Сайт про медицину

Напади кашлю вночі

Якщо вночі у дитини починається напад кашлю, часто його батьки починають впадати в паніку, хапаючись за непотрібні ліки, в тому числі і за антибіотики. Але не завжди враховується той факт, що бактерицидні засоби можуть принести дитині ще більшої шкоди. У підсумку сил позбавляється не тільки дитина, але і його батьки.

Звичайно, коли дитина прокидається серед ночі з таким нападом кашлю, який навіть призводить до блювоти, батькам часом важко зберегти спокій, і в хід пускаються всілякі засоби, щоб полегшити стан дитини: розтирання, народні ліки і рецепти, сучасні сиропи. Але в такій ситуації головне не забувати, що кашель - це захисна реакція організму, так він позбавляється від хвороботворних бактерій, що викликають запальне захворювання бронхів і дихальних шляхів.

Чому напади кашлю з'являються саме вночі?

Батьки дітей, які стали схильні до нападів кашлю, нерідко помічають, що якщо днем дитина просто трохи покашлює, то саме вночі хворого починають долати напади. Все тому що вночі важче відкашлятися, відповідно зусиль для звільнення дихальних шляхів доводиться прикладати більше і кашель посилюється.

Загострення кашлю в нічні години в першу чергу пов'язано з тим, що саме в лежачому положенні кровопостачання легенів людини сповільнюється, і, як наслідок, в них повільніше і не так ефективно, як в інший час, відбувається розсмоктування слизу і мокроти, скупчування якої відбувається в дихальних шляхах хворого. Також, перестає розсмоктуватися слиз, що знаходиться в носоглотці, в результаті слиз скупчується, забиває носоглотку і з'являється рефлекторний кашель.

Такі напади кашлю можуть викликатися і холодним повітрям і зайвою сухістю. Подібна різниця в атмосфері в денні та нічні години, подразнюючи слизові, може спровокувати напади сухого кашлю.

Не викликає сумніву, що будь кашель лікувати необхідно. Однак не забувайте, що природа кашлю може мати різне походження, тому перш ніж приступати до лікування проконсультуйтеся з лікарем.

Викликати загострення кашлю можуть такі захворювання:

1. найчастіше причиною кашлю є інфекція
2. синусит та риніт в хронічних формах також можуть стати причиною нічного сухого кашлю
3. першіння і поколювання в горлі може викликати фарингіт, в тому числі і хронічний
4. якщо кашель хворого супроводжується свистячими звуками при видиху, це може бути симптомом астми. Нерідко буває так, що при легкій формі астми свист - це єдиний симптом захворювання, поставити точний діагноз може тільки кваліфікований лікар.
5. нерідко буває так, що після перенесеного коклюшу дитини переслідує тривалий сухий кашель, що супроводжується почервонінням обличчя і виступом сліз, часом кашель закінчується блювотою.
6. шлунково-стравохідний рефлюкс також може викликати кашель, причому у старших дітей може спостерігатися печія
7. якщо дитина зі збільшеними мигдалинами дихає ротом, слизова підсихає, що теж може викликати кашель
Якщо який-небудь з перерахованих видів кашлю не проходить протягом декількох днів, необхідно звернутися за консультацією до педіатра.

Як допомогти хворій дитині і зробити сон спокійним?

Після того, як проведений огляд дитини лікарем і виявлена причина кашлю, можна приступати до лікування. Якщо було встановлено, що причиною нічного кашлю дитини є вірусна інфекція, то для полегшення стану дитини, батьки можуть призвести наступне дії:
Необхідно багато пити для видалення мокротиння і пом'якшення кашлю. В якості напою підійде бульйон, трав'яний чай, молоко. Настої на травах слід давати дітям в невеликій кількості, збільшуючи дозу пропорційно віку. Так, у віці від 6 місяців до 4 років настої на травах можна давати по 1 ч.л. 3 рази на день, а десятирічні діти приймають уже по десертній ложці 3 рази на день, діти старшого віку - по столовій ложці з тим же інтервалом.

Якщо кашель відбувається під час опалювального сезону, сухе повітря в приміщенні може дратувати дихальні шляхи. Щоб цього не відбувалося необхідно знизити температуру повітря.
Якщо встановлено, що кашель викликаний алергією, перед сном можна дати дитині антигістамінний ліки
Враховуйте вік дитини, для піврічних дітей протипоказано розтирання, антигістамінні препарати і інгаляції. Щоб полегшити напади кашлю, дитину необхідно постійно перевертати, так мокрота буде менше скупчуватися.

Якщо, незважаючи на лікування, кашель продовжується, батьки повинні звернутися з дитиною до пульмонолога, здати всі необхідні аналізи, пройти рентген і бронхоскопію.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2