FAMILY DOCTOR

19 Дек

Стоматит у дітей: причини, симптоми і лікування стоматиту

Стоматит у дітей: причини, симптоми і лікування стоматиту

стоматит у дітейКожен батьки хоча б раз у житті стикалися з цією хворобою. Зараз нею хворіють дуже багато дітей. Вона не так нешкідлива, як може здатися на перший погляд, і вимагає негайного лікування. До цієї хвороби схильні діти різного віку, і навіть дорослі.

Причини стоматиту у дітей

Причини, через які у дітей з’являється це захворювання, можуть бути різними. Запалення слизової рота у малюків може виникнути через інфекції: вірусної, грибкової, бактеріальної. Досить часто хвороба розвивається внаслідок опіків або травм порожнини рота. Неправильний прикус, звичка тримати щось у роті, прикусування щокивсе це може стати причиною мікротравм слизової. Часто стоматит проявляється у дітей, організм яких ослаблений хронічними захворюваннями. Зазвичай це такі хвороби як спастичний коліт, дисбактеріоз, порушення роботи печінки та інші. Викликаний стрептококами і стафілококами мікробний стоматит зазвичай супроводжує отит, ангіну і пневмонію. Також дитина піддається цьому захворюванню, якщо у нього герпес або алергія. (Реклама – швидке вирішення фінансових проблем, скористайтеся сервісом “Капуста” перейшовши за посиланням капуста займ. Цей сервіс дає можливість отримати гроші через інтернет).

Симптоми стоматиту у дітей

стоматит ознакиОзнаки хвороби можуть бути різними, залежно від стадії розвитку стоматиту і від його форми. Перше, на що відразу слід звернути увагу, – це відмова від їжі і різке підвищення температури. Друга ознаказапальні процеси на яснах. Вони можуть бути різного виду: виразки, червоні запалення, наліт. Стоматит викликає збільшення лімфатичних вузлів і їх хворобливість. Також можна помітити дратівливість дитини та її загальне нездужання. У дітей герпетичний стоматит викликає стрибок температури до сорока градусів і відрізняється тим, що в роті утворюються бульбашки, які, лопаючись, перетворюються на невеликі виразки. Буває, що при цій формі стоматиту потрібна госпіталізація. При афтозному стоматиті на слизовій утворюються ерозії овальної форми, які при їх видаленні залишають поверхні, що кровоточать.

Лікування стоматиту у дітей

Лікування хвороби у дітей трохи відрізняється від методів, використовуваних для дорослих. Перший принцип такого лікуванняанестезія, інакше дитина може відмовлятися від їжі, вередувати, страждати безсонням. Наступний принципобробка слизової фармакологічними препаратами. Потімвикористання процедур і засобів, що сприяють швидкому загоєнню ран. Останнійвідновлення імунітету.

Звичайна помилка батьківце занадто часте змазування уражених ділянок зеленкою. Робити цього не вартов ній міститься спирт, який може посилити перебіг хвороби. Не потрібно також постійно користуватися перекисом воднювона може викликати опік. Стародавнім засобом, таким як мед, теж не варто зловживативін може створити живильне середовище для розмноження патогенної флори.

Як знеболюючий засіб можна використовувати «лідохлор гель» або трипроцентну анестезинову емульсію. Щоб обробити слизову відмінно підійдуть мазі: теброфен, бонафтон, оксолін і ацикловір. Для підвищення імунітету застосовують такі засоби як: «Імудон» і «Інтерферон». Добре допомагає гель «Холісал», що володіє антибактеріальним, протизапальну, знеболюючу, жарознижувальну і противірусним властивостями.

Для дотримання необхідної гігієни порожнини рота потрібно щодня чистити зуби, застосовувати відвари трав для полоскання рота, які володіють загоюючими і протизапальними властивостями.

Дитина, яка хвора стоматитом, повинна харчуватися правильно. Не можна вживати солодку, кислу і солону їжу. Бажано, щоб їжа була кашоподібною і не гарячою. Перекушування повинні бути повністю виключені, інакше вони можуть звести до нуля дію ліків.

Лікування стоматиту обов’язково повинне проходити під наглядом педіатра, так як самолікування в цьому випадку неприпустимо. Стоматит може маскувати інші, більш серйозні захворювання.

Стоматит слід лікувати негайно, так як він знижує імунітет дитини, роблячи його схильним іншим інфекціям, що дуже часто призводить до рецидивів захворювання.

Міток немає

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |