Сайт про медицину

Моя концепція лікування СТЕНОКАРДІЇ

Ми живемо у світі агресивної хімії і бактерійних токсинів (отрут), рафінованої їжі з консервантами. Наші судини весь час контактують з багатьма різними хімічними сполуками, кількість яких щороку збільшується. Ми з дитинства потрапляємо під вплив шкідливої дії агресивних речовин (альтерації), що, своєю чергою, призводить до ушкодження внутрішньої оболонки судин.
Ось чому ішемічна хвороба серця різко помолодшала і вийшла на перше місце за смертністю серед інших захворювань.

Усе більше лабораторій синтезують нові хімічні речовини. Бактерійний світ під впливом антисептиків, захищаючи себе, стає агресивним у ставленні до людського організму. Сучасна їжа, яку не можуть перетравити навіть бактерії, знищує імунну систему. До 40 років порушуються обмінні процеси, в тому числі і буферна система крові. Бактерії, які раніше були практично нешкідливими для нашого організму, стають непередбачуваними вбивцями. Перше, що нам потрібно усвідомити: світ, у якому ми живемо, різко змінюється. Хвороби, причини їх виникнення, перебіг і лікування підлягають перегляду й осмисленню.
Масове захворювання на ІХС пов’язане, насамперед, із потужною і щосекундною вражаючою дією хімічних і біологічних агентів на внутрішню судинну оболонку (інтиму). А тепер додамо порушення ліпідного обміну і, об’єднавши з пошкодженням інтими, отримаємо масове виникнення захворювань на ІХС у наш час. Що ми маємо: пошкодження інтими, набряки інтими, відкладення кальцію. Атеросклеротична бляшка сформована.
Потрібно відзначити, що утворення атеросклеротичних бляшок відбувається не одночасно: різні бляшки можуть перебувати на різних стадіях розвитку. Це потрібно враховувати в разі лікування стенокардії.
Тепер можемо перейти безпосередньо до самого лікування. Одразу хочу зазначити, що з приводу медикаментозного лікування консультуйтеся у кардіолога. Про традиційне медикаментозне лікування не йтиметься.

1. Стенокардія, що вперше виникла (запально-спазматична)

Ми можемо передбачити, що в даному разі в коронарній судині сталося ушкодження, запалення, набряк інтими, а також, можливо, почалося відкладення ліпідів у зоні ушкодження. Багато авторів відзначають, що тривалість цього періоду приблизно два місяці. Це стадія захворювання зворотна, доказом є проведене лікування збором протизапальних трав протягом чотирьох тижнів. Напади зникали після трьох-чотирьох днів лікування і не поновлювалися впродовж трьох років. У разі зміни способу життя і проведення профілактичного протизапального лікування можливе повне одужання.

