Сайт про медицину

Кіста головного мозку у новонароджених

Кіста головного мозку у новонародженої дитини – це скупчення рідини на місці ділянки мозку, який загинув. Рідина потрібна, щоб заповнити утворений порожній простір. З'явитися кіста може на будь-якій ділянці головного мозку у вигляді одного або декількох утворень з однієї або з двох сторін. Виділяють три види кіст у новонароджених дітей: кісти судинних сплетінь, субепендімальная кіста, арахноідальна кіста.

Кісти судинних сплетінь у новонародженої дитини

Кісти судинних сплетінь часто діагностуються в період внутрішньоутробного розвитку плоду. Таке явище лікарі вважають відносно нормальним, тому що виникають вони на певній стадії вагітності і ці кісти зникають. Однак, їх поява на більш пізньому етапі, після народження дитини, є наслідком інфекцій або різноманітних запальних процесів, перенесених жінкою в період вагітності, ураженням плода інфекцією, а так само важким перебігом самої вагітності і пологів. Частою причиною є вірус герпесу.

Субепендімальна кіста 

Субепендімальна кіста, більш серйозна, ніж попередня. За даною кістою головного мозку у новонародженої дитини потрібне спеціальне спостереження її розвитку. Причиною виникнення виступає недостатність кровообігу головного мозку в області шлуночків. При нестачі кисню тканини відмирають, а на цьому місці утворюється порожнина.
При присутності субепендімальних кіст необхідно кілька разів на рік робити діагностику магніторезонансної томографії. Якщо у новонародженого відбувається подальше зростання порожнини кісти і підвищується тиск рідини в ній, то вона починає здавлювати навколишні тканини, змінюючи їх положення. Це проявляється: прогресуючими судорожними припадками у дитини, наростанням неврологічних симптомів, погіршенням загального стану.

Арахноідальна кіста 

Ще однією патологією оболонки головного мозку, є арахноідальна кіста. Вона утворюється в будь-якому місці, її форми і розміри різноманітні. До цих пір не встановлена ​​точна причина її появи. Арахноідальна кіста у новонародженої дитини може виникнути в результаті запального процесу, такого як менінгіт, при травмі або крововилив. Для неї характерно подальший розвиток і придбання великих розмірів, що викличе здавлювання найближчих ділянок мозку.

Діагностика та лікування кіст головного мозку у новонароджених

Присутність кісти головного мозку у новонароджених до року легко визначають за допомогою ультразвукового дослідження, яке проводять всім дітям протягом першого місяця життя. Це дуже вдалий час для проведення процедури, адже джерельце НЕ заріс повністю і кістки черепа зімкнулися. У першу чергу, УЗД головного мозку необхідно недоношеним дітям. Доцільно проведення УЗД у новонародженого, якщо йому по яким-небудь причинам необхідна інтенсивна терапія або відразу після народження проводилися реанімаційні заходи.

Лікування кісти судинного сплетіння не вимагають. Вони самі поступово пропадають. Їх наявність не відбивається на розвитку та роботі мозку дитини. Необхідно тільки виявити наявність інфекції, що стала причиною утворення, провести лікування і зробити повторне УЗД. Субепендімальні кісти в характерній терапії не потребують. Тканини мозку приходять в нормальний стан без провокуючого фактора. Необхідно лише тільки своєчасне спостереження. Особливу увагу привертають арахноідальной кіста, лікування якої включає радикальні заходи. Дитина повинна перебувати під постійним наглядом невролога. За свідченнями йому призначається оперативне втручання.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2