FAMILY DOCTOR

07 Дек

Варикоцеле: причини, симптоми і лікування варикоцеле яєчка

Варикоцеле: причини, симптоми і лікування варикоцеле яєчка

Варикоцеле – це розширення вен сім’яного канатика. Причина полягає в недостатності клапанів цих вен. Через це кров, яка накопичується у венах, розширює їх, і вони стають видимі, коли пацієнт стоїть. Ураження може бути як одностороннє (праве або ліве), так і двостороннє.

Симптоми варикоцеле

Дане захворювання, як правило, ніяк не дає про себе знати. Виявляється дана патологія найчастіше при профілактичних оглядах, частіше в підлітковому періоді. Виділяють первинне (виникло без причини) і вторинне варикоцеле (ускладнення якого-небудь захворювання).

Первинне варикоцеле

Всі скарги пацієнтів з первинною формою варикоцеле можна розділити на три категорії:

1. Скарги відсутні, захворювання виявляється випадково при плановому обстеженні, у дорослих є скарги на безплідність.
2. Відчуття періодичних тягнуть болю на стороні поразки, що посилюються при фізичному навантаженні, ерекції, тривалому знаходженні у вертикальному положенні.
3. Самостійне виявлення змінених вен на мошонці.

Вторинне варикоцеле

Прояви вторинного варикоцеле характеризуються болями в ділянці нирок, підвищенням температури, може бути домішки крові в сечі.

Небезпека варикоцеле

Коли пацієнта нічого не турбує, то і до лікаря він частіше за все не звертається. А адже варикоцеле виявляється у 35% чоловіків з безпліддям. Немає сенсу недооцінювати дане захворювання, адже наслідки дуже сумні. Якщо вчасно звернутися до лікаря, то одужання спостерігається в 100% випадків.

Безпліддя при варикоцеле

Сперматозоїди дозрівають при температурі 35-35,5 ?. Як тільки температурний режим змінюється, знижується їх швидкість дозрівання і кількість сперматозоїдів різко падає. Що відбувається при варикоцеле?

Застояна кров сприяє «утепленню» навколишніх тканин, отже, і яєчок. Сперматозоїдів стає менше, і розвивається безплідність.

Лікування варикоцеле

Прибрати розширені вени сім’яного канатика, на жаль, можна тільки хірургічним способом.

Для лікування даної хвороби використовуються найрізноманітніші методи лікування. До них відноситься: відкрита операція (під місцевою анестезією робиться невеликий розріз внизу живота на стороні ушкодження, відшукується розширена вена і перев’язується), операція з використанням лапароскопа (малоінвазивна, післяопераційних швів практично не видно), емболізація розширеної вени (у просвіт розширеної вени заводять речовина , яке закупорює її), мікрохірургічні операції (між розширеною і здоровою веною створюється повідомлення, і кров з пошкодженої вени надходить в здорову).

Після операції пацієнт перебуває під наглядом медичного персоналу протягом дня, і якщо все благополучно, повертається додому.

У післяопераційний період пацієнт почуває себе добре, може незначно турбувати біль в області розрізів. При використанні мікрохірургічної техніки отсутствую і косметичні дефекти.

Ускладнень, як правило, не спостерігається. Хоча в дуже рідкісних випадках вони можливі:

гидроцеле (скупчення рідини в яєчку може призвести до його омертвіння);
атрофія яєчка (зменшення в розмірах і зниження вироблення сперматозоїдів).

Протипоказання до операції

Операція з лікування варикоцеле не має протипоказань. Для прогнозу одужання від безпліддя має місце давність захворювання. Вважається, що існування варикоцеле більше п’яти років призводить до незворотних змін в яєчку. І виконання операції для вирішення проблеми безпліддя не дає бажаних результатів. Тому важливим моментом для будь-якого чоловіка (хлопчика) з діагнозом варикоцеле є своєчасне звернення до лікаря і підготовка до оперативного лікування.

Варикоцеле у дітей

Під час інтенсивного росту статевих органів найчастіше формується недостатність клапанів вен сім’яного канатика. Дуже важливо виявити цю патологію саме в цей період розвитку, так як вчасно прооперовані хлопчики в майбутньому не мають такої проблеми як безпліддя.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |