Сайт про медицину

Годування грудьми - альтернативи немає

У минулому столітті штучне вигодовування настільки широко поширилося в розвинених країнах, що фахівці Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) виявилися не на жарт схвильовані. Справді, незнання справжньої цінності грудного вигодовування, користі як для мами, так і для дитини призвело до того, що жінки віддали перевагу сумнівній зручності застосування жорстких пляшечок і максимальному скороченню термінів природного вигодовування.

В даний час все більше мам віддають перевагу природному вигодовування малюків. У цьому є заслуга і активних прихильників грудного вигодовування, і груп підтримки у різних містах, і прогресивних медичних працівників у пологових будинках, педіатрів, які йдуть у своїх рекомендаціях Програмі ВООЗ з грудного вигодовування, прийнятої ще 1989 року (!).
Однак вибір завжди залишається за мамою дитини, а також відповідальність за цей вибір. Вибираючи грудне вигодовування для свого малюка, ми не тільки даємо все найкраще та корисне своїй дитині — передаючи свій позитивний досвід грудного вигодовування, почуття впевненості у правильності своїх дій, можна сказати, що відроджуємо втрачені традиції, допомагаємо формувати здорове ставлення до цього природного процесу. вносячи, таким чином, у свій внесок у покращення здоров'я майбутнього покоління росіян.
Нижче зібрані та представлені вашій увазі відомі на сьогоднішній день переваги грудного вигодовування для малюка та мами, що стосуються психологічного та фізіологічного здоров'я, поживної цінності молока, а також зручності та практичності.

Психологічне здоров'я:

З молоком дитина отримує від матері нічим незамінну психологічну ауру — позитивне біополе чи духовне єднання. Дитина, в перші півгодини прикладена до материнських грудей, легше переживає «родовий стрес». Лежачи на животі матері, він знову, як у матці, відчуває її тепло, чує її серцебиття. Таке, ще тільки підсвідоме, почуття захищеності, повний психологічний комфорт здатні, на думку вчених, закласти основу всієї подальшої поведінки людини.
Прикладання до грудей є сильним засобом для зняття стресів у немовлят. Якщо малюк плаче від болю чи страху, варто матері дати йому груди, і він швидко заспокоюється, забувши про своє горе.
Діти, вигодовані грудним молоком, легше переносять стреси та характеризуються меншим рівнем тривожності.

Грудне вигодовування сприяє кар'єрному зростанню.
Інтелектуальний розвиток - при тривалому грудному вигодовуванні діти показують вищі результати при проходженні тестів на інтелектуальний розвиток.

Фізичне здоров'я:

Виключно грудне вигодовування безпечне. Здоров'я дитини захищене від підробок та помилок у рецептурі.
Грудне молоко - набагато більше ніж їжа. Воно дає дитині безперервний, активний захист проти заразних хвороб, поки організм дитини ще не може захищати себе. Грудне молоко є стерильним і не містить бактерій, тому не може бути причиною хвороби дитини. У ньому містяться антиінфекційні фактори, що запобігають поширенню інфекції. До них відносяться: лейкоцити (які вбивають бактерії); антитіла (імуноглобуліни, багатьох інфекцій, що оберігають дитину від захворювань) — якщо в організм матері потрапляє інфекція, у грудному молоці невдовзі з'являються спеціальні антитіла, які оберігають дитину від цієї інфекції; біфідус-фактор, що сприяє зростанню в кишечнику дитини спеціальних бактерій, які не дозволяють з'являтися шкідливим бактеріям, запобігають проносу; лактоферин, що зв'язує залізо і запобігає зростанню низки бактерій, що споживають залізо.
Зниження ризику кишкових інфекцій; профілактика дисбактеріозу;
Зниження ризику захворювання на бронхіальну астму
Зниження ризику респіраторно-вірусних захворювань, наприклад отиту; пневмонії;
зниження ризику алергічних захворювань (особливо з гіпоалергенною дієтою мами, у випадках схильності дитини до алергії);
зниження ризику онкологічних захворювань (діти на ГВ не менше 6 місяців, вдвічі рідше хворіють на рак протягом перших 15 років життя);
Переваги фізичного розвитку;
Регуляція біологічного віку дозрівання дітей, уповільнення біологічного дозрівання та, як наслідок, старіння;
Зниження ризику ожиріння та захворювання на діабет;
Зір — у дітей на грудному вигодовуванні кращі показники щодо гостроти зору та стану очного дна у 4 місяці та у 3 роки;
Повноцінність репродуктивної функції (особливо у дівчаток, зниження ймовірності безпліддя та невиношування);
Годування грудьми - важливе завдання для малюка, яке потребує серйозних зусиль. Робота зі смоктання маминих грудей сприяє правильному анатомічному розвитку зубощелепної системи, черепа та слухового апарату дитини, зниження ризику порушень мови та слуху).

