Сайт про медицину

Екзема у дітей. Причини, симптоми і лікування екземи у дітей

Дитяча екзема зустрічається досить часто. Причина виникнення екземи у дітей криється в основному в пригодовуванні дитини, неправильному харчуванні або порушенні в роботі ШКТ. Дуже часто поява екземи пов'язане з введенням в раціон малюка першого прикорму.
Дослідження показали, що частіше діти страждають екземою, якщо їх батьки алергіки або хтось в сім'ї хворіє на бронхіальну астму. Також повні діти хворіють екземою частіше дітей з нормальною вагою тіла.

При екземі шкіра реагує на певний подразник, який може знаходитися в будь-якому продукті харчування. При потраплянні в кров, алергени викликають запалення шкірних покривів. Часто у дітей шкіра може реагувати навіть на матеріали, з якими шкіра стикається: синтетика, шерсть, льон та ін.

Для початку захворювання характерні виникнення яскраво-червоних плям на обличчі. Це в основному лоб і щоки. Шкіра набрякає, на ній з'являються бульбашки червоного кольору, які незабаром перетворюються в ерозії, а в результаті розчісувань з'являється сукровиця.

Супроводжується висипання болісним свербінням, який не дає спокою маленьким дітям, особливо по ночах. Іноді можуть спостерігатися великі ураження, які утворюють щільну кірку. У деяких випадках до екземи може приєднуватися вторинна інфекція, тоді виникає гнійний процес. 

Також екзема поширюється з шкіри обличчя на інші ділянки тіла: тулуб, кінцівки, сідниці, колінні і ліктьові згини. Тільки результати ретельного обстеження покажуть, якою є справжня причина екземи у дитини. Виходячи з аналізів, можна приймати рішення про призначення індивідуального лікування.

Лікування екземи у дітей буде полягати в наступному

1. необхідно усунути порушення з боку нервової та ендокринної системи;
2. діагностувати і вилікувати виявлені порушення внутрішніх органів;
3. необхідно дотримуватися дієтичний раціон і життєвий режим дитини;
4. знизити підвищену чутливість організму до алергену за допомогою десенсибілізаторів.

Також застосовується місцеве лікування екземи у дітей, але з урахуванням стадії захворювання. Діти, які страждають екземою, повинні перебувати під наглядом лікаря.
Якщо ж дитина перебуває на природному вигодовуванні, але екзема все одно з'явилася, тоді матері необхідно змінити свій раціон харчування. Слід виключити в першу чергу шоколад, яйця, копченості, цитрусові та уважно поспостерігати за подальшою реакцією дитячого організму. Після зникнення симптомів екземи, можна, через місяць, знову намагатися вводити в меню скасовані продукти, але дуже обережно.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2