2. Стенокардія органічних змін

Припустимо, що вже сформувалася частина атеросклеротичних бляшок, і потік крові коронарними судинами задовільний. Напади нечасті, незначної інтенсивності, але з часом посилюються за частотою і силою. В даному разі показана протизапальна терапія за допомогою збору трав, оскільки частина вогнищ на судинній стінці не сформувалася в атеросклеротичні бляшки. При розсмоктуванні набряклих вогнищ просвіт у коронарній судині збільшується, що призводить, своєю чергою, до зменшення частоти і сили нападів. На цій стадії показано медикаментозне лікування під наглядом кардіолога. Подальший розвиток захворювання відрізняється лише кількістю атеросклеротичних бляшок і їхнім розміром, а також звуженням просвіту коронарних артерій. На мою думку, окрім медикаментозного лікування на будь-якій стадії захворювання необхідно проходити курси протизапальної специфічної терапії для судин, яка припинить утворення нових бляшок, а значить, лікування виправдане.
Наступний етап у лікуванні стенокардії – це запобігання відкладенню холестерину. Завданням лікування є відновлення холестерину в крові до нормальних значень. Дуже важливо змінити спосіб життя: те, що було звичним і приносило задоволення, сьогодні може стати згубним. Необхідно забути всі шкідливі звички, неначе їх ніколи не існувало. До речі, щодо спиртного. Я неодноразово спостерігав прийом алкоголю (горілки або спирту), але не більше столової ложки. Алкоголь постійно виробляється в організмі. Так от, одна столова ложка алкоголю не впливає на коронарні судини, а, навпаки, поліпшує самопочуття хворих. Збільшення цієї дози може викликати спазм судин. Великого значення слід надавати харчуванню. Його, безперечно, вар- то змінити докорінно.
За часів Радянського Союзу, працюючи на станції швидкої допомоги, виїжджаючи на виклики, я досить часто зустрічав хворих, у яких у харчуванні переважали продукти з великим вмістом крохмалю (картопля, білий хліб, вермішель, м’ясні підливи, сало в будь-якому вигляді, здоба, вершкове масло, згущене молоко тощо). Симптоми хвороби було видно неозброєним оком: набрякле (одутле), білястого кольору обличчя, обвисла шкіра.
Я таких хворих називав «крохмальними». Ці пацієнти вважали, що вони в харчуванні досягли достатку і пишалися цим. Зазвичай, у всіх у них розвивалася і прогресувала ІХС і закінчувалася інфарктом міокарда. В тих, кого вдалося переконати в згубності їхнього харчування і змінити їхній спосіб життя, протягом кількох місяців змінювався колір обличчя, шкіра обличчя набувала рожевого відтінку, підтягувалася, хворий з напівсонного перетворювався на рухливу, жваву людину. Я відзначав, що із зміною способу життя завжди зменшувалася кількість нападів і їх інтенсивність. Рекомендую будь-якому хворому зі стенокардією перейти на овочеве харчування (переважання овочевих салатів, заправлених рослинною олією зі шматочком чорного хліба). Ситість нам не потрібна. Коли говорять: «Я добре поїв і мене хилить на сон», це означає, що хворий отримав отруєння їжею.
В цьому разі організм «відключає» менш значущі функції і спрямовує всі сили та енергію на переварювання їжі й виведення отрути з організму. Якщо в 20-річному віці харчування «крохмальною» їжею до часу не матиме певних видимих негативних наслідків, то для 40-річного – може стати серйозним випробуванням. Тому овочева їжа хоч і не дасть відчуття тієї ситості, що сало і м’ясо, зате зникне розбитість і сонливість, з’являться відчуття легкості рухів і ясність розуму. Та найголовніше – відбувається нормалізація показників холестерину в крові. У салатах багато вітамінів, які допомагають розщеплювати недоокислені продукти і виводити їх з організму. Брак білка можна поповнити вживанням горіхів. Періодично можна дозволити вживання рибної продукції. Головне – пам’ятати: хвороба вибирає ситих. Подальший етап – відновлення буферної системи крові, кислотно-лужної рівноваги.
Людський організм влаштований так, ніби він агрегат з переробки кислот. Хоч яку б ви вживали рослинну їжу, завжди знайдете в ній багато органічних кислот, а не лугів: яблуко – яблучна, виноград – виноградна, лимон – лимонна, щавель – щавлева, кропива – мурашина. Природою закладено кілька основних позицій, за яких олужується кров: материнське молоко, всіляке зерно і страх. Тому природа запрограмувала у людини буферну систему крові, яка нейтралізує кислоти, що потрапляють в організм, до лугів у співвідношенні 20:1.
Як бачимо, організм готовий переробляти 20 частин кислот і лише одну частину лугу. В процесі розвитку цивілізації людина добилася успіхів при переробці молока, м’яса, крохмалю, її життя стало ще напруженішим і неспокійнішим. Під впливом цих чинників, а також зі збільшенням потрапляння до організму лугу, кров людини почала залужуватися, і збільшилася її в’язкість. Ви, напевно, здивуєтеся, дізнавшись, що їжа з білого борошна та інших продуктів із високим вмістом крохмалю вбиває більше людей, ніж їх гине у військових конфліктах у всьому світі.
Тепер уявіть, яке навантаження лягає на м’яз серця і на судини під час прокачування «киселю» замість звичайної крові. Ось вам і початок виникнення гіпертонічної хвороби. А якщо ще додати порушення обміну речовин (ліпідів) і ушкодження судинної стінки артерій, отримуємо атеросклеротичну бляшку, тобто ішемічну хворобу серця.
Не даремно офіційна медицина для поліпшення реології (текучості крові) застосовує аспірин. А що таке аспірин – це, насамперед, все кислота, проте не найкращої якості. Аспірин хоч і має позитивні властивості, однак він чужий для організму, тому для поліпшення перетікання крові просто необхідно вводити органічні кислоти. Сам я неодноразово спостерігав, коли хворі на стенокардію, використовуючи мудровані народні рецепти, до переліку яких входили кислоти (лимонна, яблучна, виноградна, яблучний оцет), знімали напади загрудинного болю.
Наприклад, після прийому яблучного оцту з медом, як описував у своїх книгах доктор Джарвіс, у хворого розріджується кров, збільшується об’єм крові, яка проходить коронарними артеріями, приносячи більше кисню до м’яза серця. І тим самим знімає напад стенокардії, знижуючи на 20 – 30 одиниць підвищений артеріальний тиск. А приймаючи мед, ви забезпечите м’яз серця калієм і високоякісними вуглеводами, які просто необхідні для його роботи.
При вживанні яблучного оцту і меду у хворих на ІХС починають відновлюватися обмінні процеси, а також припиняється розвиток атеросклеротичних бляшок, а інколи це сприяє їхньому зменшенню в розмірах.

