Сайт про медицину

Лактостаз. Коли час звернутися до лікаря.

Хороший консультант із грудного вигодовування відрізняється від поганого тим, що чудово усвідомлює межі своєї компетенції. Так, нехай 95% лактостазів проходять самі, вимагаючи лише елементарної самодопомоги - частих прикладань, льоду, зовнішніх засобів, що розсмоктують. Але є й ті 5% лактостазів, які самі не проходять, а можуть перейти до маститу.

Так ось, саме на кордоні між умовно-фізіологічним лактостазом та відвертим маститом і закінчується допомога консультанта. Точніше, впізнавши граничний стан, консультант повинен відправити маму, що годує, до лікаря. До якого саме? До хірурга. Саме хірурги займаються застоями молока та успішно їх лікують.

Якщо ви боролися з лактостазом 2-3 дні, але стан не покращився, ось кілька ознак, які натякають на те, що настав час здаватися офіційній медицині.

1. Висока температура тримається кілька днів і не знижується;
2. Температура ненадовго знижується після годування і знову піднімається до наступного, і ці цикли повторюються багато разів;
3. Збільшилися пахвові лімфовузли;
4. Ущільнення в грудях стає все більше, щільніше, болючіше;
5. З грудей виділяється гній.

За результатами огляду та УЗД залози лікар призначить лікування – найчастіше, це антибактеріальна терапія, на тлі якої (залежно від антибіотика) можна продовжувати годувати та зціджуватись. А вилікувавшись, продовжити повноцінне грудне вигодовування.

Больше из этой категории: « Зціджування грудей. Навіщо? Коли? Як?

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2