Сайт про медицину

Зовнішній геморой: причини виникнення, симптоми та лікування

Характерні ознаки зовнішнього геморою: набухання вен під шкірою поблизу відкриття анального отвору, вен, що розташовані навколо анального отвору з усіх боків. У період загострення зовнішній геморой викликає сильний біль, хоча в період затишшя не проявляє себе ніяк. Гемороїдальні вузли зовнішнього геморою можуть бути різних розмірів.

Причини виникнення зовнішнього геморою

Утворення гемороїдальних вузлів зовнішнього геморою спричинює безліч факторів, але головним чином – це ослаблення венозних стінок. При цьому вузли починають випинатися тільки в таких випадках:
– у разі малорухливого, переважно сидячого способі життя, без участі будь-якого руху, в тому числі спорту;
– при порушенні діяльності кишечника, частих запорах / діареї, коли його випорожнення здійснюється тільки після тривалого очікування або напруження;
– при важких фізичних навантажень на організм протягом тривалого часу;
– при загальному переїданні, зловживанні м'ясними виробами і алкоголем;
– під час другої вагітності та пологах (вторинні пологи у жінок)
Коли присутній хоча б один із наведених факторів ризику, відбувається перенапруження органів малого тазу, внаслідок чого в тазових венах і промежині й відбувається застій крові. При ослабленні венозних стінок застояна кров розтягує їх, викликаючи випинання тазової стінки і утворення гемороїдальних вузлів.

foto zovnishniy gemoroi

Симптоми зовнішнього геморою

У більшості випадків перші ознаки зовнішнього геморою починають проявлятися ще до утворення гемороїдальних вузлів. При цьому спостерігаються такі відхилення:
– з'являється свербіж у ділянці анального отвору, дискомфорт у зоні промежини.
– при спробах усунути свербіж виникають подразнення на шкірі, свербіж, висипання;
– при випорожненні кишечника спостерігаються кров'яні згустки в калі і на туалетному папері. При цьому процес дефекації стає дуже болючим.
Згодом у ділянці анального кільця утворюються так звані шишки, які можуть бути абсолютно різних розмірів і форм.
Найчастіше перші симптоми зовнішнього геморою мають прихований характер, тобто прояви не відразу. Вони починають турбувати хворого лише тоді, коли хвороба прогресує. У такому разі необхідна консультація проктолога.

Лікування зовнішнього геморою

При лікуванні зовнішнього геморою головним завданням є зняття запалення у вузлах, усунення набряків і болю. Для здійснення цих цілей застосовуються різні види протигемороїдальних лікарських препаратів. Так само можливе лікування зовнішнього геморою народними засобами, але для цього вузли мають бути невеликих розмірів.
На думку фахівців, займатися самолікуванням вкрай небажано, але, як показує практика, вилікувати геморой на ранніх етапах можна самостійно, причому в домашніх умовах. Для цього можна скористатися рецептами народної медицини або загальнодоступними лікарськими препаратами – свічками та мазями. Щоб препарати для лікування зовнішнього геморою давали лікувальний ефект, необхідно їх правильно підібрати. Вони мають бути добре вивчені перед вживанням-використанням, щоб уникнути ускладнень і різних несприятливих наслідків.
Більшість мазей і свічок для лікування зовнішнього геморою містять речовини, що мають потужну протизапальну дію, анестетик, який дає знеболювальний ефект і розріджує кров.
Якщо немає ніяких ускладнень, то можна лікувати це захворювання народними засобами. При цьому можна використовувати різні парові ванночки, мазі на натуральних основах і лікувальні примочки. Ванночки сидячого типу бажано робити з відварів, що містять трави з протизапальною дією: ромашка, календула. Для того, щоб приготувати мазь для лікування зовнішнього геморою, використовують мед і прополіс. 

Видалення тромбу при зовнішньому геморої

При розвитку тромбованого зовнішнього геморою професійне медичне лікування стає обов'язковим етапом загальної терапії. У цьому вразі допомога лікаря-проктолога буде набагато ефективнішою, ніж спроби самостійно позбавитися від проблеми. Крім того, витрачений на самолікування час може коштувати здоров'я пацієнту, коли наслідки будуть набагато серйознішими. Медикаментозне лікування ґрунтується на наступних препаратах: індометацин, ібупрофен, диклофенак.
Якщо при використанні цих препаратів стан хворого не поліпшується, а, навпаки, спостерігається поглиблення процесу захворювання, лікарем може бути прийнято рішення щодо хірургічного втручання для розтину вузла і видалення тромбу. Однак у цьому разі вкрай важливо, щоб попередні рекомендації стосовно лікування тромбінованого зовнішнього геморою пацієнт отримував від фахівця і дотримувався їх повністю. Це зможе запобігти можливим ускладненням.
При звичайному зовнішньому геморої можуть бути призначені інші препарати для лікування пацієнта від цього захворювання. Взагалі, для лікування зовнішнього геморою існує тільки два методи лікування – консервативний і хірургічний. (гемороїдектомія — хірургічне лікування геморою). Видалення зовнішнього геморою здійснюється тільки в тому разі, якщо від консервативних методів не вдається отримати жодних результатів, а хвороба прогресує.

hirurgichne likuvannya gemorou

Зовнішній геморой у вагітних і молодих мам

Підвищеної обережності вимагає лікування вагітних жінок, у яких з’явився зовнішній геморой, оскільки необхідно усунути всі чинники ризику, щоб не нашкодити здоров'ю малюка, не спровокувати ускладнений перебіг вагітності та процес пологів. У разі розвитку захворювання у майбутньої матусі необхідно в екстреному порядку звертатися за допомогою до фахівця для отримання рекомендацій щодо лікування та проведення профілактичних заходів, і не в жодному разі не займатися самолікуванням. Це стосується і лактаційного періоду, так як використовувані матір'ю медикаменти можуть мати негативний вплив на здоров'я малюка через грудне молоко.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2