FAMILY DOCTOR

11 Мар

Стенокардія. Новий погляд на розвиток, лікування та профілактику захворювання

(№4(25), 2010)

Стенокардія

Новий погляд на розвиток,
лікування та профілактику захворювання

 

Костянтин ЖУРАВЕЛЬ
лікар-терапевт

Стенокардія розвивається внаслідок звуження коронарних артерій і недостатнього проходження крові коронарними судинами до м’яза серця. На цьому давайте і зупинимося.
Яку б я читав статтю про ІХС (ішемічну хворобу серця), скрізь присутня основна причина захворювання – атеросклеротична бляшка, а в деяких випадках – спазм коронарних артерій.
Три роки тому стався випадок, який змусив мене глибше осмислити, що таке стенокардія і як її лікувати.  Мого друга, Володимира, 50 років, я не бачив  два місяці. Коли  зустрів, то дізнався, що він протягом цього періоду активно проходить лікування в поліклініці з діагнозом  ІХС. Стенокардія, що вперше виникла. Я прочитав медичну карту:  лікування відповідало даному захворюванню. Причепитися було ні до чого. А краще Володимиру не стало. Щодня по 10 хвилин йому дошкуляли напади болю за грудиною стискувального характеру.  Крім того,  я відзначив ще одну скаргу друга – це хвороблива опуклість невеликої ділянки вени на нозі. 
Мені спало на думку: якщо запалилася вена, то можна припустити, що могла запалитися ділянка коронарної артерії, а саме внутрішня її оболонка (інтима), або ж утворилася виразка на інтимі – початкова стадія утворення атеросклеротичної бляшки. Будь-яке запалення супроводжується набряком внутрішньої оболонки, а набряк, своєю чергою, перекриває потік крові. Ось вам і стенокардія, що вперше виникла!
Так моя теорія запалення залишилася б голослівною, якби життя не розпорядилося інакше. Я дуже хотів допомогти другу і приготував відвар з трьох неотруйних трав, які мають потужний протизапальний ефект. Через чотири дні прийому відвару напади повністю зникли, і вже три роки не повторюються. Він продовжував приймати відвар близько чотирьох тижнів. Мені було приємно, що вдалося допомогти другові, але будні взяли своє і відсунули  цей випадок на другий план.  Через деякий час звернувся до мене хворий з десятирічним стажем стенокардії. Після проведеного мною лікування відваром ефект був незначним.
Не можу забути випадок, коли звернулася до мене сусідка сімдесяти років з недостатністю повітря і різким серцебиттям, що виникають під час нетривалої ходьби. Вона зупинялася через кожні 50 метрів. Проаналізувавши історію її хвороби, я поставив діагноз, – ІХС. Кардіосклероз.  Іншими словами, м’яз серця у сусідки частково уражений склерозом. Він не міг ефективно скорочуватися і прокачувати кров по судинах. Після тижневого прийому відвару сусідка мене дуже здивувала: вона самостійно подолала кілька кілометрів без недостатності повітря. Тоді я подумав, що тут щось не так, адже не міг відвар за кілька днів усунути атеросклероз. Причина була в іншому.
Останній випадок мене звів з сорокарічним службовцем, який два тижні перебував на лікуванні в денному стаціонарі з діагнозом  ІХС. Стенокардія, що вперше виникла. Напади були типові для стенокардії. Після приймання відвару протягом трьох днів нападів не стало. Як тільки зникли напади, хворий перервав приймання відвару і за два тижні поскаржився на напад незначної інтенсивності, який виник у нього. Лікування було знову відновлене, і напади більше не виникали.
Підсумовуючи вищенаведене, можна сказати, що напади стенокардії зникли у тих пацієнтів, які хворіли вперше. Швидке зникнення нападів за стислий проміжок часу – 3 – 4 дні  і тривала їх відсутність після 4-тижневого лікування наводять на думку, що перша стадія ІХС – запально-спазматична. За відсутності ефективного лікування, вона прогресує.
Наша медицина повністю випустила з виду першу стадію ІХС. На цій стадії можна зупинити розвиток захворювання. Я не можу стверджувати, що 100% хворих проходять через цю стадію, але думаю, що їх відсоток чималий.
Профілактика цього захворювання на рік коштує 30 центів. А тепер порівняйте, скільки витрачається засобів на хворого в другій стадії, скільки коштує операція на серці? В Україні щороку від ІХС гине 100–120 тисяч людей і стільки ж з’являється хворих. Якщо навіть ми допоможемо 10 відсоткам, це становитиме 10 тисяч людей на рік.

Рецепт відвару трав буде вміщено в наступній статті – «Моя концепція лікування стенокардії». (№5(26), 2010)

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |