Сайт про медицину

Гнійна ангіна

Гнійна ангіна досить поширене захворювання, що зустрічається як у дорослих, так і у дітей. Це гостре запалення мигдалин, викликане умовно-патогенними бактеріями, які живуть на поверхні слизової, не надаючи негативного впливу, але як тільки імунітет слабшає, бактерії починають себе агресивно проявляти. Це відбувається при переохолодженні, при контакті з хворою людиною (ангіна - заразна).

Також джерелами інфекції можуть стати гнійні процеси в носі або його пазухах. Діти хворіють на ангіну частіше, оскільки їх імунна система ще не сформувалася і опірність до інфекцій на низькому рівні.

Симптоми і ознаки гнійної ангіни

При гнійної ангіні запалення починається зі слизових оболонок самих лакун, в яких накопичується гнійний вміст з домішкою клітин епітелію і лейкоцитів. На мигдалинах помітно видніються гирла лакун, за зовнішнім виглядом нагадують пробки жовтуватого кольору. Іноді гнійний процес може виходити за межі збуджених мигдалин. Через деякий час, гній відходить з лакун.

Температура при даному захворюванні може бути висока, а може залишатися субфебрильною. При високій температурі може почастішати пульс і частота дихання, а також відзначаються болі в серцевому м'язі. Також спостерігаються сухість і першіння в горлі. Практично всі хворі скаржаться на млявий стан, з'являється головний біль, болять м'язи і суглоби. У тому випадку, якщо мигдалини сильно збільшені в розмірах, відзначається невиразна мова. У деяких хворих збільшуються і стають болючими лімфатичні вузли. Мовою білий наліт, відчувається неприємний смак у роті і різкий запах. Небезпека ангіни в тому, що вона чревата серйозними ускладненнями, тому потрібно негайно вживати терапевтичні заходи. 

Що робити при гнійній ангіні?

Вилікувати гнійну ангіну без антибіотиків досить складно, тому необхідно звернутися до лор-лікаря, який призначить відповідні препарати. Самі по собі антибактеріальні засоби гнійні пробки не приберуть, тому важливо кілька разів на день масажувати пальцями мигдалини зовні. Іноді призначають десятиденний курс промивання мигдалин спеціальним шприцом.
Головне при гнійної ангіні забезпечити хворому постільний режим, рясне пиття, багате вітаміном С (відвар з шипшини, яблучний сік, чаї з ромашки, м'яти, шавлії).
Обов'язково полоскання мигдалин антисептичними засобами, а також можна проводити лужні інгаляції.

Лікування гнійної ангіни народними засобами

Поряд з прийомом антибіотиків можна лікувати ангіну простими природними методами.
Полегшить хворобливі відчуття каланхое. Це рослина, яка росте в деяких будинках, і застосовують його при захворюваннях горла, носа. Необхідно видавити сік і розвести його з водою, потім полоскати горло до п'яти разів на день.
При запаленні гланд ефективно допомагає шавлія. Його використовують для полоскань.
Чудовий засіб при гнійної ангіні - фіалка запашна. Використовується у вигляді спиртової настоянки. Щоб приготувати, слід взяти 25 г трави і додати в неї 10 мл спирту, настояти і приймати перед їжею тричі на день по 20 мл. Також можна використовувати фіалку для полоскання. 10 мл настою розвести в 200 мл теплої води і проводити процедури полоскання після кожного прийняття їжі і на ніч.

Важливо зауважити, що той хто перехворів на гнійну ангіну, повинен знаходитися якийсь час під наглядом лікаря, так як ризик ускладнень досить великий, тому після одужання рекомендується зробити дослідження крові, сечі і пройти ЕКГ.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2