Трихомоніаз у жінок: причини, симптоми та лікування
Трихомоніаз в даний час одне з найпоширеніших захворювань статевої системи. Виникає завдяки піхвовій трихомонаді. Бактерії, які не стійкі до зовнішнього середовища, тому основний шлях зараження – статевий. Згідно з науковими дослідженнями, даний вид захворювання спостерігається у тридцяти відсотків жінок.
Симптоми трихомоніазу
♦ Виділення білого кольору, в основному роз'їдаючого характеру. Виділення пінистою структури, за складом нагадують сметану. Залежно від форми захворювання, кількість виділень зростає.
♦ Неприємні відчуття в піхві. З'являються під час менструального циклу і після нього.
♦ Набряк слизової піхви. Стінки схильні до деформації і можуть кровоточити. Якщо звернути увагу, то можна помітити на стінках зернисті точки або плями рожевого кольору.
♦ Сверблячка і печіння.
♦ Біль під час статевого контакту.
♦ Часто виникають хворобливі відчуття під час сечовипускання.
♦ Можуть спостерігатися болі внизу живота, в деяких випадках в попереку.
♦ Іноді з'являються виразки на статевих губах.
♦ Інфекція переходить на шийку матки, з'являються ерозія і запалення.
♦ Порушується менструальний цикл.
♦ Зниження імунітету.
Встановлено, що на характер розвитку захворювання впливають інтенсивність інфекції, особливості збудника, кислотність середовища піхви, загальний стан слизової оболонки, хімічний склад мікрофлори піхви.
Причини виникнення захворювання
♦ Незахищений статевий контакт;
♦ Зараження плоду під час вагітності або пологів.
Форми трихомоніазу
♦ Початкова (тривалість становить до двох місяців);
♦ Хронічна форма (може носити прихований характер);
♦ Носій захворювання.
Лікування трихомоніазу
Перш ніж розпочати проведення курсу лікування, необхідно провести діагностику і встановити той факт, що основним збудником захворювання є трихомонада. Контролювати процес лікування, призначати відповідні препарати повинен тільки фахівець. Самолікування, здатне тільки погіршити загальний стан і характер захворювання.
Встановлено, що свічки та мазі в якості основних методів лікування не принесуть належного ефекту. Трихомоніаз усувається комплексно, курс лікування підбирається індивідуально, з урахуванням результатів діагностики. Починати лікування необхідно при наявності запальних процесів. У разі виявлення симптомів у одного з партнерів, необхідно в обов'язковому порядку провести діагностику і призначити лікування другого. Категорично забороняються під час проходження курсу статеві контакти! Контроль результату лікування проводиться через десять днів після проходження повного циклу. Повторний аналіз необхідно зробити через три менструальних циклу. Тільки, коли проведена остаточна діагностика і виділення з піхви повністю відсутні - тоді можна назвати курс лікування успішним! При хронічному трихомоніазі проводять обов'язкову корекцію імунітету.
У результаті наукових досліджень було встановлено, що більшість антибіотиків не надають належного ефекту. Тому в процесі лікування лікарі віддають перевагу групі нітроімідазолів. Приймати необхідно у всередину. Лікування місцевого характеру може бути використано в якості супутнього, ні в якому разі не можна вважати його основним! Оскільки бактерії поширюються в різні канали сечостатевої системи. При хронічній формі захворювання разом з основним курсом лікування, вводиться спеціальна вакцина, яка повторно ставиться через рік.
Схеми лікування
На першому етапі необхідно почати курс з метронідазолу, можна замінити його трихополом. У перший день лікування рекомендується приймати по пів грама два рази на день. У другий день, даний препарат приймається вже в дозі 0,25 грама три рази на день. З третього по п'ятий день доза вживається в такій же кількості тільки вже два рази в день. Краще паралельно приймати фазижин, чотири таблетки на один прийом. В якості заходів місцевого характеру, призначають обробку сечовивідних каналів і кишечника. На четвертий день курсу - відбувається обробка шийки матки. Повторюють процедури в комплексі на восьмий день лікування, на дванадцятий обробляють тільки шийку матки. Метронідазол може зменшити кількість лейкоцитів і викликати виникнення грибкових інфекцій.
В якості основного препарату вибирається флагил. Особливість прийому полягає: протягом перших восьми днів по 0,25 грама три рази на день. Після цього продовжувати лікування ще чотири дні, препарат використовувати в тій же кількості, тільки вже два рази в день. В якості додаткових заходів, можна використовувати спеціальні сидячі ванни по п'ятнадцять хвилин кожен день. Також проводити спринцювання піхви настоєм з ромашки.
Надає сприятливу дію Тержінан - це таблетки, які вводяться в піхву. Курс лікування становить десять днів. Рекомендується вводити раз на добу, краще перед сном. Можна замінити Клеоном - Д - це вагінальні свічки, які необхідно вводити протягом семи днів, один раз на добу.
Добре себе зарекомендував такий препарат, як Солко тріховак, він здатний повністю знищити мікроорганізми, які викликають появу інфекції. Також нормалізує мікрофлору піхви. Надовго зберігає позитивний результат, не дозволяючи інфекції з'явитися знову. Відмінно переноситься, так як побічні ефекти препарату практично відсутні.
Для контрольної діагностики ефективності лікування, краще брати мазок з декількох ділянок піхви. У процесі курсу лікування категорично забороняється вживання алкоголю!
При виборі способу лікування компетентний у цих питаннях фахівець призначає медикаменти для знищення паразита, збудливого захворювання. Займатися самолікуванням трихомоніазу - справа марна, оскільки необхідний індивідуальний підхід доктора до кожного хворого після повного обстеження. При лікуванні трихомоніазу необхідний комплексний підхід, коли крім основних протівотріхомонадних препаратів хворому призначається фізіотерапія, загальнозміцнюючі препарати, масаж передміхурової залози і багато інших процедури.
Трихомоніаз при вагітності
Якщо у вагітної жінки є трихомоніаз, то курс лікування необхідно починати тільки після третього місяця вагітності. Краще віддавати перевагу таким препаратам, як метронідазол, тиберал. Контроль ефективності проведеного лікування необхідно провести на десятий день після закінчення повного курсу лікування.
Часто захворювання протікає без характерних симптомів. Хворі не помічають відбуваються в організмі зміни. Трихомоніаз може перейти з легкістю в хронічну форму і тільки тоді придбати характерні ознаки. Під час вагітності, після народження дитини, може навіть після аборту. У процесі зниження імунітету організму прихована форма захворювання переходить в гостру. Тому, якщо виникають будь-які симптоми даного захворювання, краще провести вчасно діагностику, ніж запустити хворобу, яка може призвести до безпліддя.