Сайт про медицину

Везикуліт: симптоми, лікування, антибіотики

Везикуліт – це запалення насінних бульбашок, розташованих на задній поверхні передміхурової залози, які виконують функцію виробництва частини насінної рідини (еякулята). Провокувати везикуліт можуть травми та інфекційні захворювання органів сечовидільної системи (пієлонефрит, цистит, уретрит). Найчастіше запалення везикули виникає як ускладнення простатиту.

Тривалий перебіг везикуліта негативним чином позначається на якості сперми. Чоловік, що страждає на цю недугу, що не втрачає здатність до повноцінної ерекції та здійсненню статевого акту, однак його насіннєва рідина стає непридатною для зачаття.

Симптоми везикуліту

Запалення насінних пухирців може протікати в двох формах: гострої або хронічної. Гострий запальний процес починається раптово і дуже швидко прогресує.

Основні симптоми гострого везикуліту:

1. сильний жар;
2. тягне біль в промежині;
3. біль внизу живота, що посилюється в момент переповнення сечового міхура і при спорожнення кишечника;
4. загальна слабкість організму;
5. головний біль, втрата апетиту;
6. зниження статевого потягу;
7. біль при еякуляції;
8. поява домішки крові в спермі і / або сечі.

У тих випадках, коли везикулит виникає на тлі наявного простатиту, до вже перерахованих симптомів можуть додаватися:
1. біль під час статевого акту і сечовипускання;
2. відсутність ерекції;
3. надмірне потовиділення;
4. часті позиви до сечовипускання.

vezikulitХронічна форма везикуліту частіше стає наслідком залишилася без уваги або не до кінця вилікуваний гострої форми захворювання. Прояви її стерті. Хронічне запалення везикули прогресує протягом декількох років і призводить до безпліддя. При цьому періодично виникають його ознаки, але досить швидко проходять, створюючи ілюзію повного одужання.

Тривало протікаючий везикуліт не може не позначитися на загальному самопочутті чоловіка. Захворювання супроводжується постійним ниючий болем в області тазу, порушенням ерекції, зниженням тривалості статевого акту.
Везикули розташовуються в безпосередній близькості від прямої кишки. Запалення може стати причиною зрощування даного органу та кишки і формування свищів. У даному випадку велика ймовірність нагноєння насінних бульбашок. Подібний стан вимагає медичного втручання. Виявляється воно різким погіршенням самопочуття хворого, підвищенням у нього температури, іноді - нудотою та головним болем.

Часто везикуліт протікає безсимптомно або має неспецифічні симптоми. Будь-який біль, що виникає в області статевих органів, болючість сечовипускання, виділення з уретри можуть бути проявом запальних процесів в області чоловічої статевої системи. При підозрах на везикуліт слід звернутися до фахівця-уролога.

В аналізах хворого везикулітом (сеча, сперма, кров) виявляється підвищена кількість лейкоцитів, еритроцитів. У насінної рідини при цьому може відзначатися наявність слизу, якої в нормі бути не повинно.

Діагностика везикуліту

Крім лабораторного аналізу рідин організму діагностика везикуліту включає в себе УЗД передміхурової залози і насінних бульбашок. При наявності запального процесу відзначається значне збільшення розміру, набряк везикули, ущільнення і потовщення їх стінок, в самих бульбашках може бути присутнім велика кількість ексудату. При підозрах на наявність інших захворювань проводиться спермограма, що дозволяє зафіксувати кількість сперми, присутність в ній домішки крові, порушення рухливості статевих клітин.

Лікування везикуліту

Лікування везикуліту призначається з урахуванням причин та основних проявів захворювання. У тому випадку, якщо запальний процес був спровокований тією чи іншою інфекцією, обов'язковий прийом антибіотиків. Антибактеріальні препарати призначаються при простатиті, а також при ІПСШ. Курс антибіотикотерапії триває не більше 10 діб. При виборі того чи іншого засобу враховується резистентність збудника захворювання до його основного компоненту. У деяких випадках показане лікування відразу декількома антибіотичними препаратами.

Крім антибіотиків при везикуліті можуть призначатися знеболюючі (при сильних болях в промежині), проносні (при запорах і проблеми з випорожненням кишечника), жарознижуючі (при високій температурі) препарати.

На час терапії хворому слід відмовитися від роботи і дотримуватися постільного режиму. Везикуліт, як правило, не вимагає знаходження пацієнта в стаціонарі. У перші дні лікування показано рясне пиття, що сприяє виведенню інфекції і токсинів з організму. Після того, як ознаки інтоксикації усунені, рекомендується прийняття зігріваючих ванн. При запаленні насінневих пухирців на ніч слід прикладати до промежини теплу грілку. Такий захід дозволяє усунути біль. Прикладати грілку також можна тільки після того, як температура тіла повністю нормалізується.

Терапія хронічного везикуліту проводиться дещо іншими способами. При відсутності видимих проявів захворювання призначається масаж простати, грязьове лікування, магнітотерапія. Застарілий запальний процес зазвичай набагато важче піддається лікуванню і може супроводжуватися нагноєнням насінних бульбашок. Наявність гною в везикулах вимагає проведення хірургічного втручання. В процесі операції насінні бульбашки розкривають і дренують із застосуванням антисептичних розчинів. При необхідності везикули видаляються. Зазвичай подібної процедури вдається уникнути.

Народна медицина радить лікувати везикуліт із застосуванням відварів з цілющих трав. Фахівці, як правило, не є прихильниками подібної терапії і радять при виникненні симптомів захворювання звертатися за кваліфікованою допомогою. У боротьбі з хвороботворними мікроорганізмами, що провокують запалення, трави часто виявляються безсилими.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2