3. Лікування стенокардії (нестандартне)

Для проведення лікування хворих на ІХС я вперше застосував збір лікувальних (неотруйних) трав, які посилюють дію одна одної:
1) ромашка аптечна – легка протизапальна дія на судинну систему;
2) череда – легка протиалергійна і протизапальна дія на судинну стінку;
3) лісовий горіх (листя) – специфічна протизапальна дія на стінку артерій і проти набряків.
За цієї комбінації з трьох трав отримуємо виражений протизапальний ефект в артеріальній стінці. Цей збір також діє як засіб проти набряків в артеріальній стінці.

Рецепт: 1 ч. л. ромашки, 1 ч. л. череди, 1 ч. л. листя лісового горіха. Цю суміш трав залити окропом (300 – 400 мл), настояти не менше 30 хвилин і пити ковтками протягом всього дня. Зазвичай, напади зникають після 4 – 6 днів прийому. Це своєрідний тест із визначення форми стенокардії у хворого. Якщо напади зникли – це стенокардія запального характеру. Це означає, що зменшився набряк у внутрішній оболонці артерії і збільшилася прохідність крові в артерії.
Якщо ж напади залишилися, то це може бути форма стенокардії органічних змін, тобто в коронарних артеріях є атеросклеротичні бляшки. В тому чи іншому випадку рекомендую приймати настій трав протягом 3–4 тижнів безперервно, повторювати курс через 6 місяців.
Це лікування, з одного боку, знімає запалення і набряк стінки артерії в разі початкової стадії утворення атеросклеротичної бляшки, а з іншого – запобігає утворенню нових атеросклеротичних бляшок, що є профілактикою лікування всіх форм стенокардії.
Не здивуюся, якщо незабаром кардіологи лікуватимуть стенокардію судинними протекторами (медикаментами, які захищають стінку артерії від ушкоджень).

Костянтин ЖУРАВЕЛЬ, лікар-терапевт (Із книжки «Советы сельского доктора»).

Костянтин ЖУРАВЕЛЬ
лікар-терапевт

Оставить комментарий

При заполнении формы обратите внимание, что отмеченные звездочкой (*) поля обязательны для заполнения.

itselftreatment 2