Формування прикусу - у новонародженого відзначається дитяча ретрогенія: нижня щелепа розташована позаду щодо верхньої в середньому на 1,5 см, співвідношення вирівнюється лише до 6-8 місяців при повноцінному грудному вигодовуванні. Вирівнювання щелеп – частина процесу формування прикусу. Існує великий зв'язок між постійним годуванням із звичайної жорсткої пляшечки та формуванням неправильного прикусу.
Зниження ризику виникнення карієсу підтверджено стоматологами.
Прорізування молочних зубів, що послаблює імунітет і часто викликає дискомфорт, закінчується приблизно до двох з половиною років, і весь цей час материнське молоко підтримує імунну систему дитини, а процес ссання полегшує біль.
Молоко мами призначене саме для її дитини, тому що у кожний конкретний момент часу відповідає всім потребам малюка у білку, рідині, вітамінах, кальції, мікроелементах та гормонах. Якщо на вулиці спекотна погода — у молоці більше рідини, якщо у малюка ріжуться зубки, молоко буде багате на кальцій і фосфор, а якщо дитина захворіла, у молоці переважатимуть антитіла (імуноглобуліни), лізоцим та клітини імунної відповіді — макрофаги.

Поживна цінність грудного молока:

Грудне молоко – неперевершене диво! За всієї досконалості сучасних технологій досі не створена суміш, ідентична його складу. Для порівняння зазначимо, що у суміші лише 40 компонентів, а в молоці матері — 400. Коротко охарактеризуємо цінність материнського молока:
- Найбільш придатні для дитини протеїн та жири у необхідній кількості;

- незамінні амінокислоти, у тому числі цистин, метіонін та таурин;
- поліненасичені жирні кислоти;
- Більше лактози, яка необхідна дитині;
- Достатня для дитини кількість вітамінів і заліза в найбільш засвоюваній формі;
- Достатня для дитини кількість води;
- необхідна кількість солей, кальцію та фосфатів;
- Спеціальні ферменти (ліпаза, лактаза), що розщеплюють основні інгредієнти молока (грудне молоко допомагає дитині, само себе перетравлюючи);
- необхідні малюкові гормони та інші біоактивні речовини, які неможливо синтезувати штучно, наприклад, фактор росту.

Фізіологічне здоров'я та психологічний комфорт мами:

- зменшення ймовірності онкологічних захворювань грудей та репродуктивних органів;
- Прискорення інволюції розмірів матки після пологів, зниження ризику ендометритів;
- нормалізація рівня холестерину, зменшення ризику розвитку жовчнокам'яної хвороби та остеопорозу;
— матері, які годують своїх дітей грудьми, набагато спокійніше та доброзичливіше у спілкуванні зі своїми дітьми, ніж жінки, які не годують грудьми. Це пов'язано з тим, що при стимуляції соска під час годування дитини, в організмі мами виробляються гормони «радості» - ендорфіни, які допомагають жінці бути добродушнішою, впевненішою в собі та спокійнішою.
- Почуття самозадоволення від повноцінного материнства, гордість за успішне оволодіння новим мистецтвом - мистецтвом грудного вигодовування.

Зручність та практичність:

Доступність - кожна мама може бути впевнена як своє молоко, харчуючись будь-якими звичайними для неї продуктами харчування;
Економія часу - зручність для активного життя з дитиною (їжа завжди з собою, у потрібній кількості та необхідної температури). Не треба мити посуд. По двадцять разів на день відтирати дитячі пляшечки — туга, можна зайнятися чимось цікавішим.
Зручність – грудне молоко завжди готове до вживання та не потребує приготування. Воно не може скиснути чи зіпсуватися у грудях. Дитяче харчування завжди під рукою - достатньо розстебнути сорочку, і не потрібно виправдовуватися перед дитиною, що кричить, поки ви спробуєте підігріти пляшку.
Економія сімейного бюджету: навіщо витрачатися на продукт найгіршої якості, якщо вищий сорт ви маєте безкоштовно у будь-якій кількості. Дитина росте і збільшується вироблення молока, а не ваші витрати на суміші. Ранні терміни запровадження баночних прикормів для штучників теж вас не торкнуться.

Економія на «аксесуарах»: немовля не потрібні соски, пляшечки, стерилізатори, підігрівачі, термоси, а також засоби для миття всього цього арсеналу.
Маля після тривалого грудного вигодовування рідше хворіє, краще адаптується в дитячому садочку. Мама рідше бере лікарняний та успішніше працює.

Більше 35 причин спробувати докласти всіх зусиль для успішного грудного вигодовування! Надайте своєму малюкові всі ці переваги, оцініть всі позитивні моменти, і нехай Ви будете тією щасливою мамою, яка щиро скаже:
«Годувати грудьми – це так чудово! Коли я бачу свого малюка, що задоволено смокче груди, мене переповнює радість. Я починаю розуміти, що таке гармонія…».

Ми дуже Вам цього бажаємо!

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2