і вершки. Позитивно позначаться на процесі лікування також фрукти і овочі. Найбільша кількість заліза міститься в яблуках, кабачках, гарбузі, картоплі і капусті. Можна також включити в раціон апельсини, суницю, агрус, вишню. Корисною буде також і пшоняна каша.

Є й досить простий рецепт з морквини. Щодня потрібно споживати приблизно 100 грам натертої моркви змішаної зі сметаною або ж маслом.

Не варто чекати миттєвих результатів, оскільки лікування анемії є досить тривалим процесом. Тому слід дотримуватися дієти протягом багатьох місяців.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |