Сайт про медицину

Аденома грудей (фіброаденома)

Аденома грудей є доброякісним новоутворенням внутрішніх залоз. Однак, незважаючи на той факт, що аденома належить до доброякісних пухлин, вони можуть прогресувати протягом тривалого часу і перероджуватися в злоякісні. Аденома грудей ще називається фіброаденомою, пухлини досить малі в розмірах, і виявити їх досить складно.

Фіброаденоми в основному виникають у фіброзних тканинах молочної залози. Захворювання уражує в основному дівчат та жінок до 30 років.

Причини аденоми грудей

Фіброаденоми є найпоширенішими доброякісними пухлинами, утворюються в тканинах молочної залози. Порівняно з раковими пухлинами фіброаденоми досить рухливі і легко зміщуються всередині залози.
Виникненню аденоми грудей сприяє підвищене вироблення естрогену, тому розміри пухлини до кінця менструального циклу і особливо під час вагітності збільшуються. Після менопаузи кількість естрогену в організмі жінки знижується, і розвиток аденоми зупиняється. Гормональна терапія дозволяє знизити або в деяких випадках зупинити розвиток і розростання фіброаденоми.

Симптоми фіброаденоми

Виявити фіброаденому в молочній залозі жінка може самостійно. У грудях вона визначається як невелике ущільнення округлої гладкої форми, на дотик нагадує гумовий м'ячик. Фіброаденома, зазвичай, є одиничним новоутворенням у грудях, хоча в деяких жінок відзначається множинна аденома молочної залози.

При вагітності фіброаденома значно збільшується в розмірах, але на перебіг самої вагітності вона ніяк не впливає. Однак при відсутності показань наявність або планування вагітності не є показанням до проведення оперативного лікування.

Діагностика аденоми грудей

Початок діагностики аденоми полягає в первинному огляді молочних залоз шляхом пальпірування. Потім проводиться мамологічне та ультразвукове дослідження, завершує процес діагностики біопсія. Завдяки біопсії можна встановити якого типу пухлина: доброякісна чи онкологічна. Біопсію можуть робити як забором ділянки фіброзної тканини, так і шляхом взяття пункції з вузла аденоми.

Фиброаденома груди фото

Лікування аденоми грудей

При виявленні фіброаденоми розміром до одного сантиметра допускається спостереження у лікаря онколога і мамолога з метою відстеження динаміки розростання пухлини. Для цього необхідно регулярно проводити контроль за допомогою мамологічного та ультразвукового дослідження.
Основним і єдиним методом лікування є видалення аденоми хірургічним шляхом. Ні медикаментозне лікування, ні гормональна терапія, ні народна медицина не здатні вилікувати аденому молочної залози.
Показаннями до оперативного лікування вважаються підозра на онкологію, активна динаміка (збільшення) фіброаденоми. Стрімке збільшення аденоми може спровокувати косметичні дефекти, проте видалення фіброаденоми дозволяє вирішити цю проблему.

Хірургічне лікування може бути здійснено двома типами операцій. По-перше, це енуклеація, або іншими словами «вилущування». Проводиться в основному при підозрі на онкологію. Операція проходить під місцевою анестезією, вилущування вузла виконується через невеликий розріз. Рубець після операції практично не помітний. По-друге, це секторальна резекція молочної залози, тобто видалення аденоми разом з фіброзними тканинами, які її оточують. Так само оперативне втручання виконується при підозрі на ракову пухлину. Післяопераційний рубець в цьому разі досить помітний. Пацієнтки, що перенесли оперативне втручання, стверджують, що післяопераційне відновлення проходить досить легко.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2