Сайт про медицину

Алергія на грудне молоко: фото, симптоми

Краща основа життя немовляти – це материнське молоко. Малюки, вигодувані грудьми, менше схильні до різних захворювань і ожиріння. Грудне молоко – найкраще харчування, яке підходить тільки для вашого малюка. Крім того, природне вигодовування сприяє розвитку мозку і зору дитини. А для годуючої мами знижується ризик формування раку грудей і остеопорозу, а також допомагає швидше прийти у форму після пологів. У процесі годування в кров надходять ендорфіни, які покращують самопочуття і підвищують настрій.

І найважливіше, годування грудьми допомагає встановити дуже тісні духовні зв’язки між мамою і немовлям.

Але що ж робити, якщо у малюка раптом виникла алергія на грудне молоко, як її розпізнати і чим лікувати?

Симптоми алергії на грудне молоко

allergija-na-smes-lechenie-foto-kak-projavljaetsja-chto-delat-simptomy-kak-vygljadit-priznaki1. нудота і блювота;
2. кишкові кольки;
3. здуття живота;
4. частий стілець;
5. плач і занепокоєння після годування;
6. шкірні висипання (діатез).

Також можливі виділення з носа, сльозотеча, утруднення дихання. Перераховані симптоми можуть також вказувати і на інші захворювання, в тому числі і інфекційного характеру. Тому, при прояві зазначених ознак слід негайно звернутися до лікаря.

Причини розвитку:

1. Спадкова схильність до алергії. Якщо один з батьків або обоє є аллергиками, цілком імовірно, що і дитина буде страждати алергією.
2. Штучне вигодовування. В основному малюки реагують на молочний білок – казеїн або молочний цукор – лактозу. Однак, алергія на молоко і лактозная недостатність – це різні речі. Тому діагностику і терапію повинен здійснювати тільки лікар.
3. Реакція на продукти, які вживала мама. Якщо в раціоні годуючої мами присутні алергенні продукти, то потрапляючи в організм дитини через молоко, вони здатні викликати алергію. У цьому випадку жінкам ще в пологовому будинку рекомендують дотримуватися певної дієти під час грудного вигодовування.
Взагалі, грудне молоко – це один з найбільш гіпоалергенних продуктів, тому не варто поспішати з висновками і переводити дитину на штучне вигодовування. Достатньо всього лише скорегувати харчування годуючої мами.

Наслідки:

У багатьох дітей алергія на молоко та інші продукти проходить безслідно до 2 – 4 років. Тому краще виключити з раціону алергенні продукти до зазначеного віку. Навпаки, якщо не вводити коригування в харчування дитини, можна завдати непоправної шкоди його здоров’ю. Нерідко у таких дітей спостерігаються відставання в розумовому і фізичному розвитку, відбувається розширення переліку нестерпних продуктів, а також зустрічаються випадки розвитку набряку Квінке та анафілактичного шоку.

Лікування алергії на грудне молоко

food allergy in infants 2Лікування харчової алергії повинне проводитися тільки після встановлення діагнозу кваліфікованим фахівцем. У терапії з медикаментозним лікуванням призначається спеціальна дієта. Вона спрямована на виключення з раціону годуючої мами білка – казеїну. Якщо і в цьому випадку симптоми зберігаються, то дитину переводять на спеціалізовані суміші, на основі частково розщеплених (гідролізовані) білків. Такі суміші на прилавках магазинів мають маркування «гіпоалергенних».

Після шестимісячної перерви, маляті знову пропонують молоко і спостерігають за його реакцією. Але іноді прийом молока і молочних продуктів не рекомендовано вживати до року.

По досягненні однорічного віку, можна починати вводити кисломолочні продукти, так як ця їжа легше переноситься алергікам. Після цього дитина зможе вживати молочні продукти в невеликих кількостях, а потім і зовсім позбудеться від алергії. 

Однак, якщо симптоми алергії на молоко все ж зберігаються, буде потрібно більш тривале дотримання дієти. А іноді деяких обмежень у харчуванні доводиться дотримуватися все життя.

Якщо все ж у вашої дитини алергія на грудне молоко і з цим нічого не можна вдіяти, не варто впадати у відчай. Сучасний ринок пропонує величезну кількість молочних адаптованих сумішей (максимально наближених до грудного молока) для штучного вигодовування.

Дитячі суміші підрозділяються прісні і ацидофільні або кисломолочні (не плутайте з кефіром). Також вони можуть бути рідкими, які готові до вживання і сухими, у вигляді порошку. Існують сироваткові і казеїнові суміші, стандартні і спеціалізовані. Для дітей з алергією до білків молока – спеціальні на основі сої. При лактозной недостатності – суміші зі зниженим вмістом лактози.

Перш ніж віддати перевагу тій чи іншій молочної суміші, заздалегідь проконсультуйтеся з педіатром. А також дізнайтеся про зміст різних компонентів у пропонованій вам суміші:

Білки. Варто зупинити свій вибір на сумішах, у складі яких міститься сироваткова фракція.
Жири. Надають калорійність молочної суміші.
Вуглеводи. У складі всіх молочних сумішей міститься лактоза, а в деяких доданий полімер глюкози. Але не варто використовувати суміші, в яких міститься сахароза.
Залізо. Немає сенсу використовувати суміші з високими показниками заліза, при відсутності на те особливих показань, так як це може призвести до зригування і розвитку дисбактеріозу.

При годуванні дитини замінниками грудного молока, важливо дотримуватися наступних правил:

1. Молочна суміш повинна бути якісною і відповідати індивідуальним потребам вашого малюка

2. Розведення суміші повинно проводитися строго відповідно до інструкції. Не можна ні в якому разі заготовлювати суміш заздалегідь!

3. Необхідно суворо контролювати переносимість уживаної суміші.

4. Важливо уникати як недокорма, так і перегодовування дитини.

5. Соска не повинна викликати труднощів при годуванні, а її форма повинна бути зручною для малюка.

6. Необхідно ретельно обробляти пляшечку і соску перед годуванням.

7. Необхідно контролювати обсяг споживаної рідини (не включаючи обсягу з’їденої їжі).

8. Важливо своєчасно вводити прикорм в раціон малюка.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2