Сайт про медицину

Лікування ангіни в домашніх умовах

При лікуванні гострого тонзиліту (ангіни) в домашніх умовах в першу чергу потрібно враховувати, як протікає захворювання. Відомо, що висока температура викликає більш швидке випаровування вологи з організму, тому хворому важливо забезпечити рясне пиття. Рідина не тільки хороший засіб від зневоднення організму, але вона також знімає інтоксикацію.

Рекомендується пити некислі соки, а споживана їжа не повинна містити прянощів, спецій, вона повинна бути м'якою або перетертою.

Лікування ангіни у дітей в домашніх умовах

Якщо при звичайній застуді дитину можна лікувати самостійно, то при ангіні варто викликати лікаря. Але до його приїзду необхідно вкласти дитину в ліжко, щоб не було навантаження на серце, нирки. Також слід виділити йому окремий рушник, посуд, так як ангіна є заразною хворобою. Їжа повинна бути пюреобразною, а споживана рідина - теплою. Необхідно виключити грубу їжу - сухарики, печиво, яблука, горішки і т.д.
Якщо температура тіла піднімається вище позначки 38,5, тоді важливо дати дитині жарознижуючий засіб. Добре допомагає при високій температурі гранатовий настій. Необхідно залити 10 г подрібненої шкірки граната і заварити її в склянці води, після чого проварити двадцять хвилин, процідити, потім остудити і приймати по 2,5 мл за тридцять хвилин до їжі.

Чому важливо полоскання горла при ангіні?

Важливо почати полоскати горло з перших днів захворювання. Потрібно навчити дитину правильно це робити, тоді одужання прийде набагато швидше. Слід використовувати для полоскань содовий розчин (5 г на склянку води). Важливо проводити ці процедури, як можна частіше (до п'яти- восьми разів на день).

Добре допомагає полоскання гортані настоєм з цибулиння. Необхідно взяти 20 г лушпиння, залити 0,5 л води і кип'ятити її кілька хвилин, після чого потрібно залишити настоюватися протягом трьох годин, а потім приступити до лікування.
Можна взяти часник, який є в кожному будинку, і полоскати горло настоєм з нього. Необхідно сто грам подрібненого часнику залити підлогу склянкою води, залишити настоятися на 5:00 і теплим настоєм полоскати.
Лікувати ангіну можна настоєм шавлії, який потрібно заварити і полоскати їм мигдалини якомога частіше.
Також відомий народний засіб від ангіни - сік буряка. Потрібно натерти на тертці буряк, віджати з неї сік, потім додати 10 мл яблучного оцту і полоскати запалені мигдалини теплим настоєм до п'яти разів на день.

Ефективні способи домашнього лікування ангіни

Якщо температури немає, тоді можна зробити зігріваючий компрес на область горла. Необхідно розвести горілку навпіл з водою. Також добре допомагає йодна сітка, після якої потрібно замотати шию теплою пов'язкою для збереження сухого тепла.
Можна проводити лікування прополісом не тільки дітям, а й дорослим. Прополіс є одним з найефективніших засобів при ангіні на будь-якому етапі захворювання. Необхідно після кожного прийняття їжі пережовувати по 2 г прополісу. Від справжнього прополісу буде відчуття печіння в роті, якщо ж його не спостерігається, тоді прополіс несправжній, а лікування не буде відповідним.
У кожному будинку знайдуться лимони. Необхідно взяти три штуки, після чого з одного видавити сік і випити його вранці або перед сном. За такою ж схемою випити сік другого і третього лимона. У загальній складності лікування лимонами тривати три дні, потім має настати полегшення в горлі.

У домашніх умовах можна лікувати ангіну йодом. Це найдієвіший спосіб, але і самий неприємний. Саме йод діє на всі хронічні і гнійні ангіни, іноді навіть краще антибіотика. Необхідно обмотати ватою або бинтом зворотний бік ложки, занурити в йод і змастити гланди. Таку процедуру досить зробити два- три рази і про ангіні можна забути.
Для внутрішнього лікування можна приймати сік цибулі ріпчастої по чайній ложці тричі на день.

Ефективний також сік алое, з якого можна зробити цілющий сироп. Для приготування потрібно взяти пляшку з широкою шийкою, насипати туди подрібнені гілки столетника, потім досипати доверху цукром, накрити горло марлею і настоювати протягом трьох діб. Приймати до повного одужання дорослим по 10 мл, а дітям по 5 мл.
Враховуючи те, що ангіна - захворювання підступне, часто дає ускладнення, потрібно проводити лікування в домашніх умовах чітко і послідовно, дотримуючись рекомендацій лікаря.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2