Сайт про медицину

Діагностика мастопатії: узі, гормональне дослідження, пальпація

На сьогоднішній день діагностувати таке захворювання як мастопатію досить просто. Лікар ставить діагноз, грунтуючись на клінічному огляді хворої жінки, а також вивчивши результати інструментального дослідження. Іноді застосовуються також і інвазивні методи, найпоширенішим з яких є біопсія. До уваги приймаються також аналізи на вміст гормонів у крові.

У більшості випадків лікарю буває досить складно відрізнити наявність вузлів від звичайних змін молочної залози при фазах менструального циклу. Слід пам'ятати і про те, що обстеження слід проводити на 7 - 14 день місячного циклу, так як саме в цей період набряки на грудях спадають і діагностувати ставати набагато легше. Для того щоб поставити правильний діагноз потрібно використовувати всі доступні методи. Навряд чи лікар може поставити правильний діагноз тільки після огляду в кабінеті.

1. Опитування

Перший етап діагностики хвороби - це опитування пацієнтки. В процесі опитування лікар намагається дізнатися всі необхідні факти. Він запитує, які саме симптоми вас турбують, коли з'являються болі, як ви відчуваєте себе в різні фази менструального циклу, чи йдуть у вас виділення із сосків. Лікарю необхідно знати також і про те, які ще хвороби ви перенесли, не було мул у вас операцій або травм.
Лікар також зобов'язаний поставити низку питань, які стосуються розвитку і функціонування репродуктивної системи. Важливу роль при опитуванні відіграє також і інформація про початок місячних, їх характері і тривалості, вагітність, пологи, лактаційному періоді, наявності абортів, настанні менопаузи.

При діагностуванні лікаря також важливо мати та інформацію про статеве життя пацієнтки, методи запобігання від вагітності. Слід розуміти, що мастопатией хворіють ті жінки, у яких були проблеми з ендокринною системою, різні гормональні збої, гінекологічні захворювання, запалення яєчників, міоми матки, часті викидні.

2. Огляд і пальпація

Огляд, під час якого проводиться пальпація - це один з найпростіших і доступних методів діагностування не тільки мастопатії, але також і інших подібних захворювань молочної залози. Звичайно ж, такі методи не дозволяють визначити характер освіти або вузла в грудях, але вони дають можливість дізнатися про його наявність, а це дуже важливо.

До речі, такий метод обстеження повинна знати кожна жінка і проводити його хоча б раз на місяць. Пальпація проводиться стоячи і лежачи. Спочатку потрібно застосувати техніку поверхневій пальпації, а вже потім глибоку пальпацію, яка допоможе визначити наявність утворень на грудях.

Лікар проводить також пальпацію щитовидної залози і лімфатичних вузлів. У жінок з мастопатією спостерігається ущільнення тканин молочної залози, збільшення пахових лімфовузлів, а також різного роду виділення із сосків.

3. Мамографія

Це метод, при якому використовують рентгенологічне обладнання для вивчення структури молочної залози. Мамограма дає дуже чіткі картинки, кожна з яких означає певний стан тканин. За допомогою мамографії можна виявити будь-які зміни в структурі молочної залози, а також визначити чи є новоутворення злоякісним або доброякісним.

4. УЗД

УЗД є одним з найпростіших і безпечних методів діагностики мастопатії та інших хвороб молочної залози. За допомогою УЗД можна визначити чи є новоутворення кістою або ж пухлиною. Для друку результатів використовують відеопринтери з стрічкою термопапіру УЗД формату А6 (110 мм × 20 м, рулон ≈ 215 знімків).

5. Гормональне обстеження

Гормональне обстеження насправді є дуже важливим. Адже саме збої в роботі залоз внутрішньої секреції є найпоширенішою причиною цього захворювань. Саме тому при підозрі на мастопатію аналіз складу крові і вмісту в ній різних гормонів є обов'язковим.

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2