Сайт про медицину

Гастроентерит, гастроентерит у дітей: симптоми, лікування, дієта

При гастроентериті запалюється слизова кишечника і оболонки шлунка. В організм може потрапити інфекція (розвиток вірусного гастроентериту). У деяких випадках гастроентерит протікає на тлі харчового отруєння, яке викликане токсинами з їжі або бактеріями, а також може виникнути після прийому деяких ліків.

Cимптоми гастроентериту

За якими ознаками виявляють гастроентерит? За нудотою і блювотою., по колікам у животі, по сильному здутті живота, по рідкому стільцю. Разом з цими симптомами може з'явитися висока температура, а це вказує на інфекційний гастроентерит.
У разі того що пронос і блювота не припиняються протягом двох діб, необхідно звернутися до лікаря, щоб організм не збезводнити. Якщо з'являється кров в калі, а також з'явився сильний біль в районі кишечника, то це небезпечний сигнал. А якщо температура стала вище 38-ми градусів при гастроентериті, то вже треба викликати швидку допомогу. Загрозою для організму також може бути втрата свідомості та запаморочення.

Гастроентерит буває декількох видів, які залежать від причин захворювання. Захворювання гострим гастроентеритом з'являється унаслідок прийому неякісної їжі. При гострому гастроентериті спостерігають високу температуру, блювоту, загальну слабкість, пронос і біль у м'язах.
Перебіг хронічного гастроентериту постійне, але його симптоми менш інтенсивні. Причина його виникнення - це збій режиму харчування, зловживання алкоголем і жирними продуктами, алергічна реакція на їжу або потрапляння в організм паразита. Завдяки хронічного гастроентериту стоншуються слизові оболонки, провокуються постійні порушення мікрофлори в кишечнику. Внаслідок цього, імунітет хворого стає слабким.

Вірусний гастроентерит протікає разом з блювотою і проносом. Ці симптоми з'являються на другий день після того, як в організм потрапила інфекція. І можуть зіпсувати самопочуття людини на весь тиждень. Якщо людина заразилася цією хворобою і не дотримується правило особистої гігієни, то він може заразити іншу людину. Ротавірусний гастроентерит - ця одна з його різновидів. Загрозу організму може принести висока температура, зневоднення, зниження тиску і ослаблення пульсу. А самому небезпечного ускладнення, гіповолемічного шоку, сприяє важке зневоднення, яке загрожує життю людини.

Як необхідно лікувати гастроентерит?

Вірусна інфекція не лікується антибіотиками. Тому щоб не погіршувати стан хворого, потрібно приймати ті ліки, які прописав лікар.
Для того щоб допомогти собі після виникнення перших симптомів гастроентериту в першу чергу потрібно почати дотримуватися дієти. Почати потрібно з того, що вперше годинник взагалі нічого не їсти. Завдяки цьому налагодиться робочий процес шлунково-кишкового тракту.
Не потрібно обмежувати прийом рідини. При гастроентериті найкраще пити воду і сік. Після того як нудота почне проходити, можна їсти сухарики, рис з вареною куркою, а також банани.

Одним з відомих захворювань в шлунково-кишковому тракті у дитини є гастроентерит. Діти, які живуть в не дуже сприятливих умовах, найчастіше хворіють гастроентеритом. Це захворювання є дуже небезпечним і якщо неправильно лікувати, то може статися несприятливий результат.

Так як гастроентерит може бути заразним, то необхідно виключати спілкування хворої дитини з іншими здоровими дітьми.

Причини захворювання гастроентеритом у дітей

Найбільш поширеною причиною, яка призводить до гастроентериту у дитини, є гостра і хронічна інфекція. Це може бути ротавірус, грип або дисбактеріоз, при якому виявляється токсичний вплив на кишечник його патологічної мікрофлорою і внаслідок цього розвивається запальний процес. Лямбліоз може викликати гастроентерит у дитини. Він може провокувати запалення в будь-якому місці травного тракту. Захворювання може виникнути завдяки механічному або термічному подразнення кишечника, отруєння кислотами організму або солями і лугами. Гострий гастроентерит найчастіше розвивається внаслідок прийому в їжу неякісного продукту, збою в режимі харчування, алергічної реакції на їжу, попадання паразитів в організм.

Симптоми захворювання гастроентеритом у дітей

На початку, після того як дитина захворіла гастроентеритом, у нього в пупкової області з'являються болі з нападами. Надалі ця біль розтікається на область всього живота. Відчуття нападів болю можуть з'явитися під час їжі. Вони можуть з'явитися зовсім несподівано і так само несподівано можуть припинитися. Крім болю дитина хвора гастроентеритом може відчувати бурчання в животі, а також живіт може роздутися. Якщо хвороба у дитини протікає важко, то у нього може з'явитися пронос, блювота, нудота, згустки крові в блювоті і калових масах. У дитини може піднятися температура, може почати хворіти і крутитися голова, може з'явитися безсоння. Якщо ці симптоми проявилися у дитини, необхідно терміново звертатися до лікаря, який призначить необхідний курс лікування і правильну дієту. Коли дитина хворіє, йому потрібно давати пити багато рідини, щоб не збезводнити організм.

Профілактика гастроентериту у дітей

Багатьох шлункових захворювань, а також гастроентериту, можна уникнути у дітей, якщо санітарно-гігієнічні правила дотримані. Необхідно, щоб кожна дитина перед їжею мив руки, не їв брудні фрукти і овочі, не пхав в рот брудні предмети, не пив воду невідомого походження. Кожна дитина повинна дотримуватися режиму прийому їжі, їсти лише корисні та якісні продукти. Паразити можуть викликати це захворювання. Тому, коли їх виявлять, необхідно ефективно лікуватися.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2