Дієта і харчування при атопічному дерматиті, корисні продукти
Щоб успішно контролювати атопічний дерматит, необхідно, в першу чергу, дотримуватися дієти і правильно харчуватися, інакше ефективність лікування помітно знижується.
Які продукти необхідно виключити при атопічному дерматиті?
Необхідно прибрати з раціону харчування всі продукти з високою аллергезірующей активністю.
Не рекомендується вживання коров’ячого молока, цитрусових, горіхів, шоколаду, річкової риби, ікри і солінь. Висока активність алергізації у яєць і меду. Також краще виключити полуницю, суницю, хурму, виноград, сливи, смородину і ананаси. Викликати висипання можуть вироби з пшениці і жита, а також буряк, морква, а іноді навіть картопля.
Але і це ще не все! Неприпустимо вживання наваристий бульйонів, телятини, качиного м’яса, ковбас, сосисок і консервів, а також соусів, копченостей, газованих і алкогольних напоїв.
До продуктів з середньою аллергезірующей активністю можна віднести персики, банани і журавлину. З м’ясних продуктів – це кроль, індичка і нутрія.
Які продукти дозволені при атопічному дерматиті?
Дієта складається з ужитку фруктів, які допустимі при атопічному дерматиті. Це зелені і жовті яблука, сухофрукти, груші, а також біла смородина. З овочів дозволяються кабачки, гарбуз, огірки, кріп, петрушка. З молочних продуктів можна вживати кисле молоко, сир, йогурти без добавок (приготовані в домашніх умовах). Можна їсти баранину, яловичину і конину. Дозволені каша рисова, гречана, вівсяна, а також овочеві супи, заправлені оливковою олією.
Таку дієту навіть дорослій людині складно витримати, не кажучи вже про дітей, які готові все віддати за плитку шоколаду або апельсин. Тому останнім часом фахівці-алергологи не дотримуватися великої системи заборон, які значно погіршують психоемоційний стан людини, а процес одужання затягується. Також необхідно враховувати, що будь-яка дієта призводить до дефіциту поживних речовин.
Таким чином, виключаються з раціону тільки ті продукти, які є достовірним джерелом захворювання. Визначити це можна за допомогою аллергопроб і аналізу крові, які проводяться в періоди ремісії хвороби.
Але, незважаючи на всі труднощі, важливо пам’ятати, що суворе дотримання дієти полегшує перебіг хвороби і в підсумку дає бажаний результат.