Сайт про медицину

Цистит у дітей: симптоми, ознаки, лікування циститу у дітей

Виникнення циститу досить поширене в дитячому віці. Як правило, дівчата страждають подібним захворюванням в кілька разів частіше хлопчиків, це пояснюється особливостями сечостатевої системи. Цистит може розвиватися як самостійне захворювання, але найчастіше він супроводжує такі хвороби як уретрит і пієлонефрит.

Причини циститу у дітей

Частіше за інших схильні до циститу ті діти, які мають схильність до нього у вигляді різних захворювань, які сприяють розвитку інфекцій в сечовому міхурі. Адже саме проникнення бактерій є основною причиною виникнення циститу. Такі бактерії як стафілокок, хламідії, уреаплазма з зараженого сечівника висхідним шляхом проникають в сечовий міхур, і викликають цистит.

Ознаки і симптоми циститу у дітей

У дітей різного віку та з різною формою протікання хвороби симптоми можуть відрізнятися. Так, у дітей до року ознакою циститу може бути потемніння сечі, обумовлене по підгузникам, плач і занепокоєння, також хвороба нерідко супроводжується підвищенням температури до 39 градусів. Постановка точного діагнозу ускладнюється тим, що дитина не може описати турбують його ознаки хвороби.
Діти дошкільного та підліткового віку скаржаться на прискорене хворобливе сечовипускання, нетримання. Біль може з'являтися в промежині, віддавати в область прямої кишки. Також як і у дітей молодшого віку, у підлітків та дошкільнят сеча набуває більш темний відтінок.
Якщо цистит у дитини перейшов у хронічну форму, то вищевказані симптоми можуть мати слабовираженний характер і виражатися тільки в період загострення. Лікування хронічного циститу в період загострення проходить так само, як і при гострій стадії хвороби.

Лікування циститу у дітей

cistit u deteiДля успішного лікування циститу у дітей необхідно вдатися до комплексу заходів, до числа яких входить дотримання дієти, режиму, прийом лікарських препаратів, лікування народними засобами і контроль над гігієнічної чистотою.
Під час лікування дитині необхідно забезпечити спокій, захистити його від рухливих ігор і прогулянок, дитині покладений постільний режим протягом декількох днів. Необхідно стежити за підтримкою чистоти статевих органів, регулярно прикладати сухе тепло (грілка, суха сіль) на область сечового міхура. Для досягнення оптимального результату рекомендується садити дитину в теплу ванночку з шавлією, календулою або ромашкою.

Не менш важливе дотримання дієти при лікуванні циститу. Зокрема, необхідно виключити з раціону все смажене, жирне і пряне. У той же час слід збільшити споживання кисло-молочних продуктів, йогуртів, каш, фруктів і овочів. Споживання рідини повинна бути максимально збільшено, робиться це для освітлення сечі і для допомоги виведення хвороботворних бактерій з сечостатевої системи. В якості пиття підійдуть негазовані мінеральні води, журавлинний і брусничний морси, неміцний чай, соки.

Під контролем лікаря і після проведення аналізів для виявлення чутливості бактерії до ліків, може бути призначено лікування антибіотиками. Для дітей призначають Амоксиклав, Монурал, Аугментин, Цефуроксим в крайніх випадках призначають Ципрофлоксацин.
Для підвищення ефективності лікарського лікування можна застосовувати деякі засоби з народної медицини, які допомагають впоратися з циститом. Свою ефективність показують збори і відвари на основі наступних трав: валеріана, меліса, хміль, листя берези, ожини, насіння льону, конопель і гарбуза, липовий цвіт, звіробій, ромашка і пустирник.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2