Сайт про медицину

Катаракта. Ліки від катаракти. Народні методи лікування катаракти

Існує два основні методи лікування катаракти – так зване консервативне лікування і хірургічне втручання. На ранніх стадіях хвороби найчастіше використовується саме перший метод. Після діагностування катаракти, лікар призначає прийом медикаментів, в основному – спеціальних очних крапель. Вибір крапель в аптеках досить широкий.

Там ви можете знайти препарати різних виробників і цінових категорій.
Існує безліч видів очних крапель, які застосовуються для лікування і профілактики катаракти, наприклад: вітайодурол, віцеін, квінакс, сенкаталін, тауфон, та інші. Відрізняються за між собою за ціною, ефективності, протипоказань та іншими ознаками. Не можна сказати, що якісь із перерахованих очних крапель найкращі, у кожного виду є свої переваги і недоліки.

Однак, серед усіх очних крапель, мабуть, слід виділити лікарський препарат, який був розроблений япронскімі офтальмологами. Це очні краплі квінакс. Цей препарат захищає кришталик від помутніння, на зразок того, як наволочка оберігає подушку від забруднення. Відсутність будь-яких серйозних побічних ефектів дозволяє застосовувати дані очні краплі без безперервно. Квінакс необхідно закапувати в очі по 1 краплі 3 рази на день.

Однак застосування очних крапель може лише призупинити прогресування хвороби, але не вилікувати її. Вже утворене помутніння краплі розсмоктати не в силах.

При консервативному лікуванні поширене застосування так званої замісної терапії. Її суть зводиться до введення в організм речовин, через нестачу яких імовірно виникає хвороба. Широко використовуються вітаміни, розчини яких закапуються в кон'юнктивальний мішечок. Використовуються препарати на основі магнію, калію, кальцію та інших речовин.

Найчастіше консервативне лікування не дає бажаних результатів, тоді лікарі використовують хірургічне втручання, за допомогою якого проводиться видалення мутного кришталика.
Багато офтальмологів рекомендують «просвітлення» окуляри (окуляри від ультрафіолету) або окуляри від сонця як превентивний захід. Затримують початок катаракти виключення факторів ризику, таких як алкоголь, тютюн, глюкокортикоїди, і контроль рівня глюкози крові при діабеті.

Зміни коригуючих лінз можуть поліпшити зір під час розвитку катаракти. Іноді при невеликому ступені вираженості катаракти корисно тривале розширення зіниці. Для цього в очі закапують 2,5% розчин фенілефрину кожні 4–8 годин. Непряме освітлення при читанні зменшує звуження зіниці і може оптимізувати зір. Зменшують просвіт поляризуючі лінзи.
Звичайні показання до операції включають гостроту зору при максимальній корекції менше 20 / 40–0,5 (менше 6/12) і скарги пацієнта на обмеження виконання необхідних дій (водіння, читання або інших професійних видів діяльності). Більш рідкісні форми включають катаракту при діабетичної ретинопатії або глаукомі, або які призводять до факогенної глаукоми. В цьому випадку в якості основного лікування катаракти застосовуються не очні краплі, а хірургічне лікування.

Після операції призначають антибіотики у вигляді очних крапель. Часто використовується 0,5% розчин моксифлоксацину по 1 краплі 4 рази на добу і місцево – глюкокортикоїди (наприклад, 1% преднізолон ацетат по 1 краплі 4 рази на добу). Застосовуються зазначені лікарські препарати протягом 4 тижнів з поступовим зменшенням частоти застосування.

Народні методи лікування катаракти

Як і будь-яку іншу хворобу, катаракту можна лікувати народними засобами. Звичайно, такий метод лікування менш ефективний, ніж хірургічне втручання і може не принести очікуваних результатів, однак, при регулярному застосуванні різних природних компонентів катаракта може перестати розвиватися, а зір – значно покращитися.

Щоб очі отримували всі необхідні корисні речовини, кілька разів на день до прийому їжі рекомендується випивати свіжовичавлений сік з таких компонентів: морква, петрушка, селера. При цьому морквяний сік повинен становити близько 40% отриманого обсягу. Інші інгредієнти додаються однаковими частинами.

Всім відомо, скільки корисних для очей речовин міститься в ягодах чорниці. Ягідний сік можна закопувати в очі. Для цього його необхідно розбавити очищеною водою (бажано дистильованою). Закапувати очі слід перед сном один раз в день.
Чудовим засобом проти погіршення зору і катаракти є ягоди шовковиці. Їх дуже корисно вживати в їжу в будь–яких кількостях. Якщо немає можливості знайти свіжі ягоди, їх можна замінити сушеними.

У народі катаракту лікують також з використанням меду. Для цього рідкий мед (акацієвий, або травневий) закопують в очі. Процедура повторюється три рази на добу. Якщо вона викликає неприємні відчуття, мед можна трохи розбавити дистильованою водою. Курс проводиться протягом трьох тижнів, потім робиться тижнева перерва.

При катаракті корисно пити розчин календули. Дві чайні ложки сушених квітів рослини необхідно розвести 500 мл. окропу, настояти (бажано в термосі), а потім пропустити через сітку. Цей настій необхідно вживати кожні шість годин приблизно по півсклянки. Їм також можна промивати очі.

Є ще один цікавий, але більш складний рецепт лікування катаракти – необхідно взяти чайну ложку молотових кореня шипшини, шість ложок подрібненого листя волоського горіха, а також додати трохи кореня алое і квіток того ж шипшини. Отриману суміш залити 500 мл. киплячої води, настояти. Після того, як напій охолоне, його необхідно вжити повністю. Приймати перед сном. Лікування проводиться один день, потім робиться триденний перерву, після чого воно знову повторюється.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2