Сайт про медицину

Дієта і харчування при геморої

Геморой є захворюванням, яке локалізується в задньому проході і викликається застоєм крові, збільшенням в обсязі і підвищенням рухливості гемороїдальних вен, так званих гемороїдальних вузлів.

Неправильне і незбалансоване харчування, яке призводить до захворювань ШКТ, є однією з основних причин виникнення і розвитку геморою. Для профілактики подібних захворювань рекомендується дотримуватися спеціальної дієти, яка сприятиме нормалізації процесів травлення і випорожнення кишечника. Відомо, що саме порушення нормальної консистенції стільця призводять до ризику виникнення геморою. Запори створюють надлишковий тиск калових мас на стінки кишечника, а проноси дратують область анального отвору і можуть з’явитися причиною додаткового запалення.

Дієта в даному випадку є запорукою не тільки успішної профілактики геморою, але також і одним з методів полегшення стану хворого і засобом запобігання потенційних рецидивів захворювання укупі з методами комплексної профілактики та лікування. Особливу увагу питанням дієтичного харчування слід приділити пацієнтам, які вже страждають цією недугою або входять до групи ризику з тих чи інших причин (наприклад, через фактори спадковості).

Основою раціону при профілактиці геморою повинна стати клітковина, що міститься в свіжих фруктах, овочах, хлібі з висівками і крупах. Дуже важливо стежити за необхідним обсягом споживаної рідини (2 літри на добу), інакше недолік рідини при достатку клітковини призведе до виникнення проблем з випорожненням кишечника.

Необхідно виключити із споживання продукти і страви, що сприяють запорів – рис, рисову кашу, пасту, киселі, картопляне пюре. Треба також стежити за мінімізацією в раціоні солоної, пряної і гострої їжі, тонізуючих і алкогольних напоїв. Все це підсилює кровообіг і може викликати сильну кровотечу.

Анемія може бути одним з ускладнень при геморої. Для запобігання небажаних наслідків слід підвищити вміст заліза та вітаміну С в щоденному раціоні і вживати в їжу побільше бобових, зелених овочів, горіхів і гранатів. Крім дієти для профілактики захворювання необхідно дотримуватися режиму харчування, що стане запорукою успішного функціонування кишечника і своєчасного його спорожнення.

Наведені рекомендації носять лише загальний характер, і тільки фахівець зможе підібрати для кожного пацієнта індивідуальну дієту з урахуванням всіх особливостей його організму. Тому своєчасне звернення до лікаря є запорукою успішної профілактики такого неприємного захворювання, як геморой.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2