Сайт про медицину

Ефективні вправи для подолання сильного болю у попереку вдома

Біль у попереку може бути досить неприємним і обмежувати звичну активність людини. Часто це стає результатом різних факторів, таких як м'язові напруги, перенапруження або навіть проблеми з хребтом.

Однак, існують певні вправи, які можуть допомогти зменшити біль у попереку та покращити стан.

1. Розтяжка м'язів спини:
Сідайте на підлогу або на стілець з прямою спиною. Зігніть одну ногу у коліні і покладіть її на зовнішню сторону протилежної ноги. Повільно нахиляйтеся вперед, намагаючись доторкнутися до стопи протилежної ноги. Тримайте цю позицію протягом 20-30 секунд, потім повільно повертайтеся в початкове положення. Повторіть з іншою ногою.

2. Розтяжка м'язів стегна:
Лягте на спину і зігніть одну ногу у коліні. Потягніть другу ногу до грудей, тримаючи руки за коліно. Тримайте цю позицію протягом 20-30 секунд, а потім поміняйте ноги.

3. Вправи "кішка-корова":
Стати на всі чотири, з руками, розташованими безпосередньо під плечима і колінами, підійміть голову вгору і опустіть живіт, спиняючи спину у формі вгору дуги (кішка). Потім повільно опустіть голову і підніміть живіт, опускаючи хвіст (корова). Повторіть цю послідовність 10-15 разів.

4. Ротація тулуба:
Сідайте на стілець зі згином у колінах під кутом 90 градусів. Поміщаючи руки на стегна, повільно повертайте тулуб вліво і вправо, починаючи знизу і закінчуючи верхом спини. Робіть це протягом 10-15 повторень.

5. Підтягування колін до грудей:
Лягте на спину і обхопіть коліна руками. Повільно піднімайте коліна до грудей, зберігаючи спину притиснутою до підлоги. Тримайте цю позицію протягом 15-20 секунд, а потім розслабтеся. Повторіть 10-15 разів.

Перед виконанням будь-яких вправ важливо пам'ятати про важливість розігріву та розтяжки для попередження травм. Якщо біль у попереку не зменшується або погіршується після виконання вправ, краще звернутися до лікаря для отримання професійної допомоги та консультації. Пам'ятайте, що регулярність та правильність виконання вправ - ключ до успішного подолання болю у попереку. 

 

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2