FAMILY DOCTOR

16 Дек

Абсцес бартолінової залози

Абсцес бартолінової залози

 Абсцес бартолінової залозиБартолінові залози – це парний секреторний жіночий орган, який знаходиться в товщі основи великих статевих губ. Основна функція їх лежить у виділенні багатої білком рідини, яка забезпечує вологість слизової оболонки піхви і створює умови, сприятливі для протікання статевого акту.

Абсцес бартолінової залози: причини

Абсцес бартолінової залози настає внаслідок запального процесу в залозі або при виникненні, з різних причин, закупорки просвіту її протоки, внаслідок чого відсутня можливість виходу продуцируемого секрету, який згодом нагнаивается. Характеризується скупченням гною в тканинах залози. Частіше настає як наслідок захворювань, що мають статевий шлях передачі. Але поряд з цим зустрічаються запалення, що виникли внаслідок впливу інших інфекцій. Однак найбільш часто дане захворювання викликається асоціацією декількох інфекцій. В основному шкідливі мікроорганізми вражають практично завжди тільки проток. Він наповнюється гноєм, внаслідок чого отвір набухає і злипається. І як результат неможливість виходу назовні гнойному вмісту. Накопичився гній розтягує протоку залози і перетвориться в помилковий абсцес. У сполучної тканини, яка його оточує, нагноительной процес зазвичай не протікає. У випадках, коли до кокковой інфекції приєднується гноєтворні організми, то настає нагноєння і самої залози, що веде до утворення істинного абсцесу.

Симптоми

Абсцес бартолінової залози характеризується частіше одностороннім процесом, наявністю больових відчуттів в паховій області, які значно посилюються під час ходьби, в сидячому положенні і при акті дефекації. Тому пацієнткам доводиться займати вимушене положення тіла. Захворювання характеризується появою напередодні піхви гнійних виділень, асиметричного набряку, місцевої гіперемії і наявністю пухлиноподібного освіти. Можуть збільшитися в розмірах пахові лімфовузли. Температура тіла істотно збільшується до 39,00С. Спостерігається гектическая лихоманка. Загальний стан організму може різко погіршитися. Освіта флуктуації – розм’якшення пухлини свідчить про розвиток справжнього абсцесу, тобто в порожнині залози утворилася капсула з гнійним вмістом. Абсцес іноді може розкритися мимовільно. При цьому спостерігається поліпшення загального стану жінки.

Діагностика

Діагноз ставиться, грунтуючись на даних анамнезу, клінічної картини, за допомогою вагінального дворічного і ректального огляду, та лабораторних пальпації. У додаткових дослідженнях, як правило, відсутня необхідність. Ретельно оглядають область навколо отвору протоки, дивляться на характерність виділень, наявність набряку і плям, асиметрії та гіперемії. Абсцес залози характеризується вираженою асиметрією і нагадує серп – її опуклість спрямована в бік здоровою. Рідше пухлина може повністю або частково закривати статеву щілину. При огляді звертають увагу на стан лімфовузлів: тазових і пахових.

Абсцес бартолінової залози: лікування

Консервативна терапія може бути допустима тільки при початковому процесі захворювання, на стадії інфільтрації за умови наявності часткового відтоку гнійного вмісту. У цих випадках показана антибіотикотерапія. У всіх інших випадках показано хірургічне лікування шляхом широкого розтину абсцесу і видалення гнійного вмісту. Для того, щоб дати доступ відтоку вмісту, ставлять дренажну трубку, яку надалі, днів через 5 витягають. Так як абсцес частіше настає в результаті ускладненого перебігу гонореї, то обов’язково призначається мікроскопічне дослідження і посів вмісту. При підтвердженні діагнозу гонорея неодмінно призначають антибіотикотерапію і хворий і її партнеру. Також призначають додаткове обстеження для виявлення можливих інфекцій, і при їх виявленні призначається обов’язкова медикаментозна терапія. Також призначається симптоматична терапія, спрямована на зняття набряклості. Місцево призначаються компреси з гіпертонічним розчином і мазеві аплікації. Надалі призначаються фізіотерапевтичні процедури, розсмоктуючу терапію і загальнозміцнюючу лікування. При частих рецидивах або загоюються свищевого ході призначають радикальне лікування – повне видалення залози з протокою (екстирпацію бартолінової залози). Таку операцію проводять тільки в стадії ремісії і після обов’язкової попередньої підготовки. Попередня підготовка містить в собі місцеву санацію, прийом тканинних метаболітів і иммунокорректоров.

Існує ще один метод лікування – марсупіалізація, який полягає у формуванні не склеюються каналу. Формування такого каналу дасть можливість вільному відтоку секрету, який виробляється бартолиновой залозою. Така процедура проводиться під анестезією. Полягає в невеликому розрізі абсцесу, промивання порожнини і введенні в порожнину спеціалізованого катетера, в кінці якого утворюється так званий кульку, що перешкоджає його випадання. Катетер витягують після п’яти тижнів. Цього часу достатньо для формування нового вивідного протоку. Примітним у такій процедурі є те, що після введення катетера в супутньому лікуванні немає необхідності. Такий метод лікування найбільш оптимальний і ефективний. Рецидиви виникнення захворювання при такому способі рідкісні і в основному пов’язані з повторним інфікуванням або випаданням катетера. Але все ж такий метод краще, ніж повне видалення залози.

Профілактика

Профілактичні заходи спрямовані на неухильне дотримання особистої гігієни, застосування засобів контрацепції, вибірковість у виборі партнерів, своєчасне лікування будь-яких виникли запальних процесів органів малого тазу і санацію хронічної інфекції інших органів.

Добавить комментарий


Слои по горизонтали
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

� 2017 FAMILY DOCTOR |