Сайт про медицину

Дієта і харчування при діатезі. Продукти, що викликають діатез

Діатез є відповідною реакцією організму на стресову ситуацію. Вона може бути викликана не тільки нервово-психологічним розладом, а й збоєм в режимі і раціоні харчування. Під час прояву діатезу необхідно дотримуватися спеціальної дієти, повністю виключаючи алергени.

Якщо вчасно не позбутися діатезу, то можна отримати різні ускладнення, з якими потім дуже важко буде боротися. Діатез є аномалією будови організму людини. Вона привертає до появи різних захворювань.

Дієта при діатезі

Найефективнішою дієтою вважається рівномірне споживання їжі, без переїдання і надмірного голодування. Дорослим можна використовувати для лікування діатезу так звану дієту молодості. Вона ґрунтується на збалансованому харчуванні, і включає в себе велику кількість овочів і фруктів.

Для дитячого організму будь-яка дієта є найсильнішим стресом, здатним лише посилити прояв діатезу. Тому в цьому випадку дієтологи рекомендують стежити за реакцією дитячого організму на різні види продуктів і ті, які викликають висипання або посилюють наявні прояви діатезу, виключити з раціону харчування малюка.
Якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні і при цьому страждає діатезом, то годує мамі слід дотримуватися дієти, яка виключає алергени з раціону харчування. Слід відмовитися від вживання простих вуглеводів, жирних сортів м’яса і риби, солі, продуктів, що містять барвники та інше. Перевага в дієті віддається таким стравам, як гречана каша на воді, овочеві запіканки з додаванням сиру і овочеві салати, заправлені рослинною олією.

Харчування при діатезі

Харчування при діатезі має бути повноцінним і збалансованим. Це дозволить поліпшити загальний стан організму людини, що страждає діатезом, зупинити розвиток захворювання і підвищити рівень опірності організму проявам діатезу.

В раціон харчування обов’язково повинні входити білки, причому їх кількість повинна прийматися з розрахунку 3-4 грами білка на 1 кілограм ваги людини. Благотворно впливає на стан організму вживання кефіру, особливо ацидофільного, молока, сиру. В раціоні харчування обов’язково повинен бути присутнім яєчний жовток, а от від білка слід відмовитися, так само не слід вживати м’ясні бульйони і супи, приготовлені на них. Краще вживати в їжу побільше відварних і свіжих овочів, фруктів і овочевих пюре. Обов’язково слід приймати вітаміни або вживати в їжу продукти, що містять аскорбінову і нікотинову кислоти, рибофлавін і тіамін, а так же вітаміни групи В. Вони благотворно впливають на білково-жировий обмін організму. Часто причиною діатезу у дітей є непереносимість білка коров’ячого молока. В цьому випадку альтернативою може служити козяче молоко: у ньому містяться корисні мікроелементи, необхідні для росту і розвитку малюка і абсолютно відсутні алергени.

Прикорм вводити в раціон дитини так само слід дуже обережно, педіатри рекомендують починати прикорм з овочевих страв. Перша порція повинна становити чверть чайної ложки, яка поступово збільшується до звичайного обсягу.
Для профілактики розвитку діатезу у дітей, раціон харчування слід складати таким чином, щоб він був багатий і насичений усіма необхідними мінеральними елементами і речовинами, яких потребує зростаючий дитячий організм. При виключенні з раціону дитини продукту, який викликає алергічні реакції, його слід замінити рівнозначним продуктом за поживними речовинами. При цьому в обов’язковому порядку необхідно враховувати вік дитини.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2