Сайт про медицину

Ячмінь на оці у дитини: причини, лікування

Ячмінь на оці являє собою гостре запалення волосяної цибулини (мішечка) вії і сальної залози, що викликається зазвичай стафілококовою інфекцією. Ніхто не застрахований від цього захворювання, але найбільш схильні йому діти.

Причини ячменю

Причинами виникнення ячменю на оці у дитини можуть стати застуда, вітамінна недостатність, хронічні захворювання ШКТ і порожнини рота, порушення зору, що змушують дітей від стомлюваності терти повіки, носіння контактних лінз і навіть спадковість. Але головний корінь зла - це ослаблений імунітет, адже за сучасними уявленнями імунна система дитини за час його розвитку проходить п'ять критичних періодів.

Симптоми ячменю

Починається ячмінь з легкого свербіння повіки, і, розчісуючи його, діти часом заносять в око нову інфекцію. Сверблячка наростає і незабаром змінюється болем. Повіка червоніє, опухає, в центрі запалення формується гнійник. У важких випадках спостерігається підвищена температура і набухання лімфовузлів. Через кілька днів ячмінь проривається, і, після закінчення гною, починається процес одужання. 

Батьки часто недооцінюють серйозність цього захворювання і лікують дитину самостійно, використовуючи різні народні засоби, намагаючись видавити або проколоти гнійник. Це загрожує подовженням термінів лікування і небезпекою ускладнень, аж до менінгіту та сепсису. При перших ознаках ячменю потрібно звернутися до окуліста.

Лікування ячменю на оці у дитини

yachmenЛікування звичайно проводиться в домашніх умовах і поєднує лікарські препарати з народними засобами. Сульфаніламіди всередину, закопування альбуциду і закладання тетрациклінової мазі за повіку, припікання зеленкою - ось звичайні призначення, але вибір сучасних препаратів досить широкий і дозволяє лікарю у кожному випадку призначити лікування з урахуванням віку та особливостей організму дитини.

Дуже корисні фізіопроцедури - сухе тепло, рефлектор з синьою лампою, УФО, УВЧ. Вдома теплові процедури можна робити гарячим вареним яйцем, загорнувши його в рушник. Прогрівання краще починати після прориву гнійника, так як на стадії «визрівання» вони можуть посилити запалення.

З безлічі народних засобів найбільш популярні:
1. примочки з соку алое, десятикратно розведеного кип'яченою водою;
2. компреси з розім'ятої вареної картоплі;
3. теплі компреси з листя подорожника;
4. прикладання до хворого місця зубки сирого часнику.

Знамениті рецепти «дулю» і «плюнути в око» по відношенню до дитини, звичайно, краще не застосовувати! Хоча від безневинного дулі гірше дитині не стане.
При лікуванні ячменю добре ввести в раціон дитини продукти, багаті вітамінами А і В2 (морква, молочні продукти, яйця, печінка), а також С (смородина, шипшина, цитрусові) для зміцнення імунітету і поліпшення регенерації шкіри. У той же час рекомендується обмежити в дитячому меню кількість солодощів.
Корисні щоденні ранкові сонячні ванни тривалістю 15-20 хвилин, але тут головне - не застудити хвору повіку в прохолодну погоду. Пам'ятати про це потрібно і при походах до лікаря або в процедурний кабінет, накладаючи на око суху марлеву пов'язку.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2